تاریخ انتشار:۰۵ شهریور ۱۳۹۴در ۷:۳۴ ب٫ظ کد خبر:6826

صلح و سازش بین دو طایفه «غریبی» و «کشاورزی » پس از ۲۱ سال در شهرستان بشاگرد

پایگاه خبری مکران به نقل از میزان - حجت‌الاسلام اکبری از صلح و سازش بین دو طایفه «غریبی» و «کشاورزی » پس از ۲۱ سال در شهرستان بشاگرد خبرداد. «حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری» در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی میزان با اعلام خبر صلح و سازش در ...
پایگاه خبری مکران به نقل از میزان – حجت‌الاسلام اکبری از صلح و سازش بین دو طایفه «غریبی» و «کشاورزی » پس از ۲۱ سال در شهرستان بشاگرد خبرداد.

«حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری» در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی میزان با اعلام خبر صلح و سازش در نزاع خونین دو طایفه پس از ۲۱ سال اظهار کرد: در سال ۷۳ این درگیری و نزاع بین این دو قبیله باکشته شدن سه نفر و زخمی شدن دو نفر از قبیله «کشاورزی‌ها» در روستای «شینش» شروع شد که طایفه کشاورزی‌ها پس از گذشت ۶ سال در اوایل سال ۷۹ در حرکتی خودسرانه اقدام به انتقام می‌کنند.

وی اضافه کرد: این طایفه برای خونخواهی ۳ مقتولی که در سال ۷۳ به قتل رسیده بودند قاتل را خودشان راسا مجازات و به قتل رسانند که در همان روز کشاورزی ها۲  نفر دیگر از طایفه غریبی  را به قتل می رسانند که ماجرا این انتقام گیری ها به همین جا ختم نشد و طایفه کشاورزی در اواخر سال ۷۹ در اقدامی ۶ نفر دیگر از افراد طایفه غریبی را در قبرستان روستای “کرمستان” از توابع حوزه”درابسر”شهرستان بشاگرد به قتل رساندند.

این مسئول عالی قضایی در ادامه بیان کرد: در مجموع تعداد قربانیان این نزاع خونین که ۲۱ سال به طول انجامید به ۱۲ نفر رسید که یک نفر از طایفه کشاورزی و ۱۱ نفر دیگر از طایفه غریبی به قتل رسیدند که در نهایت این کشت و کشتارها موجب مهاجرت برخی از افراد این ۲ قبیله به شهرستان میناب شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین گفت: در ادامه این درگیری‌ها تعداد زیادی از افراد این قبایل مهاجرت کردند تا اینکه با برگزاری جلسات متعدد و رایزنی اعضای شوراهای حل اختلاف، ریش سفیدان و معتمدان و سران قبایل و طوایف  موفق شدیم با صلح و سازش این پرونده را مختومه کنیم.

وی تصریح کرد: اتحاد، همدلی و هماهنگی که امروز شاهد آن هستیم بی شک باعث پیشرفت شهرستان بشاگرد در زمینه های فرهنگی و اجتماعی خواهد شد.

اکبری در ادامه افزود: بزرگان و سران طوایف، مسوولان قضایی و انتظامی و مسئولان شوراهای حل اختلاف شهرستان بشاگرد در این مدت تمام تلاش خود را برای برقراری صلح و سازش بین این دو طایفه انجام دادند که سرانجام امروز شاهد آشتی و سازش این دو طایفه هستیم.

گفتنی است، شهرستان بشاگرد با ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان و در همسایگی شهرستان نیکشهر در سیستان و بلوچستان قرار دارد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi