تاریخ انتشار:15 خرداد 1394در 3:19 ب.ظ کد خبر:5834

۱۵خرداد سرآغاز نهضت اسلامى روحانیت است

  امام جمعه قلعه‌گنج: ۱۵ خرداد سرآغاز نهضت اسلامى روحانیت است امام جمعه قلعه‌گنج گفت: ۱۵ خرداد سرآغاز نهضت اسلامى روحانیت است، این نهضت از حوزه علمیه قم، مرکز فقاهت راستین برخواست و برق‏‌آسا سایر قشرهاى عظیم ملت را فرا گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس از قلعه‌گنج، حجت‌الاسلام ...

 

امام جمعه قلعه‌گنج:
۱۵ خرداد سرآغاز نهضت اسلامى روحانیت است

امام جمعه قلعه‌گنج گفت: ۱۵ خرداد سرآغاز نهضت اسلامى روحانیت است، این نهضت از حوزه علمیه قم، مرکز فقاهت راستین برخواست و برق‏‌آسا سایر قشرهاى عظیم ملت را فرا گرفت.

خبرگزاری فارس: 15 خرداد سرآغاز نهضت اسلامى روحانیت است

به گزارش خبرگزاری فارس از قلعه‌گنج، حجت‌الاسلام احمد نجنو ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با تسلیت سالروز شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد اظهار داشت: مهم‏‌ترین عامل زمینه‏‌ساز ظهور و نزدیک کردن هنگامه فرج و ظهور، آمادگى همه ‏جانبه محبان و معتقدان به امامت و ولایت است.

وی در ادامه با اشاره به بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری در آیین بیست‌ و ششمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی بیان داشت: معظم‌له فرمودند «یکی دیگر از اصول امام اعتماد به صدق وعده الهی، و بی‌اعتمادی به قدرت‌های مستکبر است و این که امام به مستکبران، هیچ اعتمادی و اعتقادی نداشت، این موجب می‌شد به وعده‌های آن‌ها اعتنایی نکند» و ما در قضایای جاری خود داریم لمس می‌کنیم که نمی‌شود به وعده مستکبران و حرف‌های جلسات خصوصی‌ آ‌ن‌ها اعتماد کرد.

خطیب جمعه قلعه‌گنج با اشاره به ‏مناسبت سالروز قیام خونین عاشوراى ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۲‏ تصریح کرد: ۱۵ خرداد سرآغاز نهضت اسلامى روحانیت است، این نهضت از حوزه علمیه قم، مرکز فقاهت راستین آغاز شد و برق‌‏آسا در سایر حوزه‌‏هاى علمیه، دانشگاه‏‌ها، تهران و سایر شهرها قشرهاى عظیم ملت را فرا گرفت.

نجنو خاطرنشان کرد: این نهضت همه را به میدان مبارزه کشید و ملت بزرگ ایران با شعار اسلام و فریاد «الله‌‏اکبر» و نور ایمان و وحدت کلمه، بنیاد پهلوى را از بُن کَند.

وی با اشاره به دستاورد ۱۵ خرداد بیان داشت: سالروز خرداد ۱۳۴۲ خمیر مایه نهضت مبارک ملت بزرگ ایران و روز بذر انقلاب بزرگ اسلامى ما است و  در حقیقت، دستاورد نهضت ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ پیروزى ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ بود.

امام جمعه قلعه‌گنج با اشاره به مناسبت انتخاب حضرت آیت‏‌الله العظمى خامنه‏‌اى به رهبرى نظام جمهورى اسلامى ایران توسط مجلس خبرگان گفت: کدام ناظر منصفى تاکنون ادعا کرده که در میان حاکمان امروز، حاکمى را مى‌‏شناسد که شجاع‌‏تر، باتدبیرتر، خلاق‏‌تر و هوشمندتر از رهبر ایران بر ملتى حکومت مى‏‌کند.

این مسئول ادامه داد: آیا مى‏‌توان رهبرى به جامعیت علمى، دینى و فقهى ایشان در دنیاى اسلام پیدا کرد که در عبور کشتى انقلاب از دل طوفان‏‌ها و امواج سهمگین، مدبرانه‏‌تر از او هدایت کشتى را بر عهده بگیرد و به ساحل مقصود رهنمون سازد.

نجنو عنوان داشت: چنین بود که سکاندار هدایت انقلاب اسلامی در نخستین سخنرانى خود در میان مردمى که دست بیعت به‏ سوى ایشان دراز کرده بودند، فرمودند «ما با خدا پیمان بسته‌‏ایم راه امام خمینى(ره) را که راه اسلام و قرآن و راه عزت مسلمین است، دنبال کنیم و از هیچ ‏یک از آرمان‌‏هایى که به ‏وسیله امام‏ ترسیم شده، چشم‏‌پوشى نخواهیم کرد».

وی در پایان یادآور شد: از جمله آرمان‏‌های فوق پیگیرى سیاست نه شرقى و نه غربى، حمایت از مستضعفان و محرومان، وحدت و همبستگى دنیاى اسلام، وفادارى‏ به اصل ولایت‌فقیه، استقلال و خودکفایى کشور، حرکت به سمت استعدادهاى جوشان داخلى و ساختن جوانان و اصلى شمردن مسأله فلسطین است.

 

بازدیدها: ۲۲

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi