تاریخ انتشار:۱۷ شهریور ۱۳۹۵در ۹:۰۲ ق٫ظ کد خبر:11644

انتخاب جهاددانشگاهی هرمزگان به عنوان مشاور در واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی

  رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان با بیان اینکه هنوز بر سر پیچ واگذاری پروژه ها مانده‌ایم و دستگاه‌های دولتی هنوز گزارش و شیوه واگذاری‌های پروژه‌ها به بخش خصوصی را آماده نکرده‌اند. گفت:جهاددانشگاهی را به عنوان دستگاهی مشاور و همراه انتخاب کرده‌ایم تا دستگاه‌ها ...

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان با بیان اینکه هنوز بر سر پیچ واگذاری پروژه ها مانده‌ایم و دستگاه‌های دولتی هنوز گزارش و شیوه واگذاری‌های پروژه‌ها به بخش خصوصی را آماده نکرده‌اند. گفت:جهاددانشگاهی را به عنوان دستگاهی مشاور و همراه انتخاب کرده‌ایم تا دستگاه‌ها را درواگذاری پروژه‌ها و تهیه گزارش همراهی و هدایت کند.

به گزارش مکران از بندرعباس، صالح دریانورد در جلسه ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقامتی استان هرمزگان با بیان اینکه استاندار هرمزگان نسبت به واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی در چارچوب قانون ماده ۲۷ واگذاری پروژه ها رضایت ندارند،بیان داشت: سه محور مهم در اقتصاد مقاومتی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ۵۰۰هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام در کشور وجود دارد، اظهار کرد: برای اتمام این پروژه ها بیش از ۱۰ سال زمان نیاز است تا بتوانیم با تخصیص اعتبارات دولتی آن را به اتمام برسانیم.

دریانورد خاطرنشان کرد: بسیاری از پروژه ها در دولت گذشته بدون تامین اعتبار کلنگ زنی و رها شد و نوعی تعهدات تحمیلی بر دولت یازدهم بود. از این رو واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی و مردمی کردن اقتصاد دردستور جدی دولت و شورای اقتصادی دولت قرار گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان هرمزگان افزود: هزار و ۱۰۰میلیاردتومان پروژه نیمه تمام در استان هرمزگان وجود دارد که مدیران دستگاه های دولتی بایداز طریق قانون ماده ۲۷واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی اهتمام ویژه داشته باشند.

وی با ابراز نارضایتی از روند واگذاری ها و حتی واگذاری پروژه ها خارج از قانون ماده ۲۷ ابرازداشت: مدیران در واگذاری پروژه هابعضا سهل انگاری می کنند و پروژه ها خارج از چارچوب قانون ماده ۲۷ واگذار می شود. علیرغم اینکه واگذاری های کنونی خارج از قانون نیست ولی سعی شود واگذاری پروژه ها در قالب قانون ماده ۲۷ باشد.

دریانورد با اشاره به اینکه در حوزه آب، شیلات و آموزش و پرورش اقدامات خوبی صورت گرفته است، بیان کرد: در حوزه آب بسیاری از پروژه ها به بخش خصوصی واگذار شده و دولت خرید تضمینی آب را تعهد داده است. استان هرمزگان در تامین آب از طریق آب شیرین کن ها رتبه اول کشور را دارد.

وی با بیان اینکه ۱۴ بندر و اسکله در استان هرمزگان به بخش خصوصی واگذار شده است، عنوان کرد: استان هرمزگان بالاترین ظرفیت در واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی دارد.

وی رونق واحد های تولیدی  و توسعه صادرات غیرنفتی را از دیگر محورهای مهم دولت در اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

انتهای پیام /

آزاد کویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi