تاریخ انتشار:05 تیر 1393در 0:00 ق.ظ کد خبر:89

نیروگاه هزار مگاواتی کهنوج آذرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار کهنوج: نیروگاه هزار مگاواتی کهنوج آذرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد خبرگزاری تسنیم: فرماندار کهنوج با بیان اینکه نیروگاه هزار مگاواتی این شهرستان آذرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد،گفت: این نیروگاه می‌تواند بخش زیادی از نوسانات برق در جنوب استان و حتی استان‌های همجوار را کاهش داده و ...

صمدانی فرماندار کهنوج

فرماندار کهنوج:

نیروگاه هزار مگاواتی کهنوج آذرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد

خبرگزاری تسنیم: فرماندار کهنوج با بیان اینکه نیروگاه هزار مگاواتی این شهرستان آذرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد،گفت: این نیروگاه می‌تواند بخش زیادی از نوسانات برق در جنوب استان و حتی استان‌های همجوار را کاهش داده و برق این مناطق را تامین کند.

سیدمحسن صمدانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کهنوج، اظهار کرد: با تلاش‌های خوبی که شرکت گاز استان و پیمانکاران نیروگاه هزار مگاواتی کهنوج دارند، امیدواریم گازرسانی به نیروگاه همزمان با زیر بار رفتن آن انجام شود.

وی افزود: نیروگاه هزار مگاواتی کهنوج طبق تعهد پیمانکار در آذرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد و امیدواریم همزمان با زیربار رفتن نیروگاه مسئله سوخت آن یعنی گاز طبیعی نیز به نیروگاه برسد.

فرماندار شهرستان کهنوج عامل کندی کار گازرسانی را مسائل تحریم و دیر رسیدن تجهیزات و لوله‌های خط انتقال دانست و گفت: خوشبختانه در حال حاضر لوله‌های مورد نیاز برای خط انتقال خریداری و کار نصب آغاز شده است که امیدواریم با توجه به عظیم بودن پروژه نیروگاه هزار مگاواتی کهنوج، سوخت آن نیز به موقع تامین شود.

صمدانی بیان کرد: نیروگاه هزار مگاواتی کهنوج می‌تواند بخش زیادی از نوسانات برق در جنوب استان و حتی استان‌های همجوار را کاهش دهد و برق کافی برای این مناطق را تامین کند.

وی با قدردانی از تلاش‌های پیمانکاران و ناظران شرکت برق کهنوج، افزود: هرچند نوسانات برقی گاهی مردم را آزار می‌دهد و خسارت هایی برای دستگاه‌های برقی آنان ایجاد می‌کند اما تلاش مدیران برق استان کاهش این نوسانات است.

فرماندار شهرستان کهنوج اظهار کرد: مشکل اصلی برق این شهرستان در مردادماه و اوج گرمای هوا است که مردم مجبور به استفاده از کولرهای گازی برای کاهش اثرات گرما هستند.

سوخت گازوئیل نیروگاه‌های برق هزینه بالایی دارد

صمدانی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک نیروگاه ۷۵ مگاواتی در شهرستان کهنوج فعال است، تصریح کرد: اگرمشکل سوخت گازوئیل این نیروگاه حل نشود، هزینه بالایی را بر این شهرستان تحمیل می‌کند.

وی افزود: لوله‌گذاری برای انتقال گاز به نیروگاه ۷۵ مگاواتی کهنوج نیز انجام شده و نیاز به گازرسانی دارد.

فرماندار شهرستان کهنوج با اشاره به اینکه اگر نیروگاه ۷۵ مگاواتی کهنوج گازسوز شود، روزانه ۵۰۰هزار لیتر در مصرف گازوئیل صرفه‌جویی می‎شود، گفت: تنها صرفه‌جویی در سوخت نیست بلکه با گازسوز شدن نیروگاه ترافیک جاده‌ای سنگینی که تانکرهای سوخت ایجاد کرده‌اند نیز حذف می‌شود.

مصرف گازوئیل در نیروگاه هزار مگاواتی کهنوج به زیرساخت‌ها آسیب می‌رساند

صمدانی تصریح کرد: اگر برای نیروگاه هزار مگاواتی کهنوج نیز یک روز مصرف سوخت گازوئیلی داشته باشیم، یک حجم میلیونی را در برمی‌گیرد و به تمام زیرساخت‎های راه و جاده کهنوج  آسیب می‌رساند.

وی بیان کرد: امیدواریم گاز مورد نیاز نیروگاه هزار مگاواتی کهنوج در موعد مقرر به کهنوج برسد تا در تابستان آینده مشکلات نوسانات برق در جنوب استان کرمان وجود نداشته باشد.

هزینه کار پیمانکاران برق از اعتبارات ماده ۱۸۰ پرداخت می‌شود

فرماندار شهرستان کهنوج افزود: در حال حاضر پیمانکاران تحت نظارت برق کهنوج برای رفع نوسانات برق این شهرستان پروژه‌هایی را به شکل امانی انجام داده‌اند.

صمدانی با قدردانی از تلاش‌های شرکت برق کهنوج برای کاهش نوسانات برقی، خاطرنشان کرد: امیدواریم با پرداخت اعتبارات ماده ۱۸۰ بتوانیم بخشی از مطالبات پیمانکاران شرکت برق کهنوج را بپردازیم.

بازدیدها: ۲۹

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi