تاریخ انتشار:۲۲ فروردین ۱۳۹۹در ۹:۳۵ ق٫ظ کد خبر:21380

برداشت گندم در جنوب کرمان

برداشت گندم در جنوب کرمان فرامرز رستگاری گفت: برداشت گندم از سطح ۳۶هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع جنوب کرمان آغاز شد. «فرامرز رستگاری» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، گفت: در راستای عملیات اجرایی و برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی ...

برداشت گندم در جنوب کرمان
فرامرز رستگاری گفت: برداشت گندم از سطح ۳۶هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع جنوب کرمان آغاز شد.

«فرامرز رستگاری» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان جنوب، گفت: در راستای عملیات اجرایی و برنامه های ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی و به منظور افزایش ضریب خود اتکایی محصول استراتژیک گندم در سال ۹۹- ۹۸، در جنوب کرمان سطحی معادله ۳۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی منطقه به کشت گندم اختصاص یافته است.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: به منظور تحقق اهداف کمی، تولید بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ تن انواع بذور استاندارد لیبل دار از ارقام مهرگان، چمران ۲۰، خلیل، برات تولیدی منطقه در بین کشاورزان توزیع و مورد استفاده آنها قرار گرفت.
وی اظهار کرد: با مشارکت موثر بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از بهره برداران به منظور ارتقای عملیات بهزراعی تولید همچون کنترل علف های هرز، توسعه کشت های خطی، تغذیه گیاهی و بهبود روش های آبیاری از جمله تجهیز بیش از ۵ هزار هکتار از مزارع به شبکه آبیاری نوین تلاش و گام‌های موثری انجام شده است.

رستگاری افزود: با پیگیری‌های انجام شده، جلب نظر و به کار گیری شرکت غله و بازرگانی استان کرمان به منظور تسهیل شرایط خرید و حمایت از تولیدکنندگان، زمینه حضور و مشارکت کارخانجات آرد استان به عنوان مراکز خرید فراهم شده است به نحوی که علاوه بر سیلوی شهید صدوقی جیرفت، کارخانجات آرد جیرفت و کهنوج، تعداد ۷ مرکز خرید در شهرستان های فاریاب، کهنوج، قلعه گنج و رودبار جنوب نیز در فرآیند تخلیه و خرید محصول فعال خواهند بود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان ابراز کرد: به منظور برداشت به هنگام محصول با هماهنگی کمباین داران استان فارس، شرکت پخش فرآورده های نفتی و پلیس راهور منطقه، تدارک کمباین مورد نیاز مردم محقق شده است.

وی در ادامه داد: هر چند به دلیل بارندگی های هفته های اخیر به بخشی از مزارع شهرستان های جنوبی خسارت وارد شده است اما ارزیابی های میدانی نشان می‌دهد که وضعیت کلی محصول در منطقه مطلوب می باشد.

رستگاری در پایان با بیان این مطلب که طبق گزارشات واصله، برداشت محصول گندم از نیمه دوم فروردین در شهرستان قلعه گنج آغاز می شود و تا پانزدهم خرداد در شهرستان جیرفت ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: پیش بینی شده که تا پایان فصل برداشت بیش از ۱۲۰ هزار تن محصول مازاد کشاورزان به شرکت های تولید بذر و مراکز خرید منطقه تحویل شود.

پایان پیام/۵۸۶

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi