تاریخ انتشار:۲۱ شهریور ۱۳۹۴در ۱۱:۱۲ ق٫ظ کد خبر:7176

تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل ارشاد جنوب کرمان و هرمزگان منعقد شد

تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل ارشاد جنوب کرمان و هرمزگان منعقد شد سایت خبری مکران به نقل- ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: با ابتکار و برنامه ریزی این اداره کل، تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل این منطقه و استان ...

۸۱۷۵۴۶۳۷-۷۰۱۵۴۸۴۹تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل ارشاد جنوب کرمان و هرمزگان منعقد شد

سایت خبری مکران به نقل- ایرنا – مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: با ابتکار و برنامه ریزی این اداره کل، تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل این منطقه و استان هرمزگان منعقد شد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید احمد حسینی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این تفاهم نامه روز گذشته در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان با هدف فراهم کردن فرصت مناسب به منظور توسعه فرهنگ های ناب محلی و شکوفا کردن توانمندی هنرمندان امضا شد.
وی معرفی پتانسیل های منطقه ای بواسطه اشتراکات فرهنگی را از دیگر اهداف این تفاهم نامه برشمرد و گفت: در این تفاهم نامه بر اجرای سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر احیا و تقویت فرهنگ های بومی و محلی تاکید شده است.
وی خاطرنشان کرد: ایجاد فضای مناسب برای معرفی مشترکات فرهنگی در قالب انجام برنامه های فرهنگی و هنری بویژه توسط مجریان و متولیان فرهنگی که دارای آداب و رسوم و گویش مشترک دارند از دیگر اهداف امضای این تفاهم نامه همکاری است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: همچنین در این تفاهم نامه در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی طرفین مربوط به حوزه های شعر بویژه شب های شعر، کارگاه های آموزشی، نشر آثار و نشست های فنی شاعران و نویسندگان و فراهم کردن زمینه برای حضور شاعران در اجرای برنامه های مختلف بین این دو اداره کل تاکید شده است.
وی افزود: استفاده از قاریان و اساتید قرآنی، برگزاری مشترک محافل قرآنی و استفاده از تجربیات و توانمندی های چهره های قرآنی و برگزاری جشنواره های قرآنی از دیگر مفاد این تفاهم نامه می باشد.
حجت الاسلام حسینی اظهار کرد: در پی انعقاد این تفاهم نامه همکاری، برگزاری جشنواره های مشترک مطبوعات، فراهم کردن زمینه فعالیت مطبوعات دارای مجوز، استفاده از توانمندی های لازم برای ارتقا و معرفی استعدادهای فرهنگی، آداب و رسوم مشترک در دستور کار ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و هرمزگان قرار گرفت.
وی گفت: در حوزه هنری نیز برگزاری جشنواره های محلی بصورت مشترک با حضور اصحاب هنر، استفاده از هنرمندان در آیین های مختلف، برگزاری نمایشگاه های مشترک، نقاشی، موسیقی و هنرهای تجسمی از دیگر بندهای این تفاهم نامه است.
وی ادامه داد: علاوه بر این برگزاری اردوهای مشترک با موضوعات مختلف فرهنگی و هنری با حضور هنرمندان و چهره های فرهنگی هر دو استان مورد تاکید قرار گرفته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: بر اساس این تفاهم نامه تمامی هزینه های مربوط به اجرای برنامه های مختلف بر عهده اداره کل میزبان خواهد بود.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان فعالیت می کند و هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.
۷۴۵۰/۳۰۲۸

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi