تاریخ انتشار:17 شهریور 1395در 5:48 ب.ظ کد خبر:11658

تمامی دستگاه ها مکلف به تامین امکانات و تجهیزات سرشماری هستند

استاندار هرمزگان در نشست ستاد سرشماری استان هرمزگان با تاکید بر اهمیت آمار و سرشماری، عنوان کرد: برنامه ریزی نیازمند آمار صحیح است تا بدانیم در زمینه های مختلف چه نیازهایی داریم و سرشماری موجب می شود تصویری واقع بینانه از جامعه به دست آوریم. به گزارش ...

استاندار هرمزگان در نشست ستاد سرشماری استان هرمزگان با تاکید بر اهمیت آمار و سرشماری، عنوان کرد: برنامه ریزی نیازمند آمار صحیح است تا بدانیم در زمینه های مختلف چه نیازهایی داریم و سرشماری موجب می شود تصویری واقع بینانه از جامعه به دست آوریم.

به گزارش مکران از بندرعباس، جاسم جادری ادامه داد: بر این اساس آمارگیری و سرشماری کار بسیار بزرگی است که به تنهایی توسط دولت قابل انجام نیست و مردم باید در این زمینه همکاری لازم را انجام دهند.

استاندار هرمزگان با اشاره به برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن در مهر و آبان ماه سال جاری، افزود: براساس دستور رئیس جمهوری، تمامی نهادها و سازمان ها و وزارتخانه ها مکلف شده اند، نیروی انسانی، خودرو و سایر تجهیزات مورد نیاز را برای سرشماری اختصاص دهند و در این راستا همه دستگاه هایی اجرایی استان هرمزگان باید امکانات مورد نیاز را در اختیار مرکز آمار قرار دهند.

جادری تصریح کرد: در این دوره برای اولین بار قرار است سرشماری علاوه بر مراجعه حضوری، به صورت اینترنتی هم انجام شود که این کار دارای مزیت های فراوانی است و در بسیاری موارد موجب صرفه جویی می شود.

وی اضافه کرد: در ادارات نیاز است کارکنان ترغیب شوند تا به صورت اینترنتی در سرشماری شرکت کنند و همچنین اطلاع رسانی لازم در سطح شهرها و روستاها انجام شود.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه این سرشماری مبنای برنامه ریزی پنج سال آینده کشور است، اظهار داشت: اگر بتوانیم آمار و اطلاعات دقیق به دست آوریم می توانیم برنامه ریزی صحیح و درستی داشته باشیم و سیاست های اقتصاد مقاومتی و سند چشم انداز ۲۰ ساله با کمک این آمار می تواند اجرایی شود.

انتهای پیام/

آزادکویک

بازدیدها: ۲۱

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi