تاریخ انتشار:۲۸ فروردین ۱۳۹۵در ۱۲:۱۳ ب٫ظ کد خبر:9412

صفایی فراهانی: بهبود پسابرجام بیش از دوسال زمان می‌برد

صفایی فراهانی: بهبود پسابرجام بیش از دوسال زمان می‌برد. چنانچه مذاکرات برجام، ۲ سال از وقت دولت روحانی را گرفت، جا انداختن اقدامات برجام در بخش‌های اقتصادی، با این نابسامانی سازمانی داخلی، کار بسیار مشکل‌تری است، چرا که توافق با بانک‌ها و بیمه‌ها و موسسات اقتصادی ...

صفایی فراهانی: بهبود پسابرجام بیش از دوسال زمان می‌برد.

چنانچه مذاکرات برجام، ۲ سال از وقت دولت روحانی را گرفت، جا انداختن اقدامات برجام در بخش‌های اقتصادی، با این نابسامانی سازمانی داخلی، کار بسیار مشکل‌تری است، چرا که توافق با بانک‌ها و بیمه‌ها و موسسات اقتصادی مختلف در دنیا در پشت یک میز مثل برجام روی نخواهد داد و نیاز به زمان و نیروی ورزیده بسیار با تجربه است.

صفایی فراهانی در گفتگو با «آرمان» می گوید: چنانچه مذاکرات برجام، ۲ سال از وقت دولت روحانی را گرفت، جا انداختن اقدامات برجام در بخش‌های اقتصادی، با این نابسامانی سازمانی داخلی، کار بسیار مشکل‌تری است، چرا که توافق با بانک‌ها و بیمه‌ها و موسسات اقتصادی مختلف در دنیا در پشت یک میز مثل برجام روی نخواهد داد و نیاز به زمان و نیروی ورزیده بسیار با تجربه است که بتواند در پشت میزهای مختلف با مسئولان اقتصادی کشورهای مختلف در اقصی نقاط بنشیند و جزو به جزو پیش بروند، باید بین دوران رسیدن به برجام و دوران اجرایی شدن برجام تفاوت بسیار زیادی قائل شد.

وی در بخش دیگری از گفتگوی خود عنوان می کند: کسانی که اعتقاد دارند با امضای یک توافق بین ایران و قدرت‌های جهانی همه‌چیز مانند روز اول و دوران قبل از تحریم‌ها بازمی‌گردد شناختی از فضای بین‌المللی و تجارت جهانی ندارند و در خوش باوری‌های کودکانه به سر می‌برند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi