تاریخ انتشار:۳۱ شهریور ۱۳۹۵در ۱۲:۵۳ ب٫ظ کد خبر:11974

پیش دبستانی های دولتی توسعه می یابند

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان در جشن شکوفه های شهرستان قشم گفت: با توجه به اهمیت پیش دبستانی ها در روند آموزشی دانش آموزان و مطابق شعار سال تحصیلی ۹۵ ، پیش دبستانی های دولتی در آموزش وپرورش توسعه می یابد. به گزارش ...

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان در جشن شکوفه های شهرستان قشم گفت: با توجه به اهمیت پیش دبستانی ها در روند آموزشی دانش آموزان و مطابق شعار سال تحصیلی ۹۵ ، پیش دبستانی های دولتی در آموزش وپرورش توسعه می یابد.
به گزارش مکران از بندرعباس؛ موسی دادی زاده در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیش دبستانی نقش بسزایی در تسهیل آموزش مقطع ابتدائی دارد، خاطر نشان کرد: برای بهره مندی همه دانش آموزان از آموزش های پیش دبستانی و مطابق شعار تحصیلی سال جاری ، پیش دبستانی‌های دولتی توسعه می یابد.
وی افزود: با وجود اخذ بعضی شهریه ها در پیش دبستانی ها و عدم وضعیت معیشتی مطلوب در برخی خانواده ها منجر به نرفتن دانش آموزان این خانواده ها به پیش دبستانی و محروم ماندن از نعمت آموزش های مهم و پایه ای این مقطع تحصیلی را به دنبال دارد.
به گفته این مسئول از آنجایی که رسالت آموزش وپرورش امکانات برای آموزش همگانی است، در سال جاری پیش دبستانی های دولتی افزایش می یابد.

دادی زاده به برنامه ششم توسعه کشور و همچنین صنعتی شدن کشور در چشم انداز ۲۰ ساله اشاره و تصریح کرد: تربیت نیروی انسانی کارآمد و توانمند برای پیشبرد اهداف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور برعهده آموزش وپرورش است و دراین راستا مجهز شدن دانش آموزان به فنون و مهارت های لازم مهم و لازم است .
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش هرمزگان اضافه کرد : گسترش رشته های فنی حرفه ای و کاردانش متناسب با شرایط بومی هر منطقه در اولویت قرار دارند و دراین راستا رشته های علوم وفنون دریایی، گردشگری و کشاورزی در هنرستان های استان افزایش یافته است.
لازم به ذکر است که درسال جاری قریب به دوهزار و ۶۰۰ نفر کلاس اولی وارد مدارس قشم می شوند.
انتهای پیام/
آزادکویک

بازدیدها: ۳۷

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi