تاریخ انتشار:12 آذر 1396در 8:42 ب.ظ کد خبر:16705

مشکلات بی آبی سیستان و بلوچستان با انتقال آب از دریای عمان برطرف می شود

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان: مشکلات بی آبی سیستان و بلوچستان با انتقال آب از دریای عمان برطرف می شود رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: دولت با شیرین سازی و انتقال آب از دریای عمان مشکلات بی آبی در کل شهرها و روستاهای این ...

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان:

مشکلات بی آبی سیستان و بلوچستان با انتقال آب از دریای عمان برطرف می شود

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان گفت: دولت با شیرین سازی و انتقال آب از دریای عمان مشکلات بی آبی در کل شهرها و روستاهای این استان را می تواند حل کند تا مردم دیگر نگران این مشکل بزرگ نباشند.

به گزارش ایرنا محمدنعیم امینی فرد یکشنبه شب در نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان که با حضور رئیس جمهوری و هیات دولت در چابهار برگزار شد اظهار داشت: کم آبی یکی از چالش مهم این استان است و هم اینک مردم بیش از هزار روستا در این نقطه از ایران اسلامی فاقد آب هستند و هزار روستا با تانکر آبرسانی سیار می شوند.
وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان مشکلات فراوانی در زمینه بسته شدن مرزها، خشکسالی، بی آبی، فقر، بیکاری و کمبود زیرساخت های آموزشی، راه، بهداشت و ورزش دارند.
وی افزود: مردم سیستان و بلوچستان همیشه در طول سال های گذشته علاقه مند به گفتمان اعتدال بوده و از حامیان اصلی دولت هستند.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از اینکه رئیس جمهوری سیستان و بلوچستان را به عنوان نخستین مقصد سفرهای استانی دولت دوازدهم انتخاب کرده سپاسگزاریم.
امینی فرد با بیان اینکه افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی چابهار برکات خاصی برای سیستان و بلوچستان دارد و نقطه عطفی در مسیر توسعه این منطقه است، خاطرنشان کرد: راههای چابهار- میلک توان جابجایی حجم بالای بار را ندارد و نیاز است این مسیر دوبانده شود.
وی اختصاص یک میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی برای تکمیل راه آهن چابهار- سرخس را خواستار شد و خاطرنشان کرد: تکمیل نبودن زیرساخت های ریلی و جاده ای، توسعه ای به همراه نخواهد داشت.
رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان افزود: مرزهای این استان فاقد زیرساخت های اولیه هستند و ساماندهی بازارچه های مرزی ضرورت دارد.
وی گازرسانی به تمام شهرهای سیستان و بلوچستان را خواستار شد.
وی تاکید کرد: بافت بلوچ سیستان و بلوچستان برای احیا مجدد نیازمند ۸۰ میلیارد تومان اعتبار است.
به گزارش ایرنا، دکتر روحانی و هیات همراه در نخستین سفر استانی خود در دولت دوازدهم روز شنبه وارد منطقه سیستان در شمال سیستان و بلوچستان شدند و بعد از دیدار با مردم منطقه سیستان و شرکت در نشست های مختلف و افتتاح طرح ها در زاهدان، شب گذشته وارد چابهار شدند و امروز فاز نخست بندرشهید بهشتی چابهار با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.
در این سفر وزیران نیرو، کشور، جهاد کشاورزی و ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس سازمان میراث فرهنگی، رئیس سازمان بهزیستی و معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده دکتر روحانی را همراهی می کنند.
نشست شورای اداری سیستان و بلوچستان با حضور رئیس جمهوری در سالن نشست های منطقه آزاد چابهار برگزار شد.

بازدیدها: ۴۲

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi