تاریخ انتشار:۰۹ مرداد ۱۳۹۳در ۰:۰۰ ق٫ظ کد خبر:583

واکنش تحلیلگر معروف دنیای عرب به پیام سردار سلیمانی

واکنش تحلیلگر معروف دنیای عرب به پیام سردار سلیمانی عبدالباری عطوان: پیام «سلیمانی» از شکست زودهنگام تل‌آویو خبر می‌دهد «عبدالباری عطوان» در تحلیلی بر سخنان «قاسم سلیمانی» آن را نشانه پشتیبانی کامل ایران از مقامت فلسطین ارزیابی کرد و ضمن انتقاد از موضع مدافعانه اعراب از رژیم ...
واکنش تحلیلگر معروف دنیای عرب به پیام سردار سلیمانی
عبدالباری عطوان: پیام «سلیمانی» از شکست زودهنگام تل‌آویو خبر می‌دهد

«عبدالباری عطوان» در تحلیلی بر سخنان «قاسم سلیمانی» آن را نشانه پشتیبانی کامل ایران از مقامت فلسطین ارزیابی کرد و ضمن انتقاد از موضع مدافعانه اعراب از رژیم صهیونیستی، شکست زودهنگام این رژیم را پیش‌بینی کرد.

خبرگزاری فارس: عبدالباری عطوان: پیام «سلیمانی» از شکست زودهنگام تل‌آویو خبر می‌دهد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «رای‌الیوم»، «عبدالباری عطوان» تحلیلگر معروف دنیای عرب در مطلبی به بررسی پیام «قاسم سلیمانی» فرمانده  سپاه قدس ایران خطاب به مقاومت فلسطین پرداخته است.

عطوان می‌نویسد: پیام سلیمانی بر پشتیبانی کامل ایران از مقاومت فلسطین تاکید کرد و هرگونه تفکری در مورد خلع سلاح مقاومت را رد کرد بدون شک این پیام باعث بالا رفتن روحیه مقاومت در نوار غزه و در طرف مقابل دستپاچگی مقامات اسرائیلی و تمامی کشورهای عربی که بی صبرانه منتظر پیروزی «اسرائیل» هستند، شد و ایران همان کسی بود که مقاومت فلسطین را با تجربه ساخت موشک همراهی کرد و  آن را قادر ساخت صاحب موشکهایی شود که بتواند تل‌آویو، حیفا، «نتانیا»، «ایلات» و «دیمونا» را هدف قرار دهد و حدود ۴ میلیون اسرائیلی را به پناهگاه بکشد، علاوه بر این کمک ایران برای تجهیز مقاومت به موشک های ضد زره لیزری «کورنیت» مانع از ورود تانکهای اسرائیلی به عمق نوار غزه شد.

وی می‌افزاید: حتما هم‌اکنون برخی متظاهران بیمار بلند خواهند شد و از این موضع ایران انتقاد خواهند کرد و از روی غرضهای طایفه‌ای و نژادپرستی محض مدعی خواهند شد ایران در حال سوءاستفاده از مسئله فلسطین و خون شهدای غزه است، ما به آنها میگوییم چرا شما از این مسئله بهره‌برداری نمی‌کنید درحالیکه میلیاردها دلار برای خرید تجهیزات نظامی خود خرج کرده‌اید؟ و البته این عجیب نیست این روش همیشگی آنهاست کسانیکه از ترس آمریکا و اسرائیل از کمک به گرسنگان و محاصران غزه خودداری می‌کنند حقی جز سکوت و خجالت ندارند.

‌عطوان سپس می‌گوید: ایرانی‌ها آنگونه که تجربه ثابت کرده مانند ما اعراب نیستند آنها اگر حرفی بزنند پای آن می‌ایستند و اگر هم‌پیمان کسی شوند آن را یاری می‌کنند و در کنارش می‌ایستند بهترین مقال در این زمینه مسئله سوریه است ما منکر اختلافات سیاسی خود با ایران نیستیم اما حقیقت باید گفته شود عیب از ماست که ملت خود را خوار و ذلیل کردیم و امیدوار هستیم که در غزه نیز به این شکل باشد و زیاد منتظر «وقت مناسب» نباشیم.

این تحلیگر جهان عرب سپس بر این سطر سلیمانی که « جام خشم بر سر صهیونیست‌های جنایتکار در زمان مناسب ریخته خواهد شد» متمرکز می‌شود و می‌افزاید: این هشداری است که اسرائیلی‌ها و اعراب باید آن را جدی بشمارند و تمام منطقه عربی در آستانه یک جنگ منطقه‌ای است و چه بسا که اسرائیل و هم‌پیمانان آن بارزترین قربانیان آن باشند و ما باید به خاطر داشته باشیم که حزب‌الله بازوی نظامی ایران همواره آماده حرکت است همانگونه که در مسئله سوریه وارد عمل شد، سوریه‌ای که اگر هم‌پیمانی ایران و پشتیبانی نظامی و مالی آن نبود چه بسا رژیم آن هم‌اکنون از دست رفته بود و وضعیت به شکل امروز نبود.

عطوان در پایان و با توجه به اظهارات مطرح شده از سوی سلیمانی نتیجه‌گیری می‌کند که شکست رژیم صهیونیستی نزدیک است و آتش‌بس با موافقت بر تمام خواست‌های مقاومت از جمله برداشتن محاصره غزه و بازگشایی معابر نزدیک است

– See more at: http://farsnews.com/newstext.php?nn=13930509000269#sthash.iPF3ByIM.dpuf

بازدیدها: ۷۴

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi