تاریخ انتشار:۰۴ آبان ۱۳۹۵در ۱۰:۳۴ ق٫ظ کد خبر:12940

استفاده از اهرم های آموزشی و فرهنگی برای مبارزه با قاچاق

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با بیان اینکه ابعاد زیانبار قاچاق باید برای مردم به صورت شفاف بیان شود، گفت: استفاده از اهرم های آموزشی و فرهنگی نظیر استفاده از اساتید دانشگاهی و صدا و سیما در راستای مبارزه با قاچاق امری ...

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس با بیان اینکه ابعاد زیانبار قاچاق باید برای مردم به صورت شفاف بیان شود، گفت: استفاده از اهرم های آموزشی و فرهنگی نظیر استفاده از اساتید دانشگاهی و صدا و سیما در راستای مبارزه با قاچاق امری ضروری است.
به گزارش مکران از بندرعباس، محمدامین صباغی زاده در دوازدهمین دستور کار کمیسیون نظات بر اصناف شهر بندرعباس اظهار داشت: پدیده قاچاق در یک کشور ،تمامی زیرساخت های اقتصادی و تولیدی را تحت الشعاع قرار می دهد و به عبارتی دیگر ستون های اقتصادی آن جامعه را سست می کند . از این رو در تمام کشورهای جهان سیاست ها و برنامه های کاربردی با هدف مبارزه با قاچاق کالا به کار گرفته می شوند تا متولیان امور اقتصادی و به طور کلی تمام افراد جامعه روی پای خودشان ایستاده و چرخهای اقتصادی به گردش سالم خود ادامه دهند .
وی افزود: در کشور ما نیز قوانین و دستورالعمل های مربوط به قاچاق به طور کامل تدوین شده است و موضوع برخورد با قاچاق در سطوح مختلف توسط دستگاه قضایی و نیروی انتظامی پیگیری می شود. اما باید توجه داشت که مقابله با این پدیده مخرب به عزم همگانی و توجه ویژه تمام نیاز دارد.
ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس ادامه داد: در بحث قاچاق و مقابله با این پدیده شوم اقتصادی نیز باید به مردم تکیه کنیم و ابعاد زیانبار آنرا برای عموم به طور شفاف بیان کنیم . مقابله با قاچاق باید در ذهن ها و افکارعمومی شکل بگیرد و باید به جایی برسیم که تمام افراد جامعه خود را در برابر آن مسوول بدانند .
صباغی زاده افزود: برای مقابله با پدیده مخرب قاچاق ،باید تا جای ممکن اطلاعات عمومی را از عواقب ناگوار آن افزایش دهیم . اینکار باید در حوزه های مختلف شامل صدا و سیما ،جراید ،آموزش و پرورش ،دانشگاه ها و .... پیگیری شود .
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: طبق تفاهمنامه منعقده بین اتاق اصناف کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و تسریع در روند مبارزه با قاچاق کالا تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است که کمک از اساتید دانشگاهی و کارشناسان فرهنگی، صدا و سیما و حضور نمایندگان اصناف و اتحادیه ها و مساجدی که در حوزه بازار قرار دارند به عنوان متولیان فرهنگی در دستور کار قرار گرفته است.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس ضمن قدردانی از همکاری نیروی انتظامی و تعزیرات حکومتی در راستای بازگرداندن آرامش به بازار، گفت: مبارزه اصولی با پدیده شوم قاچاق قطعا در کاهش این معضل تاثیرگذار است هر چند که این مبارزات باید ریشه ای باشد.
انتهای پیام/
آزادکویک

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi