تاریخ انتشار:۲۵ مهر ۱۳۹۴در ۵:۲۲ ب٫ظ کد خبر:7705

اعتراض یک معلول نخبه مینابی به بی تفاوتی مسئولین نسبت به فروچاله ها

یک جوان معلول و نخبه مینابی در حرکتی نمادین ، کفن پوشید و در اعتراض به بی تفاوتی مسئولین در یکی از فروچاله ها خوابید تا شاید مسولین هرچه سریعتر به فکر چاره ایی باشند. عباس زائری معلول مینابی با عنوان کردن اینکه وضعیت فروچاله های ...

IMG-20151017-WA0005
یک جوان معلول و نخبه مینابی در حرکتی نمادین ، کفن پوشید و در اعتراض به بی تفاوتی مسئولین در یکی از فروچاله ها خوابید تا شاید مسولین هرچه سریعتر به فکر چاره ایی باشند.
عباس زائری معلول مینابی با عنوان کردن اینکه وضعیت فروچاله های دشت میناب از وضعیت بحرانی گذشته ، افزود: ما صدای خودمان را به مسئولین رساندیم اما هیچ اقدامی نکردند و هر روز هم شاهد این هستیم که حیوانات زیادی در این فروچاله ها می افتند و می میرند .
استاد دانشگاه آزاد اسلامی میناب ادامه داد که : با این حرکت نمادین خواستم بگم اگه قرار است یک نفر بمیره تا بلکه مسئولین فکری برای فروچاله ها بکنند ، اون من باشم ، چرا که اگر کسی در این فروچاله ها بیفتد این مکان قبر او می شود.
چند سالی است که در اطراف شهرستان میناب خصوصا اطراف روستاهای تمبک ، گورزانگ ، نصیرایی ، باغ گلان و چلو گاو میشی ، فرو چاله های زیادی به عمق ۲ ، ۳ و حتی ۴ متر ایجاد شده ، تمام این منطقه زمانی کشاورزی بود اما اکنون خشکسالی و ایجاد حفره همه زمین ها را از بین برده است.
فروچاله ها به سرعت در حال پیشروی بطرف منازل مسکونی در روستاها و حتی بعضا داخل شهر میناب هم مشاهده شده است .
بلورچی مدیرکل دفتر بررسی مخاطرات زمین شناسی ، زیست محیطی و مهندس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در بازدیدی که در اردیبهشت ماه امسال از فروچاله ها داشت گفت: تا کنون هیچ گزارشی از مسئولین هرمزگانی در خصوص وضعیت دشت میناب به سازمان زمین شناسی ارسال نشده است.
وی افزود: اگر مسئولین استان هرمزگان به موقع اطلاع رسانی می کردند وضعیت دشت میناب بحرانی نمی شد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi