تاریخ انتشار:۱۴ اسفند ۱۳۹۴در ۶:۰۵ ق٫ظ کد خبر:9070

۶۳ درصد واجدین شرایط اخذ رای در کرمان در انتخابات شرکت کردند

استاندار کرمان از مردم و دست‌اندرکاران انتخابات در استان تقدیر کرد و گفت: مشی سیاسی استان کرمان مبتنی بر صداقت و راستگویی همواره مد نظر بوده و ادامه خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی‌ استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی در نشست خبری افزود: سیاست را به ...

استاندار کرمان از مردم و دست‌اندرکاران انتخابات در استان تقدیر کرد و گفت: مشی سیاسی استان کرمان مبتنی بر صداقت و راستگویی همواره مد نظر بوده و ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی‌ استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی در نشست خبری افزود: سیاست را به معنای تدبیر در امور، عقل‌گرایی و رفتار مبتنی بر اخلاق می‌دانیم و سیاست را به معنای خط بازی، بد اخلاقی، زیرآبزنی و دروغگویی نمی‌دانیم.

وی با تاکید بر اینکه سالم‌ترین انتخابات را در استان کرمان داشته‌ایم، عنوان کرد: به منظور خدمتگزاری مردم و در راستای وظیفه خود، کارنامه سیاسی مبتنی بر بی‌طرفی کامل را به اقرار دستگاه نظارت در این دوره از انتخابات داشته‌ایم.

وی به تدوین منشور همدلی و اخلاق انتخاباتی نیز اشاره و بیان کرد: ستادهای انتخاباتی بسیار خوب عمل کرده و همواره اخلاق را مد نظر داشتند.

وی گفت: برخی از برندگان انتخابات به کسانی که رای لازم را کسب نکرده‌اند، تبریک گفتند که نشان از درایت کاندیداها است.

وی بیان کرد: رعایت بهتر اخلاق انتخاباتی، تاثیر منشور انتخاباتی بر وحدت، رعایت قانون از سوی احزاب سیاسی، خویشتن داری احزاب سیاسی در رد صلاحیت‏ها، قهر نکردن احزاب سیاسی و هم‌افزایی و همگرایی سیاسی با شعار ولایت و توسعه از مهمترین ویژگی‏های این دوره از انتخابات در استان کرمان بوده است. وی با تاکید بر اینکه احزاب سیاسی در استان کرمان از سطح سیاسی بسیار بالایی برخوردار بوده و هستند؛ گفت: در استان کرمان همه گروه‏ها توانستند در فضای خوب و با اخلاق، تبلیغات انتخاباتی داشته باشند.

استاندار کرمان از حضور گسترده مردم در انتخابات تقدیر کرد و گفت: مشارکت ۶۳ درصدی را در استان کرمان داشته ایم و احتمال آن وجود دارد که متوسط حضور مردم استان کرمان در مشارکت کشوری بالاتر باشد و این نشان از هوشمندی مردم کرمان در تعیین سرنوشت خود و آبادانی کشور است.

وی به تمدید مهلت رای گیری در استان کرمان طی دو مرحله اشاره کرد و گفت: در یکی از شعبات رای گیری در کرمان تا ساعت یک و نیم بامداد مردم پای صندوق‏های رای بودند.

وی تاکید کرد: انتخابات هفتم اسفندماه در کمترین چالش سیاسی و بدون ناامنی سیاسی برگزار شد. رزم حسینی تاکید کرد: اقدامات همه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات از جمله ریاست ستاد انتخابات، شورای تامین، نیروی انتظامی، ستادهای انتخاباتی، نیروهای امنیتی، شهرداری ، مخابرات، اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات، اداره کل فناوری و زیرساخت و ادارات فنآوری اطلاعات فرمانداری‏ها جای تقدیر دارد. وی از دستگاه قضایی نیز تقدیر کرد و گفت: دادستان کرمان به صورت شبانه‌روزی با هیات اجرایی همراهی و همکاری داشته اند که جای تقدیر دارد. استاندار کرمان در ادامه با تاکید بر اینکه مثلث توسعه اقتصادی در استان کرمان با جدیت ادامه می‌یابد، گفت:مثلث توسعه اقتصادی با همان نگاه سابق با همکاری نمایندگان جدید منتخب مردم با جدیت ادامه می‌یابد.

وی ادامه داد: همه کسانی که انتخاب شده‌اند در امر توسعه و پیشرفت کرمان مشترک هستند و باید بدانند که مردم به کارنامه نمایندگان را به خدمت آنها ارزیابی و رصد می‌کند.

وی تاکید کرد: اشتغال، پیشرفت، توسعه و اقتصاد خانوار از مهمترین مشکلات مردم است و با این نگاه به نمایندگان رای داده شده است.

وی عنوان کرد: کار توسعه‌ای ما آغاز شده و با حول قوه الهی با برجام موفقی که در کشور کلید خورد، شاهد رونق اقتصادی در سال آینده خواهیم بود. رزم حسینی گفت: پروژه پتروشیمی ‌فجر کرمان تحولی را در شرق کشور ایجاد می‌کند و با راه‌اندازی آن ۳۰ کارخانه زنجیره‌ای از تولید در استان کرمان راه می‌افتد و منطقه ویژه پتروشیمی‌ در این استان احداث می‌شود. وی خاطرنشان کرد: در مسیر حرکت توسعه اقتصادی در چارچوب مثلث توسعه اقتصادی همه را درگیر می‌کنیم زیرا برای توسعه کشور فرصت نداریم و باید از کمترین فرصت‏ها برای توسعه کشور استفاده کنیم.

وی گفت: الان باید کاری کنیم حتی از کوچکترین مزیت‏های استان برای توسعه استفاده کنیم.

وی با تاکید بر اینکه موضوع آب یک کار مهم در دولت تدبیر و امید برای استان کرمان بود‌، گفت: این پروژه استان کرمان را به استانی مهاجرپذیر تبدیل می‌کند. وی عنوان کرد: بار امانتی که از سوی مردم بر دوش نمایندگان گذاشته شده، بسیار سنگین است .

نتایج قطعی شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی‌ در کرمان

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان نتایج نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی‌در ۹ حوزه انتخابیه استان کرمان را اعلام کرد.

حمید ذکاء اسدی افزود: در حوزه انتخابیه کرمان و راور کل آرای ماخوذه ۳۲۸ هزار و ۹۶۸ رای بوده که از این تعداد ۳۰۶ هزار و ۹۳۴ رای صحیح بوده است. وی گفت: محمدرضا پورابراهیمی‌با ۱۵۷ هزار و ۴۵۰ رای و محمدمهدی زاهدی با ۱۰۸ هزار و ۳۱۶ رای حائز اکثریت آرا در حوزه انتخابیه کرمان و راور شدند.

وی ادامه داد: در حوزه انتخابیه شهربابک نیز کل آرای ماخوذه ۴۵ هزار و ۵۶۶ رای بوده که از این تعداد ۴۴ هزار و ۴۸۱ رای صحیح بوده است.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان بیان کرد: علی اسدی در این حوزه انتخابیه با ۱۶ هزار و ۵۸۶ رای حائز اکثریت آرا شد. وی گفت: در حوزه انتخابیه بم، نرماشیر، فهرج و ریگان نیز کل آرای ماخوذه ۱۴۲ هزار و ۲۸۷ رای بوده که از این تعداد ۱۳۹ هزار و ۴۲۷ رای صحیح است. ذکاء اسدی بیان کرد: حبیب‌الله نیکزادی پناه با ۷۲ هزار و ۹۸۵ رای در این حوزه بیشترین رای را به دست آورد.

وی اظهار کرد: در حوزه بافت، رابر و ارزوئیه نیز کل آرای ماخوذه ۷۹ هزار و ۱۵۲ رای بوده که از این تعداد ۷۷ هزار و ۵۲۸ رای صحیح بوده است و علی بختیاری با ۲۱ هزار و ۶۳۷ رای حائز اکثریت آرا شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان گفت: در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان نیز کل آرای ماخوذه ۸۳ هزار و ۸۵۵ رای بوده که از این تعداد ۷۹ هزار و ۵۸۹ رای، صحیح است و حسین امیری خانمکانی با ۳۵ هزار و ۶۹۱ رای حائز اکثریت آرا شد. وی بیان کرد: در حوزه سیرجان و بردسیر کل آرای ماخوذه ۱۵۳ هزار و ۳۵۶ رای بوده که از این تعداد ۱۴۴ هزار و ۷۰۱ رای صحیح بوده است و بر این اساس شهباز حسن پور با ۵۴ هزار و ۹۷۰ رای حائز اکثریت آرا شد.

ذکاء اسدی گفت: در حوزه رفسنجان و انار نیز از ۱۴۶ هزار و ۵۱۱ رای ماخوذه تعداد ۱۳۸ هزار و ۱۴۵ رای صحیح بوده و احمد انارکی محمدی با ۵۶ هزار و ۴۶۴ رای حائز بیشترین آرا شده است.

وی افزود: در حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد نیز از مجموع آرا ۱۵۵ هزار و ۹۷۹ رای، ۱۵۲ هزار و ۶۲۸ رای صحیح بوده است.

وی ادامه داد: در این حوزه انتخابیه یحیی کمالی‌پور با ۷۱ هزار و ۷۳۹ رای حائز بیشترین آرا شده است. وی تاکید کرد: در حوزه انتخابیه کهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب و فاریاب نیز از مجموع ۱۷۰ هزار و ۵۴۸ رای، ۱۶۷ هزار و ۱۱۰ رای صحیح بوده است. معاون استاندار کرمان بیان کرد: در این حوزه انتخابیه نیز احمد حمزه با ۷۹ هزار و ۲۴۳ رای حائز اکثریت آرا شد.

منتخبان مردم کرمان برای مجلس خبرگان رهبری معرفی شدند

رئیس هیات اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز در این نشست گفت: در مجموع یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۲۳۴ نفر در انتخابات خبرگان رهبری در استان کرمان شرکت کرده‌اند.

محمدعلی توحیدی افزود: آیت‌الله سید‌احمد خاتمی ‌با کسب ۷۰۱ هزار و ۹۷۲ رای بیشترین آرا را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: آیت‌الله محمد بهرامی‌ خوشکار نیزبا کسب ۶۷۲ هزار و ۶۰۸ رای به عنوان دومین نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

وی اظهار کرد: همچنین آیت‌الله امان‌الله علیمرادی ۵۵۹ هزار و ۶۵۶ رای نیز به عنوان نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

فرماندار کرمان تاکید کرد: تاخیری در اعلام نتایج مجلس خبرگان رهبری صورت نگرفته است و استان کرمان جزو اولین استان‏هایی است که نتایج شمارش آرای مجلس خبرگان رهبری را اعلام کرده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi