تاریخ انتشار:۰۱ خرداد ۱۳۹۴در ۶:۱۰ ب٫ظ کد خبر:5577

استاندار، کرمان را به اجاره می‌خواهد

استاندار، کرمان را به اجاره می‌خواهد :۵۹ استاندار کرمان گفت: اگر استان را به به من اجاره می‌دادند نه تنها از دولت پولی نمی‌گرفتم بلکه استان دیگری را هم حمایت می‌کردم و کاری می کردم که مردم استان در تمام صحنه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی ...

استاندار، کرمان را به اجاره می‌خواهد

:۵۹

استاندار کرمان گفت: اگر استان را به به من اجاره می‌دادند نه تنها از دولت پولی نمی‌گرفتم بلکه استان دیگری را هم حمایت می‌کردم و کاری می کردم که مردم استان در تمام صحنه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی حضور پرشکوهی داشته باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کویر، علیرضا رزم حسینی در نشست با اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمان با بیان اینکه استان کرمان از سرمایه و ظرفیت فوق العاده ای برخوردار است،

خاطرنشان کرد: تمام سعی خود را به کار خواهیم برد و با تمام وزرا به گفت‌وگو خواهیم نشست تا بتوانیم اختیارات توسعه استان را برعهده بگیریم. امیدواریم تا یک ماه آینده موضوع واگذاری اختیارات به استان‌ها نهایی شود.

وی افزود: متاسفانه رسانه ای در اختیار دولت وجود ندارد تا بتوانیم از طریق آنها با مردم به گفت‌وگو نشسته و دستاوردهای دولت را به گوش مردم برسانیم و کاری کنیم که این گسست اجتماعی بین مردم و دولت ترمیم شود. می خواهیم همانند ۳۰ سال قبل به مساجد برویم و خودمان مشکلات را با مردم در میان بگذاریم.

استاندار کرمان بیان ای: ۹۰ درصد مشکلات و عقب ماندگی‌های کشور ناشی از تمرکزگرایی حکومت در مرکز کشور است اما در نهایت کسی باید بیاید و تکلیف همگی را مشخص کند.

رزم حسینی، شناسایی پروژه‌های غیرفعال در کرمان را از برنامه های اصلی خود دانست و افزود: پیگیری پروژه های نیمه تمام از اولویت‌های اصلی ما در سال جاری خواهد بود. بیش از ۵۰ درصد شهرک صنعتی استان کرمان غیر فعال بوده و رها شده است. قصد داریم واحدهای نیمه‌ فعال را شناسایی و مشکلات آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

استاندار کرمان، پیگیری موافقت نامه‌های سرمایه‌گذاری انجام شده در سال گذشته را از دیگر برنامه‌های استانداری کرمان در سال جاری عنوان کرد و گفت: در بخش عمرانی موفقیت‌های چشمگیری داشته‌ایم به طوری که در سال گذشته توانستیم بیش از ۶۰۰ پروژه نیمه تمام در استان را به بهره برداری برسانیم. دلیل این امر نیز داشتن اختیارات در حوزه عمرانی بوده است.

وی، ایجاد اشتغال خرد را مساله‌ای فراموش شده در استان کرمان دانست و اظهار کرد: طرح حمایت از کارآفرینان جوان را باید زنده کنیم و تا جایی که می‌توانیم با حمایت و اعطای وام به جوانان از این قشر حمایت کنیم. تنها با کارآفرینی است که می‌توان پول را زنده و استان و کشور را اداره کرد. از اتاق بازرگانی می‌خواهیم که کارآفرینان جوان را شناسایی و مورد حمایت قرار دهد.

استاندار کرمان د با اشاره به انجام طرح‌های توسعه روستایی در استان کرمان خاطرنشان کرد: توسعه روستایی یکی از اولویت‌های کاری دولت است به طوری که تاکنون بیش از ۲۵۰ طرح روستایی از سوی استان کرمان به تهران ارسال شده است. به‌ دنبال دریافت اعتبار برای اجرای آنها هستیم.

وی با اشاره به وضعیت ورزش استان گفت: سعی کرده‌ایم در ورزش استان دخالتی نکنیم اما نمی‌خواهیم هم پول را جهت خرید بازیکنان غیربومی صرف کنیم که حتی به خودمان هم گل می‌زنند!

استاندار کرمان با اشاره به اینکه وضعیت کشاورزی استان باید به طور کلی تغییر پیدا کند، تصریح کرد: درست است که مساله کم آبی یکی از بزرگترین بحران‌ها در استان محسوب می‌شود اما بر اساس طرح همیاران آب به دنبال نجات استان از بی‌آبی هستیم، ضمن آنکه باید کشاورزی با بیشترین تولید محصول و کمترین استفاده از آب را در استان داشته باشیم. اجرای این طرح با تغییر الگوی کشت امکان پذیر خواهد بود.

وی ادامه داد: باید کاری کنیم که آب در استان ارزش پیدا کند و اجازه ندهیم آب بیهوده هدر برود ضمن آنکه در قالب طرح همیاران آب، به دنبال راه اندازی بازار آب و خرید آب در استان هستیم و امیدواریم در آینده نزدیک این بازار را راه اندازی و رونق دهیم.

رزم حسینی تصریح کرد: قصد داریم ۲۰ تا ۳۰ پروژه بزرگ را در استان انتخاب کنیم و بخش‌های خصوصی معتبر و قوی را برای انجام این پروژه‌ها به کرمان بیاوریم.

مقام عالی دولت در استان کرمان با اشاره به اقدامات صورت گرفته با همکاری بنیاد مستضعفان برای ایجاد شهر اقتصاد مقاومتی در شهرستان قلعه گنج افزود: می خواهیم کلید دو شهر دیگر را طی سال جاری به عنوان شهرهای نمونه اقتصاد مقاومتی به مجموعه‌های غیردولتی بدهیم.

این مقام عالی دولت در استان کرمان بیان کرد: برای رفع بسیاری از مشکلات کشور یا باید تحول اداری به صورت جدی‌ در کشور انجام شود که این کار جراتی بزرگ می‌خواهد و یا سازمان‌های موازی با اداره‌های دولتی تشکیل شوند تا بتوانند جدا از دولت کار کنند. نداشتن سیستم یکپارچه در مدیریت یکی دغدغه‌های ماست، زیرا معتقدیم نبود یکپارچگی در مدیریت، توسعه را از بین خواهد برد. به طور مثال فرمانداری که اختیارات مناسب ندارد قطعا کاری نمی تواند انجام دهد.

رزم حسینی، فعالیت شرکت‌های دانش بنیان را بسیار ضعیف دانست و گفت: گروهی از شرکت‌های دانش بنیان به دانشگاه‌ها انتقال پیدا کرده‌اند که از نظر بنده هیچ ربطی به همدیگر نخواهند داشت. در عوض شرکت‌های مستقل بسیاری قوی عمل خواهند کرد.

وی افزود: در حال حاضر با قراردادی بسته شده است، قرار است لوله‌های آب مناطق روستایی به طور کامل عوض شود و پیمانکار بعد از سه سال پول خود را دریافت کند ضمن آنکه ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به روستاهای استان کرمان نیاز داریم.

انتهای پیام

بازدیدها: ۱۹

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi