تاریخ انتشار:۲۱ آذر ۱۳۹۴در ۱۰:۲۶ ق٫ظ کد خبر:8289

امام جمعه رودبار : وقف از مصادیق صدقه است

حجت‎الاسلام حسین طاووسی امام جمعه شهرستان رودبار در خطبه‎های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: تقوا روابط اجتماعی انسان را کنترل می‎کند و بنا به فرموده پیامبر (ص) پارساترین و باتقواترین افراد کسی است که از دعوا پرهیز کند، حتی اگر حق با او باشد. وی ...

حجت‎الاسلام حسین طاووسی امام جمعه شهرستان رودبار در خطبه‎های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: تقوا روابط اجتماعی انسان را کنترل می‎کند و بنا به فرموده پیامبر (ص) پارساترین و باتقواترین افراد کسی است که از دعوا پرهیز کند، حتی اگر حق با او باشد.

وی با اشاره به تربیت دینی بیان داشت: این نوع تربیت از خانه و خانواده آغاز می‎شود و اگر بخواهیم در آینده انسان‎های شایسته و خدمتگزاری داشته باشیم، باید از محیط خانه آغاز کنیم و جامعه ما حکم دریا را پیدا کرده است.

امام جمعه رودبار با بیان اینکه بهترین زاد و توشه در این فراز و نشیب‎های دنیایی تقوای الهی است، تصریح کرد: باید تقوای الهی را در تمام امور زندگی از جمله انتخابات حفظ کنیم.

طاووسی با اشاره به انتخاب افرادی که قرار است به مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری ورود پیدا کنند، افزود: مطابق قانون کسی که کاندیدا می‎شود، باید صلاحیت وی از طرف شورای نگهبان بررسی شود و در صورت تأیید می‎تواند، فعالیت انتخاباتی خود را در بین مردم آغاز کند و فردی که بیشترین رأی را می‎آورد، یار و یاور نظام است و امور و مشکلات مردم را به طور صحیح برطرف می‎کند و باید اهداف والای نظام و انقلاب را در پیش بگیرد.

وی با بیان اینکه بیماری تنفسی آنفلونزا موجب ناراحتی شده است،‌ عنوان کرد: با پیشگیری، تغذیه مناسب و حضور کمتر زنان باردار و کودکان در محیط‎های پرخطر می‎توان از این بیماری جلوگیری کرد.

طاووسی با اشاره به هفته وقف اظهار داشت: وقف از مصادیق صدقه است و بعد از مرگ انسان باقی می‎ماند و شامل صدقه جاریه «عملی که از انسان باقی می‎ماند و به مردم خیر می‎رساند و فرزند صالحی که از انسان باقی می‎ماند و به دیگران خیر و منفعت می‎رساند» می‎شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi