تاریخ انتشار:۱۵ آبان ۱۳۹۸در ۱:۴۰ ب٫ظ کد خبر:20941

آغاز گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران؛۲ هزار کیلو گاز UF۶ در حضور بازرسان آژانس وارد تاسیسات هسته‌ای فردو شد

آغاز گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران؛ ۲ هزار کیلو گاز UF۶ در حضور بازرسان آژانس وارد تاسیسات هسته‌ای فردو شد در ادامه کاهش تعهدات ایران در اجرای برجام، مواد اتمی در حضور بازرسان آژانس وارد تاسیسات غنی سازی فردو در نزدیکی قم در جنوب تهران شده ...

آغاز گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران؛
۲ هزار کیلو گاز UF۶ در حضور بازرسان آژانس وارد تاسیسات هسته‌ای فردو شد
در ادامه کاهش تعهدات ایران در اجرای برجام، مواد اتمی در حضور بازرسان آژانس وارد تاسیسات غنی سازی فردو در نزدیکی قم در جنوب تهران شده است.

در ادامه کاهش تعهدات ایران در اجرای برجام، مواد اتمی در حضور بازرسان آژانس وارد تاسیسات غنی سازی فردو در نزدیکی قم در جنوب تهران شده است.

به گزارش «انتخاب»، ۲ هزار کیلوگرم گاز هگزافلوراید اورانیوم از سایت اتمی نطنز به مرکز اتمی فردو، منتقل شده است.

بر این اساس در راستای اجرای دستور دیروز حسن روحانی رئیس جمهور و شورای عالی امنیت ملی ساعتی پیش مخزن (سیلندر) ۲۸۰۰ کیلویی که حاوی حدود ۲۰۰۰ کیلوگرم گاز هگزا فلوراید اورانیوم (UF6) است، تحت نظارت بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پس از انتقال از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن (نطنز) به مجتمع غنی سازی شهید مسعود علیمحمدی (فردو) در سالن خوراک دهی مجتمع فردو قرار گرفت.

حسن روحانی رئیس جمهور روز گذشته همزمان با اعلام تصمیم ایران برای غنی سازی اورانیوم در فردو، گفته بود »اگر راه حل درستی را یافتیم که تحریم ها برداشته شود، به راحتی بتوانیم نفت خود را بفروشیم، از پول های موجود در بانک استفاده کنیم و سایر تحریم ها در بیمه و فلزات لغو شود؛ ما هم کاملا به شرایط گذشته بر می گردیم.»

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi