تاریخ انتشار:۱۴ مرداد ۱۳۹۳در ۰:۰۰ ق٫ظ کد خبر:811

کمک های ایران به آشوریان عراق، مدعیان حقوق بشر را رسوا کرد

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان: کمک های ایران به آشوریان عراق، مدعیان حقوق بشر را رسوا کرد ارومیه - ایرنا - دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان گفت: در حالی که مدعیان حقوق بشر، پشتیبانی کامل خود را از وحشی گری های رژیم صهیونیستی در نوار غزه به نمایش گذاشته ...

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان:

کمک های ایران به آشوریان عراق، مدعیان حقوق بشر را رسوا کرد

ارومیه – ایرنا – دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان گفت: در حالی که مدعیان حقوق بشر، پشتیبانی کامل خود را از وحشی گری های رژیم صهیونیستی در نوار غزه به نمایش گذاشته اند، کمک های ارسالی جمهوری اسلامی ایران به آشوریان عراق، مدعیان حقوق بشر را رسوا کرده است.

یوناتن بت کلیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هنوز غربی ها توان قبول این واقعیت را ندارند که جمهوری اسلامی ایران، اقلیتهای دینی را جزو جدایی ناپذیر خود می داند و همواره به حمایت از آنها می کوشد.

وی اظهار کرد: مدعیان دروغین حقوق بشر بارها ایران را به نقض حقوق بشر و حقوق اقلیتهای دینی متهم کرده اند اما امروز در برابر قتل عام اقلیتهای دینی در عراق و سوریه سکوت کرده و کوچکترین حرکتی از خود نشان نداده اند.

نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها کشوری که به حمایت از اقلیتهای دینی پرداخته ایران است و این حرکت جمهوری اسلامی مهر باطلی بر یاوه گویی های جهان غرب است.

عضو فراکسیون حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با بی نظیر دانستن آزادی اقلیت های مذهبی در ایران گفت: غربی ها می توانند به ایران آمده و از کلیساهای ارامنه و مسیحیان، آتشکده زرتشتیان یا کنیسه یهودیان بازدید و مشاهده کنند چگونه مراکز دینی ایران در امنیت کامل قرار دارند و پیروان ادیان با آزادی کامل به انجام مناسک خود می پردازند.

وی با انتقاد از گزارش وزارت امور خارجه آمریکا که مدعی نقض حقوق اقلیت های مذهبی در ایران شده است گفت: آنها هیچ سندی برای اثبات ادعاهای خود ندارند و تمام ادعاهای آنها دروغی بیش نیست چرا که ایران سرزمینی امن و آزاد برای تمامی قومیتها و اقلیتهای دینی است.

بت کلیا به جنایات اسرائیل در غزه اشاره کرد و گفت: اسرائیل غاصب و همدستانش نسل کشی را شیوه خود قرار داده اند آنها برای رسیدن به مطامع خود دست به فجیع ترین جنایات می زنند.

این نماینده مجلس ادامه داد: اسرائیل جنایتکار در دو نقطه دست به قتل عامهای وحشتناک می زند در یک سو در عراق با بهره گیری از گروهک تروریستی داعش، اقدام به کشتار مسیحی و مسلمان می کند و در سوی دیگر در فلسطین به کشتار زنان و کودکان بی گناه و بی دفاع غزه می پردازد.

دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان اضافه کرد: جنایات اسرائیل نه تنها، مسلمانان بلکه دل تمام انسانهای عدالتخواه جهان را به درد آورده و نفرت از اسرائیل سراسر جهان را فرا گرفته است.

وی یادآور شد: حمایت بی دریغ آمریکا از رژیم صهیونیستی برای قتل عام مردم غزه اعم از تمامی ادیان ابراهیمی ثابت کرد آمریکا ناقض بزرگ حقوق بشر و حامی بزرگ اسرائیل جنایتکار در نسل کشی است.

گروهک تروریستی داعش در اقدامات غیر انسانی خود در کنار کشتار مسلمانان عراق، اقدام به تخریب اماکن دینی آشوریان و مسیحیان در شهرهای مختلف عراق کرده است.

بازدیدها: ۲۳

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi