تاریخ انتشار:۱۶ مرداد ۱۳۹۴در ۱۰:۵۸ ق٫ظ کد خبر:6600

اولین مزرعه پرورش ماهی کپور همراه با اردک در شهرستان میناب

پایگاه خبری مکران :عباس حاتمی یکی از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان میناب ، با دریافت ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی موفق شده که یک مزرعه پرورش ماهی کپور همراه با اردک ، در روستای زرتوجی میناب راه اندازی و برای ۴ نفر ...

IMG-20150805-WA0011
پایگاه خبری مکران :عباس حاتمی یکی از مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان میناب ، با دریافت ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی موفق شده که یک مزرعه پرورش ماهی کپور همراه با اردک ، در روستای زرتوجی میناب راه اندازی و برای ۴ نفر شغل ایجاد کند.
عبدالرضا خسروانی مسئول خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: طرح تلفیقی پرورش ماهی کپور و اردک در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ مترمربع توسط یکی از مددجویان با دریافت تسهیلات خوداشتغالی از کمیته امداد برای اولین بار در شهرستان میناب راه اندازی شد.
وی افزود: کمیته امداد امام خمینی(ره) استان هرمزگان برای توانمندسازی مددجویان در سال جاری تصمیم دارد که ۳۵۰۰ فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان که شامل طرح های خوداشتغالی و مشاغل خانگی و طرح های کارآفرینی می باشد، ایجاد کند.
خسروانی ادامه داد که : از ابتدای سال تا کنون در شهرستان میناب ۴۸ طرح در زمینه های صنفی ، کشاورزی، خدماتی و شیلات با پرداخت تسهیلات ۴ درصد به مبلغ ۱۵ میلیارد ریال راه اندازی و برای بیش از ۱۴۰ نفر شغل ایجاد شده است ( پرداختی تسهیلات به مددجویان با توجه به طرح های ارائه شده از ۵۰ میلیون تا یک میلیارد ریال می باشد.)
مهندس حیدری رئیس شیلات شهرستان میناب گفت: در اسفندماه سال گذشته، ۱۳ هزار بچه ماهی کپور برای پرورش از شمال کشورخریداری و دراین استخر ریخته شد و اکنون که هرکدام به وزنی بالای یک ونیم کیلوگرم رسیده ، زمان برداشت آن فرا رسیده و پیش بینی می شود بیش از ۳ تن ماهی کپور از این مزرعه برداشت شود.
وی افزود: با توجه به استقبال استانهای همجوار برای خرید این نوع ماهی و همچنین صادرات به کشور عراق ، از نظر اقتصادی به صرفه می باشد .

زاهدی -میناب

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi