تاریخ انتشار:۱۷ خرداد ۱۳۹۴در ۷:۳۹ ب٫ظ کد خبر:5908

میناب قطب حوزه سلامت در شرق هرمزگان است

میناب - رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان میناب را به عنوان قطب تنومند سلامت در حوزه شرق هرمزگان دانست. به گزارش مکران به نقل ازخبرنگار مهر، محمد شکاری عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان میناب گفت: دولت یازدهم در دو گزینه از سیاستهای خود برجسته عمل کرده ...

میناب – رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان میناب را به عنوان قطب تنومند سلامت در حوزه شرق هرمزگان دانست.

به گزارش مکران به نقل ازخبرنگار مهر، محمد شکاری عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان میناب گفت: دولت یازدهم در دو گزینه از سیاستهای خود برجسته عمل کرده است، این سیاستها عبارتند از سیاست خارجی و سیاست تحول نظام سلامت که در بخش بهداشت و درمان کشور توانسته است تحولی عظیم را ایجاد کند.

شکاری میناب را به عنوان قطب تنومند سلامت در حوزه شرق هرمزگان دانست و گفت: طی این سالها با ایجاد کارهای صورت گرفته در بحث بهداشت و درمان میناب را به عنوان قطب تنومند در بحث نظام سلامت معرفی کرده ایم.

شکاری با بیان داشت: قبل از برنامه نظام تحول سلامت در بیمارستان میناب ۲۹ پزشک متخصص وجود داشت اما امروزه  این بیمارستان ۴۰پزشک متخصص دارد که ۱۲ پزشک متخصص به صورت تمام وقت در بیمارستان به ارائه خدمات می پردازند.

شکاری تصریح کرد :در حال حضر در اورژانس میناب ۳ پزشک متخصص طب اورژانس به صورت ۲۴ ساعته خدمات می دهند که این خدمات دهی برابری با بیمارستان شهید محمدی بندرعباس را دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: بخش دیالیز بیمارستان میناب رو به گسترش است که در آینده نزدیک این بخش را برای بیماران دیالیز مجهز می کنیم.

شکاری در ادامه افزود: اگر ما بخواهیم که پروژه های نیمه تمام در استان را به اتمام برسانیم حدود ۲۰سال طول خواهد کشید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تصریح کرد: در بخش بهداشت در یک سال گذشته  ۱۵ مرکز بهداشتی درمانی را باز سازی و بهسازی کرده ایم.

شکاری ورود و حضور اتباع خارجی و بیگانه را درمیناب باعث رشد آمار بیماری HIV در این شهر دانست و افزود: میناب بیشترین آمار این بیماری را در استان دارد.

وی در اینباره اظهار کرد: در مدارس شهرستان میناب نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی دانش اموزان از بیماری ایدز اموزش و پرورش نقش ضعیفی را در استان تاکنون ایفا کرده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi