تاریخ انتشار:۰۹ شهریور ۱۳۹۶در ۲:۲۸ ب٫ظ کد خبر:16009

مهندس نخعی:به معنای واقعی کلمه یک انقلاب جاده سازی در شهرستان میناب روی داده است

مهندس نخعی:به معنای واقعی کلمه یک انقلاب جاده سازی در شهرستان میناب روی داده است/با یک کار تیمی خوب توانستیم مسئله ی دشت میناب را ملی کنیم و به محل اصلی ان برسانیم ? مهندس ابوذر مهدی نخعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب در ...

مهندس نخعی:به معنای واقعی کلمه یک انقلاب جاده سازی در شهرستان میناب روی داده است/با یک کار تیمی خوب توانستیم مسئله ی دشت میناب را ملی کنیم و به محل اصلی ان برسانیم
? مهندس ابوذر مهدی نخعی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب در اخرین روز از هفته دولت در مراسم تجلیل از مدیران و کارکنان نمونه دولتی  شهرستان میناب که با حضور معتمدی فر امام جمعه میناب و قاسمی مدیرکل صنعت معدن و تجارت هرمزگان برگزار شد گفت:پیگیری های خوبی  در رابطه با جذب سرمایه گذار  جهت احداث بیمارستان دوم میناب صورت گرفته است و کماکان این رایزنی های استمرار خواهد داشت و امیدوارم ان شا ء الله در اینده ای نه چندان دور به بک اثر بخشی مناسبی در این زمینه دست پیدا کنیم.
ابوذر مهدی نخعی با اشاره به وضعیت راههای روستایی شهرستان بیان کرد:با همکاری دستگاههای مرتبط در حوزه ی راه و جاده سازی به معنای واقعی کلمه یک انقلاب جاده سازی در شهرستان میناب روی داد.
وی گفت:تا قبل از این عملیات ها وضعیت برخی  از جاده های شهرستان من جمله هشتبندی بسیار بحرانی و اسفبار بود، سرمایه های انسانی خویش را از دست می دادیم و هزینه های اجتماعی بر ما تحمیل می شد.
معاون استاندار افزود:برنامه ما در موضوع جاده سازی در شهرستان میناب به این صورت است که ابتدا یک بخش را از راه و جاده  کاملا بی نیاز و خودکفا نموده سپس عملیات را در دیگر بخش ها شروع می نمایم.
فرمانداره ویژه میناب با اساره به اینکه شهرستان میناب از قدیمی ترین شهرها در حوزه ی تجارت بوده است بیان نمود:با همت و یاری استاندار هرمزگان و نماینده محترم میناب در مجلس شورای اسلامی ،پیگیری های لازم جهت تبدیل گمرک تیاب از ملوانی به تجاری با هدف رونق اقتصادی در منطقه  صورت گرفته شده است و به مدد همین پیگیری ها در فاز اول توانستیم ۳۰میلیارد اعتبار برای بندر تیاب دریافت نمایم و مراحل کار عملیاتی در این بندر در حال اجراست و با توجه به اینکه سیاست سازمان بنادر ،عدم توسعه ی بنادر کوچک می باشد بدنبال ان هستیم که یک شبه اسکله ای را ایجاد نمایم و در حال برنامه ریزی هستیم که در فاز دوم ۲۰ میلیارد اعتبار دیگر جهت عملیات اسکله تیاب دریافت نمائیم و با رونق این بندر،یک بازار منطقه ای خوبی در استان هرمزگان و حتی جنوب کرمان ایجاد خواهد شد.
نماینده عالی دولت در میناب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسئله ی بحرانی بودن  دشت میناب گفت:مسئله اب در میناب یک مسیله بسیار جدی بود،مردم گلایه های بحقی داشتند،با پیگیری های مستمر و جهت دهی مناسبی که به مطالبات داده شده توانستیم جهت این مطالبات را به سمت مطالبات استان و مرکز هدایت کنیم در حالیکه این مطالبه به سمتی می رفت که داشت به یک تنش درون استانی بین دوشهرستان تبدیل می شد.
نخعی افزود:در کشور حدود۶۰۰ دشت بحرانی داریم ودشت هایی وجود داره که جمعیتی نزدیک به سه میلیون نفر در اطراف ان زندگی می کنند،یعنی جمعیتی دو برابر هرمزگان،اما با تلاش های فراوان خدمتگزاران دولت و نماینده محترم مجلس  وهمیاری مردم  ،مسئله ی دشت میناب در دستور کار شورای عالی حفاظت از اب قرار گرفت و این پرونده در جای اصلی خود نشست تا برای ان چاره اندیشی شود ک برگردندان حق ابه ی کشاورزان عزیز در ماههای اخیر از برکات همین پیگیری هاست،که با یک کار تیمی صورت گرفت و از زحمات دکتر جادری استاندار محترم،حاج اقا ذوالقدر نماینده محترم میناب در مجلس و حاج اقا معتمدی فر امام جمعه محترم شهرستان در این خصوص قدردانی می کنم.
?خاطرنشان میشود در این مراسم  اقای عدنانی رئیس سابق  اداره معدن صنعت و تجارت میناب بدلیل بازنشستگی تودیع و جناب اقای عباسی بعنوان رئیس جدید این اداره معرفی گردید همچنین اقایان علی بلاک بخشدار بخش بندزرک ،غلامرضا سالاری رئیس اداره اموزش و پرورش و عباس رئیسی شهردار شهر میناب بعنوان مدیران برتر  معرفی گردیدند

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi