تاریخ انتشار:۰۷ مهر ۱۳۹۴در ۵:۵۴ ب٫ظ کد خبر:7490

منطقه وپژه اقتصادی جازموریان آماده واگذاری به بخش خصوصی است

منطقه وپژه اقتصادی جازموریان آماده واگذاری به بخش خصوصی است فرماندار رودبار جنوب گفت: تنها بخش خصوصی می‌تواند به منطقه ویژه اقتصادی جازموریان ورود پیدا کند. "عطا ناوکی"در رابطه با منطقه ویژه اقتصادی جازموریان اظهار کرد: این منطقه پایان دولت اصلاحات مصوب دولت و مجلس شد و ...

منطقه وپژه اقتصادی جازموریان آماده واگذاری به بخش خصوصی است

فرماندار رودبار جنوب گفت: تنها بخش خصوصی می‌تواند به منطقه ویژه اقتصادی جازموریان ورود پیدا کند.
“عطا ناوکی”در رابطه با منطقه ویژه اقتصادی جازموریان اظهار کرد: این منطقه پایان دولت اصلاحات مصوب دولت و مجلس شد و مبلغ یک میلیارد تومان برای کارهای مطالعاتی آن اختصاص یافت و حتی کد اعتباری نیز برای این منطقه در نظر گرفته شد.
وی افزود: با روی کار آمدن دولت نهم و دهم، منطقه ویژه اقتصادی جازموریان به سهام عدالت اختصاص یافت و در مدت هشت سال عملا کار این منطقه تعطیل شد.
ناوکی ادامه داد: بار دیگر با آمدن دولت تدبیر و امید ما به دنبال برگرداندن هویت و کار اصلی منطقه ویژه اقتصادی جازموریان رفتیم که اعلام شد کد اعتباری این منطقه حذف شده است و فقط بخش خصوصی می‌تواند به آن ورود کند.
فرماندار رودبار جنوب با اشاره به اینکه این منطقه نقطه تلاقی هفت شهرستان و سه استان کرمان، هرمزگان و سیستان وبلوچستان است، بیان کرد: تاکنون چهار گروه از بخش خصوصی ازاین منطقه بازدید کرده‌اند اما هنوز برای مرحله سرمایه‌گذاری اقدامی شده است.
وی گفت: البته ۱۰ روز قبل نیز گروهی چینی از سوی سازمان عمران کرمان به منطقه ویژه اقتصادی جازموریان آمده و قول دادند تا سه ماه آینده برای عقد قرارداد برگردند.
ناوکی تصریح کرد: احساس می‌شود بایستی اعتباراتی دولتی نیز برای این منطقه در نظر گرفته شود و در این صورت مسیر برای بخش خصوصی نیز هموارتر خواهد شد.
فرماندار رودبار جنوب با اشاره به مزایای منطقه ویژه اقتصادی جازموریان ادامه داد: این منطقه نزدیک خط لوله گاز است و ریل و فرودگاه نیز برای آن تعریف شده است، ضمن اینکه رونق آن زمینه اشتغال و توسعه منطقه را به دنبال خواهد داشت.
فرماندار رودبار جنوب افزود: با توجه به کمبود آب و بحران در منطقه، سال گذشته رودبار جنوب در زمینه آبیاری تحت فشار رکوردار شد و توانست رتبه خوبی را کسب کند که در همین راستا مصوب شده است میزان هفت هزار هکتار زمین این منطقه تحت آبیاری تحت فشار قرار گیرد.
ناوکی اظهار کرد: تقاضا می‌کنیم امسال نیز در زمینه آبیاری تحت فشار وزارت جهاد کشاورزی به ما کمک کند ضمن اینکه ما از هم اکنون برای کنترل و اصلاح الگوی کشت اقدام خواهیم کرد و سعی می‌کنیم از تک محصولی شدن جلوگیری کنیم.
وی ادامه داد: همچنین پیگیری کرده‌ایم تا با ارائه تسهیلات به کشاورزان، مجتمع کوچک دامپروری نیز احداث شود چراکه محصول و قیمت کشاورزی ریسک‌پذیر است.
فرماندار رودبار جنوب در پایان خاطرنشان کرد: از سرمایه‌گذاران نیز درخواست می‌شود در زمینه صنابع تبدیلی در این شهرستان ورود و به علاوه بر روی محصولاتی همچون حنا، وسمه و گوجه و بسته‌بندی گوشت شتر این منطقه نیز سرمایه‌گذاری کنند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi