تاریخ انتشار:۲۲ مهر ۱۳۹۴در ۵:۴۱ ب٫ظ کد خبر:7662

رزمایش بزرگ عاشورائیان با حضور گردان های بیت المقدس کهنوج برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری مکران :سرهنگ مجید روهنده فرمانده ناحیه سپاه کهنوج با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و ضمن تقدیر و تشکر از حضور بسیجیان در برنامه های مختلف سپاه و بسیج گفت : بسیج ...

به گزارش پایگاه خبری مکران :سرهنگ مجید روهنده فرمانده ناحیه سپاه کهنوج با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و ضمن تقدیر و تشکر از حضور بسیجیان در برنامه های مختلف سپاه و بسیج گفت : بسیج به عنوان ظرفیت راهبردی تامین کننده دفاع مردمی، امری اجتناب ناپذیر است واین امر محقق نمی شود مگردر پرتو آموزش و ایجاد آمادگی فردی و گروهی نیروهای جوان و با انگیزه که برای نیل به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ، دواطلبانه شرکت می کنند.

رزمایش بزرگ عاشورائیان با حضور گردان‌های بیت‌المقدس شهرستان کهنوج در منطقه نینوا برگزار می‌شود

سرهنگ روهنده افزود : یکی از ماموریتهای ذاتی سازمان بسیج، مسئله آموزش و ایجاد آمادگی گردانهای سازمان یافته بسیج در راستای تحقق همه جانبه و امنیت پایدار است که همواره مورد توجه حضرت امام (ره) وامام خامنه ای مد ظله العالی بوده و خواهد بود  و از آنجایی که رسالت خطیر آموزش و ایجاد آمادگی نیروهای سازمان یافته در گردانهای بیت المقدس و گردانهای امام حسین (ع) و پاسخگویی سریع وقاطع به تهدیدهای احتمالی دشمن است.

وی بیان داشت: این رزمایش با استعداد سه گردان تمرینات دفاع از کوی و برزن‌، مقابله با اغتشاشات و امداد و نجات برگزار می‌شود.

روهنده تصریح کرد: حضور بسیجیان در این رزمایش نمادی از روح استکبار‌ستیزی و ایستادگی در مقابل استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جنایتکار است.

وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این رزمایش بالا بردن توان دفاعی و رزمی بسیجیان و ایجاد آمادگی برای مقابله با تهدیدات احتمالی دشمن است.

همچنین سرهنگ برزگرد گفت :باسلام و صلوات به ساحت قدس قطب عالم امکان فخر زمین و زمان،حضرت صاحب العصر و الزمان (عج) و درود و صلوات به شهدا و امام شهدا و همه خادمین و دلسوزان انقلاب

و آرزوی توفیقات واسعه برای مقام عظمی ولایت حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)

و تسلیت به مردم شریف استان کرمان و شهرستان جنوبی بخصوص مردم نجیب ولایی کهنوج شهادت سردار فداکار اسلام حسین همدانی و ایام سوگواری سرور سالار شهیدان توضیحاتی در خصوص اهداف رزمایش ارائه مینمایم

تحقق ظرفیت راهبردی تامین دفاع مردمی بسیج،در پرتو آموزش و ایجاد آمادگیهای فردی و گروهی نیروهای جوان و با انگیزه برای رسیدن به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان مقدس حضرت امام خمینی (ره)امکان پذیر است.

یکی از ماموریتهای ذاتی بسیج،آموزش و ایجاد آمادگی گردانهای سازمان یافته بیت المقدس در راستای اهداف دفاع همه جانبه و امنیت پایدار است که همواره مورد توجه و عنایت حضرت امام راحل و تاکید فرماندهی محترم کل قوا بوده و میباشد.

در راستای تحقق آمادگی همه جانبه و پاسخگویی به تهدیدات احتمالی، ایجاد و قابلیت پاسخگویی سریع و قاطع به حمله نظامی دشمن در لایه های دفاعی قرارگاه امام هادی (ع) شهرستان کهنوج (ناحیه مقاومت بسیج سپاه کهنوج) با ابلاغ قرارگاه امام هادی استان کرمان رزمایش بزرگ عاشورائیان گردانهای بیت المقدس رادر منطقه عمومی بزرگ نینوا برگزار میشود.

این قرارگاه با اجرای آموزشهای عرضی و فراخوانی های گروهانی و گردانی آماده برگزاری این تمرین رزمی برای تقویت آمادگی رزم بسیجیان می باشد.

برای رسیدن به مرزآمادگی مطلوب تمرین های دفاع از کوی و برزن در قالب عملیاتهای پدافند دورا دور، ایست و بازرسی وعملیات کمین و ضد کمین در مقابل دشمن فرضی و گروههای تروریستی)و تمرین مقابله و کنترل با اغتشاشات و در پایان تمرین امداد و نجات و مردم یاری را برگزار مینماید.

امید است در سایه توجهات و عنایات حضرت حق و با کوشش و تلاش خستگی ناپذیر بسیجیان شهرستان و همکاران خدوم و در سایه فرماندهی و تدبیر جناب سرهنگ روهنده فرمانده قرارگاه روز به روز بر آمادگی بسیجیان گردان بیت المقدس افزوده شود.

 

بازدیدها: ۸۴

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi