تاریخ انتشار:۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۵در ۱۰:۲۶ ق٫ظ کد خبر:9828

کاشت بیش از ۷۰۰ هزار اصله نهال حرا و چندل در سواحل میناب

به گزارش مکران:حبیب اله حاتمی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از بهبود وضعیت جنگل های حرا در قسمتهای حرا کاری شده این شهرستان خبر داد. حاتمی گفت: در سالهای گذشته با حرا کاری که در مناطق ساحلی این شهرستان ایجاد شده ، جنگل ...

Capture.PNG1.png2

به گزارش مکران:حبیب اله حاتمی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان میناب از بهبود وضعیت جنگل های حرا در قسمتهای حرا کاری شده این شهرستان خبر داد.
حاتمی گفت: در سالهای گذشته با حرا کاری که در مناطق ساحلی این شهرستان ایجاد شده ، جنگل های قابل توجهی از این گونه در سطح ۷۰۰ هکتار از اراضی ساحلی شهرستان میناب استقرار یافته اند که با وجود بارندگی های مناسب در فصل بارش گذشته و ورود سیلابهای حاصل از بارشها در حوزه های بالادست به خورهای این شهرستان علاوه بر تامین مواد غذایی موجودات ساکن در این جنگل ها وضعیت رشد این گونه ها را بهبود بخشیده است.
حبیب اله حاتمی با عنوان کردن اینکه؛ از سال ۸۵ تا کنون ۷۰۰ هزار اصله نهال حرا و چندل در ۷۰۰ هکتار از خورهای تیاب ، کلاهی ، بندزرک و کرگان ، با اعتباری بالغ بر ۲۸۰ میلیون تومان، کشت شده است ، گفت: دو سال است که به علت عدم تامین منابع مالی نتوانسته ایم نهال حرا و چندل بکاریم و این در حال است که سالانه حداقل باید ۲۰۰ هزار اصله نهال در جنگل های حرا کاشت
وی اضافه کرد: برای افزایش ظرفیت توسعه سواحل مکران و زیباسازی آنها نیاز به جنگل کاری بخصوص گونه استراتژیک حرا در سطح وسیع است که با حمایت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان هرمزگان و تاکید بر حفظ و احیاء جنگل های مانگرو امید است با تخصیص بودجه مناسب در این منطقه این مهم اجرایی شود.
رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری میناب اظهار داشت : جنگل کاری سنواتی باعث رونق منطقه و جذب توریست و همچنین ایجاد زیستگاه مناسب برای پرندگان مهاجر و آبزیان بومی منطقه می گردد.

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi