تاریخ انتشار:26 مهر 1395در 7:19 ب.ظ کد خبر:12759

با پیگیری مسئولین استان؛ کمربند سبز کرمان محکم بسته شد

با پیگیری مسئولین استان؛ کمربند سبز کرمان محکم بسته شد استاندار کرمان از ایجاد کمربند سبز شهر کرمان به عنوان یکی از راهکارهای مبارزه با پدیده شوم حاشیه نشینی یاد کرد و گفت: نقش بخش خصوصی در پیشبرد این طرح بسیار پررنگ است که باید همواره مدنظر ...

با پیگیری مسئولین استان؛
کمربند سبز کرمان محکم بسته شد

استاندار کرمان از ایجاد کمربند سبز شهر کرمان به عنوان یکی از راهکارهای مبارزه با پدیده شوم حاشیه نشینی یاد کرد و گفت: نقش بخش خصوصی در پیشبرد این طرح بسیار پررنگ است که باید همواره مدنظر قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، علیرضا رزم حسینی بعد از ظهر دوشنبه به اتفاق معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس کل دادگستری استان، مدیرکل بازرسی استان، معاون دادستان کرمان، مدیرکل بازرسی استانداری، شهردار کرمان، مدیرکل محیط زیست استان، مدیرکل منابع طبیعی، مدیر اموراراضی سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیرکل دفتر فنی استانداری و جمعی از مدیران دستگاه های نظارتی استان از فاز ۱ و ۲ کمربند سبز بازدید کرد.
وی در این دیدار اقدامات صورت گرفته در مراقبت و نگهداری از فازهای ۱و۲ کمربند سبز را مثبت ارزیابی کرد و افزود: کمربند سبز دارای ثمرات مختلفی است که از جمله‌ی این ثمرات می توان به جلوگیری از پیشروی شهر و مشخص شدن محدوده شهری در راستای مبارزه با حاشیه نشینی، جلوگیری از ورود ریزگردها و هم‌چنین افزایش سرانه‌ی فضای سبز شهر کرمان اشاره کرد.
استاندار کرمان نقش بخش خصوصی را در پیشبرد این طرح بسیار پررنگ عنوان کرد و یادآور شد: نکته مهم در قبال این طرح با ارزش، بحث مراقبت است تا بتوان خدمات را به عنوان یک سپر دفاعی در حریم کمربندها ارائه نمود که خوشبختانه این اقدام به خوبی صورت گرفته است.
در ادامه این بازدید پیشنهادات اداره کل منابع طبیعی استان و شهرداری مبنی بر حفظ و تقویت پوشش گیاهی منطقه و حفاظت از فضای سبز ارائه و تصمیمات لازم گرفته شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان، فاز نخست کمربند سبز با پیگیری های استاندار کرمان به طول ۷۰ کیلومتر و عرض ۳۰۰ متر با هدف جلوگیری از زمین‌خواری، جلوگیری از ورود ریزگردها و هم‌چنین افزایش سرانه‌ی فضای سبز شهر کرمان ۲۵ خرداد ۱۳۹۴ و فاز دوم کمربند سبز ۱۸ مهر ۱۳۹۴ با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست کشور افتتاح شد.
در کمربند سبز شهر کرمان گونه های کاشته شده در کمربند سبز از قبیل زیتون، سرو، ارغوان، کاج، عناب تلخ، گل‌محمدی، زرشک و خرزهره سازگار با محیط زیست و متناسب با آب و هوای شهر کرمان می باشند که با روش آبیاری قطره‌ای آبیاری می‌شوند.

بازدیدها: ۲۱

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi