تاریخ انتشار:۰۳ آبان ۱۳۹۳در ۵:۴۳ ب٫ظ کد خبر:2497

آمریکایی‌ها با یک قطار اختصاصی لوکس به ایران می آیند/ سفر ۱۵ هزار دلاری به سرزمین افسانه ای پارس

آمریکایی‌ها با یک قطار اختصاصی لوکس به ایران می آیند/ سفر 15 هزار دلاری به سرزمین افسانه ای پارس جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری - ایسنا نوشت: مدیر یک شرکت گردشگری آمریکایی که همراه قطار «عقاب طلایی دانوب» به ایران آمده تا چگونگی سفر ریلی به این کشور ...

آمریکایی‌ها با یک قطار اختصاصی لوکس به ایران می آیند/ سفر ۱۵ هزار دلاری به سرزمین افسانه ای پارس

جامعه > میراث فرهنگی و گردشگری – ایسنا نوشت:

مدیر یک شرکت گردشگری آمریکایی که همراه قطار «عقاب طلایی دانوب» به ایران آمده تا چگونگی سفر ریلی به این کشور را برای گردشگران آمریکایی ارزیابی کند، گفت: قرار است این قطار در سال ۲۰۱۶ میلادی با گردشگران آمریکایی پُر شود.

جیم فریدلَندر، مدیر یک شرکت گردشگری در ایالت نیویورک آمریکا است که حدود ۳۷ سال در این حوزه فعالیت دارد و معمولا اعضا و تشکل‌های وابسته به موزه‌های سراسر آمریکا با آن به سفرهای فرهنگی می‌روند. وی قبلا اعضای موزه «متروپلیتن» آمریکا را به ایران آورده بود. او حالا با همسرش همراه قطار لوکس عقاب طلایی دانوب به عنوان یک گردشگر عادی به ایران آمده تا شرایط سفر با این قطار و خط آهن ایران را ارزیابی کند.

او در این رابطه گفت: همراه این قطار آمدم تا این شکل از سفر را امتحان کنم، چون در آینده قرار است آمریکایی‌ها هم با این قطار به ایران سفر کنند.

فریدلندر که تاکنون تورهای زیادی از آمریکا به ایران اجرا کرده است، گفت: ما قصد داریم این قطار در سال ۲۰۱۶ با گردشگران آمریکایی به ایران سفر داشته باشد، برای همین باید از خیلی قبل‌تر شرایط را بررسی و همه کارها را هماهنگ کنیم تا این پروژه‌ی بزرگ درست و دقیق اجرا شود.

او که به محض پیاده شدن از قطار عقاب طلایی به خاطر سرعت عمل در مرز ایران برای ورود این قطار و هماهنگی‌ها خوشحال بود و از مجریان این پروژه در ایران تشکر می‌کرد، گفت: جالب‌ترین بخش سفرمان ، این است که این‌بار هتل‌مان را همراه خودمان آورده‌ایم و دیگر احتیاجی نداریم در ایران دنبال هتل باشیم.

فریدلندر درباره‌ی ارزیابی‌اش از سفرهای ریلی بین‌المللی در ایران گفت: ابتدا برای انجام این کار کمی تردید داشتم، چون نمی‌دانستم خط آهن ایران و پذیرایی در این کشور برای مسافران قطار چگونه خواهد بود. چرا که ما می‌خواهیم در آینده از آن بیشتر استفاده کنیم و باید از همه‌ی این موارد مطمئن باشیم؛ اما به طور کل تا این بخش از سفر هماهنگی‌ها خیلی خوب بود.

این تورگردان آمریکایی در پاسخ به این سوال که با توجه به روابط سیاسی ایران و آمریکا چقدر امید دارد این پروژه در سال ۲۰۱۶ میلادی آن‌طور که برنامه‌ریزی شده است، اجرا شود؟ گفت: همان‌طور که مردم ایران و آمریکا امیدوارند روابط دو دولت دست‌کم از نظر گردشگری خوب شود، ما هم این امیدواری را داریم که این اتفاق رخ دهد.

مبداء حرکت قطار لوکس عقاب طلایی کشور مجارستان است، این قطار به مسیرهای متعددی از قاره اروپا، آفریقا و آسیا سفر دارد، عقاب طلایی به تازگی مسیر جدیدی را با عنوان «جواهرات پارسی» به مقصد ایران طراحی کرده که نخستین سفر آن هفته‌ی گذشته آغاز شد و قطار با ۶۷ مسافر هم‌اکنون در ایران است. طبق گفته‌ی تیم لیتر، رییس این قطار، عقاب طلایی تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۱ سفر به ایران دارد که تمام بلیت‌های آن به فروش رفته است.

هزینه‌ی سفر با این قطار لوکس به ایران بین ۹ تا ۱۵ هزار دلار است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi