تاریخ انتشار:01 آذر 1395در 5:02 ب.ظ کد خبر:13308

ساخت ۲ منطقه بزرگ دریایی و ۳ پایگاه در سواحل مکران/ ناوگروه ارتش وارد اقیانوس اطلس شد

مشروح/ دریادار سیاری در نشست خبری خبر داد ساخت ۲ منطقه بزرگ دریایی و ۳ پایگاه در سواحل مکران/ ناوگروه ارتش وارد اقیانوس اطلس شد نشست خبری امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت که نیروی دریایی ...

مشروح/ دریادار سیاری در نشست خبری خبر داد

ساخت ۲ منطقه بزرگ دریایی و ۳ پایگاه در سواحل مکران/ ناوگروه ارتش وارد اقیانوس اطلس شد

نشست خبری امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت که نیروی دریایی ارتش در حال ساخت ۲ منطقه بزرگ دریایی و ۳ پایگاه در سواحل مکران است.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی صبح امروز دوشنبه در نشست خبری با بیان اینکه نیروی دریایی نیرویی تجهیزات‌محور است، اظهار داشت: دشمن در ابتدای جنگ حتی فکرش را هم نمی‌کرد که توانمندی‌ای در داخل کشور در حوزه دریایی باشد که با آن توانمندی بتواند عملیاتی در سطح دریا انجام دهد اما نیروی دریایی در ۶۷امین روز دفاع مقدس و در هفتم آذرماه سال ۵۹، عملیات بزرگی را در آب‌های جنوبی کشور، اجرا کرد.

وی افزود: عملیات بزرگ نیروی دریایی ارتش، “مروارید” نام داشت و نیروی دریایی با این عملیات، تقریباً به‌طور کامل توان دریایی دشمن بعثی را نابود کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: علاوه بر این عملیات، ۹۰ درصد از صادرات و واردات رژیم سابق عراق، از طریق بنادر صورت می‌گرفت و نیروی دریایی ارتش با انهدام بنادر البکر و الامیه و همچنین محاصره بنادر بعثی‌ها، بزرگترین ضربه اقتصادی را هم به رژیم بعثی وارد کرد.

دریادار سیاری خاطرنشان کرد: قبل از انقلاب آماده نگه‌داشتن تجهیزات به‌عهده مستشاران خارجی بود و وقتی آنها خارج شدند، دشمن فکر می‌کرد تجهیزات ما بلااستفاده شده ولی تجهیزات در آن زمان بلافاصله آماده به کار شد و در عملیات مروارید دشمن را شکست دادیم در حالی که دشمن اصلاً فکرش را هم نمی‌کرد؛ ضربه به دشمن در آن عملیات آن‌قدر قدرتمندانه بود که تا پایان دفاع مقدس، دشمن نتوانست در شمال خلیج فارس حضور یابد.

وی افزود: در واقع، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ابتدای جنگ، نیروی دریایی دشمن بعثی را به‌طور کامل از بین برد.

به‌گفته فرمانده نیروی دریایی ارتش، نداجا در دوران دفاع مقدس ۱۰ هزار کشتی و نفت‌کش را اسکورت کرد تا تجارت و اقتصاد کشور آسیب نبیند.

دریادار سیاری با اشاره به اعزام ۴۴ ناوگروه رزمی به آب‌های آزاد و حضور ۵ ناوگروه دوستی از کشورمان در کشورهای مختلف، گفت: از سال ۸۶، تدبیر فرماندهی معظم کل قوا این شد که مأموریت و حوزه مسئولیت نیروی دریایی ارتش توسعه پیدا کند و حتی عنوان راهبردی را هم به نیروی دریایی ارتش دادند و ما امروز می‌توانیم بگوییم که امنیت را در شمال اقیانوس هند برقرار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: مساحتی که امروز نیروی دریایی ارتش در آن مسئولیت دارد، چیزی بالغ بر ۲ میلیون و ۱۰۰ کیلومترمربع است یعنی از شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۰ درجه؛ نیروی دریایی ارتش نیز به‌خوبی در این حوزه مسئولیتی، وارد شده و به انجام وظیفه می‌پردازد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره آموزش کارکنان و نیروهای نداجا، اظهار داشت: تا پیش از وقوع انقلاب اسلامی، تقریباً تمام کارکنان نیروی دریایی ارتش در مراکز نظامی بیگانگان در خارج از کشور آموزش می‌دیدند اما امروز تمام کارکنان نداجا در مراکز داخلی به‌خصوص مرکز آموزشی نوشهر، آموزش می‌بینند و این آموزش‌ها در رده استانداردهای جهانی است.

وی با یادآوری اسکورت ۳۸۴۴ فروند کشتی تجاری و نفت‌کش توسط نداجا در خلیج عدن، از ساخت ۲ منطقه بزرگ دریایی و ۳ پایگاه در سواحل مکران توسط نیروی دریایی ارتش خبر داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش اضافه کرد: در تأمین تجهیزات بی‌نیاز از دیگران و در حوزه موشکی و اژدری صاحب قدرت هستیم در حالی که قبلاً این‌طور نبود.

دریادار سیاری همچنین جایگاه نیروی دریایی ارتش میان کشورهای منطقه و فرامنطقه را جایگاه بالایی عنوان کرد و افزود: برای اولین بار ناوگروه ۴۴ ارتش متشکل از ناو بوشهر و ناوشکن الوند، آفریقای جنوبی را دور زده و وارد اقیانوس اطلس شدند و الآن ناوگروه ارتش در بندر دوربان پهلو گرفته و امیدواریم در آینده نیز عرض اقیانوس اطلس را هم طی کنیم.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری، با اعلام تجهیز ناوها و ناوشکن‌های نداجا به “موشک‌های سطح به سطح با بالاترین برد”، از برگزاری رزمایش تخصصی بسیار مهم زیردریایی‌های نداجا، طی چند روز آینده و همچنین برگزاری رزمایش بزرگ نیروی دریایی ارتش در بهمن‌ ماه خبر داد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین از تجهیز شناورهای نداجا به پهپادهای پیشرفته خبر داد و گفت که سامانه یک‌پارچه جستجو، شناسایی و ردگیری اهداف سطحی و هوایی «ثامن» به‌عنوان یکی از دستاوردهای فرزندان این مرز و بوم، نهم آذرماه رونمایی می‌شود.

به‌گفته دریادار سیاری، رادار دریایی ال‌پی‌آی (LPI) که یک رادار ایرانی است، به‌زودی با قابلیت عمل در محیط جنگال رونمایی می‌شود.

وی با بیان اینکه اژدرهای ناجا به‌روز‌رسانی شده‌اند، افزود: متخصصان کشورمان موفق شده‌اند که “رادار سپر دریا” را شبکه‌ای کرده و این دستاورد نیز، دستاورد مهمی به شمار می‌رود.

به گزارش تسنیم، فرمانده نیروی دریایی ارتش در ادامه نشست خبری خود خبر از ساخت “شبیه‌ساز طوفان” برای آشنایی داوطلبان خدمت در نداجا با شرایط مختلف ازجمله مه، رعد و برق، باد، طوفان و… داد و تأکید کرد که این دستاورد برای نیروی دریایی ارتش بسیار بااهمیت است.

دریادار سیاری خاطرنشان کرد که نیروی دریایی ارتش در سواحل مکران آنچه در توان داشته، برای کمک به مردم انجام داده است و وزارت آموزش و پرورش نیز وعده داده که ۱۳۰ مدرسه در سواحل مکران بسازد که الآن ۸۰ مدرسه را به مرحله عقد قرارداد ساخت، رسانده‌اند.

وی با اعلام خبر رونمایی از ۳ بالگرد و ۵ فروند هواناو کاملاً بازسازی در ۱۶ آذر داد و گفت: کشورهای حاشیه اقیانوس هند, همایشی را تحت عنوان فرماندهان نیروی دریایی به‌صورت دوسالانه برگزار می‌کنند که این دوره ۴۰ تیم در سطح فرماندهان برای حضور در این همایش که اولین ماه سال ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد، به ایران سفر خواهند کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین از اعزام ناوهای ارتش به قزاقستان, ترکمنستان و روسیه به‌عنوان ناوگروه‌های صلح و دوستی در آینده خبر داد و اظهار داشت: برگزاری رزمایش امداد و نجات میان ایران و عمان نیز در دستور کار قرار گرفته و این رزمایش مشترک در آینده برگزار می‌شود.

دریادار سیاری با یادآوری سفر خود به چین و امضای تفاهم‌نامه در این سفر گفت: قرار شده ناوهای ایرانی به بنادر چین بروند و ناوهای آنها هم به بنادر ایران بیایند و همچنین رزمایش‌های تاکتیکی و امداد نجات را در خلیج عدن و شمال اقیانوس هند برگزار کنیم و علاوه‌بر اینها، موضوع فنی و تعمیراتی و اقدامات آموزشی نیز مورد تفاهم قرار گرفته که این موارد در جلسه اخیری که وزیر دفاع چین به ایران آمده بود، پیگیری شد تا جنبه عملی به خود بگیرد.

وی با اشاره به سفر ناوهای ایتالیایی به ایران تصریح کرد: این سفر به‌درخواست آنها بود و ما از آنها پذیرایی کردیم و طبق تفاهم‌نامه‌ای که امضا شد, ناوهای ارتش نیز می‌توانند به ایتالیا بروند و ناوهای ما هم به ایتالیا خواهند رفت.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به انتشار کلیپی توسط سخنگوی پنتاگون که در آن گفته شده که نیروی دریایی ایران امکان ندارد که به اقیانوس اطلس برود، تأکید کرد: عرض اقیانوس اطلس، چیزی معادل ۹۵۰۰ مایل دریایی است و نیروی دریایی ارتش برای اینکه نشان دهد که حرف آمریکایی‌ها درباره توان دریایی ایران غلط است، ناوهای ارتش در آینده اقیانوس اطلس را در عرض هم طی خواهند کرد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در رابطه با ربوده شدن صیادان ایرانی نیز گفت که این صیادان در آب‌های سومالی دزدیده شده‌اند نه خلیج عدن.

دریادار سیاری در این زمینه به عدم وجود سیستم کشوری در سواحل سومالی و همچنین قطع رابطه سیاسی این کشور با جمهوری اسلامی اشاره کرد و با بیان اینکه دولت و نیروی دریایی به‌دنبال حل این مشکل هستند، از صیادان ایرانی خواست در مناطقی که امنیت وجود دارد, حضور یابند.

وی با بیان اینکه تجهیزات نیروی دریایی ارتش قبل از انقلاب توسط خارجی‌ها تعمیرات می‌شد، اما امروز تجهیزات سطحی و زیرسطحی نداجا، توسط متخصصان داخلی تعمیر می‌شود، از پایان تعمیرات اساسی ناو خارک به‌عنوان بزرگترین ناو خاورمیانه خبر داد و گفت که مراسم الحاق این ناو به یگان، به‌زودی برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi

https://techque.xyz/slot-gacor/

https://azbba.org/wp-includes/slot-gacor/

https://commongroundva.com/slot-gacor/

https://fmartbd.com/slot-gacor-hari-ini/

https://www.dermatude-shop.nl/wp-includes/slot-gacor/

https://aiplgurugram.com/nowyouseeme/

http://www.periodicosanjuan.com/wp-includes/slot-gacor/

https://azbba.org/wp-includes/slot-gacor/

https://plasticsurgeryuniverse.com/slot-gacor/

https://urbankitchen.shop/wp-includes/slot-gacor/

https://homedust.com/slot/

https://www.chemfreecarpetcleaning.com/slot-gacor-2022/

https://damyngheanhduc.com/wp-includes/slot-gacor/

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-online-gampang-menang/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/daftar-slot-anti-rungkad-kalah-boncos/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ccdt.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.endersisland.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ainfgib.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.aesthetics.school/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru-2022/profile

https://www.visitcomboyne.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.ccdt.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.endersisland.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.letistitch.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-slot-terpercaya/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.letistitch.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/daftar-slot-anti-rungkad-kalah-boncos/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ccdt.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.endersisland.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ainfgib.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.aesthetics.school/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru-2022/profile

https://www.visitcomboyne.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.ccdt.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.endersisland.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.letistitch.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-slot-terpercaya/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.letistitch.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-situs-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/slot-bet-kecil/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/slot-bet-kecil/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-slot-bet-kecil/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-slot-bet-kecil/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-bet-kecil/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-ini/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-ini/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-iniprofile/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-ini/profile

http://epusenergy.com/slot-gacor-maxwin/

http://epusenergy.com/rtp-slot-tertinggi-hari-ini/

http://epusenergy.com/bonus-slot-new-member-di-awal/

http://epusenergy.com/slot-bet-kecil/

https://epusenergy.com/slot-pragmatic-gacor-hari-ini/