تاریخ انتشار:28 دی 1395در 10:23 ب.ظ کد خبر:13793

استاندار هرمزگان:احداث نیروگاه حرارتی سیریک و شهرک صنعتی ایران و چین در جاسک به زودی آغاز می شود

به گزارش مکران از هرمزگان دکتر جاسم جادری در دوازدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به در پیش بودن ایام الله دهه مبارک فجر، عنوان کرد: فرمانداران و سایر مسئولان در این ایام دستاوردهای انقلاب و زحمات نظام جمهوری اسلامی ...

به گزارش مکران از هرمزگان دکتر جاسم جادری در دوازدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان هرمزگان با اشاره به در پیش بودن ایام الله دهه مبارک فجر، عنوان کرد: فرمانداران و سایر مسئولان در این ایام دستاوردهای انقلاب و زحمات نظام جمهوری اسلامی را برای مردم تبیین کنند.

وی ادامه داد: جشن های دهه فجر باید به صورت مردمی برگزار شود چون این انقلاب و نظام متعلق به مردم است و بر این اساس باید بتوانیم برنامه های دهه فجر را باشکوه و عظمت برگزار کنیم.

استاندار هرمزگان در ادامه با بیان اینکه امیدواریم تا پایان سال جاری شاهد تخصیص اعتبارات جدید برای تکمیل پروژه ها در استان باشیم، افزود: در سال جاری ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رفع موانع تولید به ۶۰۱ واحد در هرمزگان پرداخت شده است.

جادری از آغاز عملیات اجرایی احداث نیروگاه ۱۴۰۰ مگاواتی حرارتی سیریک در روز ۱۰ بهمن خبر داد و بیان داشت: این نیروگاه با مشارکت کشور روسیه احداث می شود و عملیات احداث آن با حضور معاون نخست وزیر و وزیر انرژی روسیه و احتمالا معاون اول رئیس جمهور برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه عملیات احداث شهرک صنعتی ایران و چین در جاسک نیز به زودی آغاز خواهد شد، اظهار داشت: این شهرک در نوع خود بی نظیر است و در سطح دو هزار هکتار و با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیارد تومانی اجرایی می شود.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: کار واگذاری زمین این شهرک با پیگیری های صورت گرفته انجام شد و دیگر دستگاه های خدمات رسان نیز باید کمک لازم را در این راستا داشته باشند.

اختصاص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت ناشی از سیل به هرمزگان

رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان نیز در این نشست با اشاره به اختصاص اعتبارات ماده ۱۲ قانون مدیریت بحران برای جبران خسارت ناشی از سیل به هرمزگان، عنوان کرد: در این بخش ۳۵ میلیارد تومان اعتبار به استان اختصاص یافته که نحوه توزیع این اعتبارات میان شهرستان ها امروز در شورای برنامه ریزی تصویب شد.

صالح دریانورد افزود: این اعتبارات برای جبران خسارات وارد شده به تاسیسات آب، راه و سایر خسارات هزینه می شود.

وی با اشاره به بررسی مصوبات کارگروه زیربنایی هرمزگان، بیان داشت: در مجموع اکثر زمین هایی که برای تعیین کاربری اقتصادی و واگذاری برای اجرای پروژه های بخش خصوصی معرفی شده بودند، توسط شورای برنامه ریزی مورد تایید قرار گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه هرمزگان اضافه کرد: همچنین برداشت آب از دریا برای فعالیت های صنعتی و اقتصادی نیز توسط این شورا مورد بررسی قرار گرفت.

قنبرپور

بازدیدها: ۲۱

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi