تاریخ انتشار:22 آذر 1395در 7:55 ق.ظ کد خبر:13493

اجلاس استانداران ادوار هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش مکران   اجلاس استانداران ادوار هرمزگان در محل استانداری برگزار شد. در این اجلاس استانداران اسبق نظرات و پیشنهادات خود را بیان داشتند که گزیده ای از آن بدین شرح است:حسین هاشمی تختی استاندار اسبق هرمزگان و رئیس کنونی مجمع نمایندگان هرمزگان در این ...

به گزارش مکران   اجلاس استانداران ادوار هرمزگان در محل استانداری برگزار شد. در این اجلاس استانداران اسبق نظرات و پیشنهادات خود را بیان داشتند که گزیده ای از آن بدین شرح است:حسین هاشمی تختی استاندار اسبق هرمزگان و رئیس کنونی مجمع نمایندگان هرمزگان در این نشست با بیان اینکه گردهم آمدن استاندارن و مسئولان ادوار استان می ‌تواند دارای برکات و اثرات زیادی برای استان باشد، اضافه کرد: هرمزگان در بعد اقتصادی و تجاری از اهمیت زیادی برای کشور و حتی منطقه برخوردار است.

هاشمی‌ تختی با اشاره به ظرفیت‌ها و ساختار اجتماعی، قومیتی و مذهبی هرمزگان افزود: در استان نیروهای کارآمد و متعهدی وجود دارد و باید از این ظرفیت‌ها در سطح ملی استفاده شود.

محمد حسن پرآور سرپرست سابق استانداری هرمزگان نیز در این نشست گفت: در مدت زمان خدمتم در هرمزگان در یافتم که مردم این استان همگرایی بالایی در رفع و حل مسائل دارند.

عبدالعلی صاحب ‌محمدی استاندار اسبق هرمزگان نیز با بیان اینکه مردم این استان مردمی نجیب و قدرشناس و خونگرم هستند، اظهار داشت: هرمزگان سرشار از ظرفیت‌هاست و این استان همانند استان‌های مرکزی کشور استانی بسته و کم ظرفیت نیست و لذا هر ایده‌ای و فکری می‌تواند در هرمزگان قابلیت علمی پیدا کند.

صاحب‌ محمدی با بیان اینکه صنعت، گردشکری، حمل و نقل و تجارت محورهای توسعه استان است، افزود: مناطق آزاد در هرمزگان باید نقش مکمل را داشته باشند و این مناطق باید در کمک توسعه استان باشند و باید اختیارات استانداران در استان‌هایی با ظرفیت هرمزگان افزایش یابد.

در ادامه عبدالرضا شیخ ‌الاسلامی استاندار سابق هرمزگان اظهار داشت: یکی از اموری که در مدیریت این استان خیلی مهم است استفاده از نیروهای کارآمد و با تجربه است که جا دارد به استاندار کنونی هرمزگان نیز برای این کار تبریک بگوییم که این نشان می دهد رویه خوبی آغاز شده است.

وی گفت: ما هیچ شهری در کشور نداریم که همانند بندرعباس در مدت زمانی کوتاه، جمعیت آن به ۱۰ برابر افزایش یافته باشد و این نشان می‌دهد که این شهر نیازهای جدی و عمیقی دارد هر چند تحولات زیادی در این شهر صورت گرفته است.

سید ابراهیم درازگیسو استاندار سابق هرمزگان نیز عنوان کرد: هرمزگانی استانی متفاوت و خاص است به نحوی که زمانی که در همه جای کشور یخبندان است، اینجا محصولات کشاورزی برداشت می‌شود و این استان چندین جزیره برای فعالیت‌های گردشگری و سایر کاربری‌ها دارد که عموما بکر و دست ‌نخورده هستند.

عبدالحسن مقتدایی استاندار سابق هرمزگان نیز گفت: هرمزگان در کنار استان‌هایی همانند بوشهر و خوزستان از آن جمله استان‌هایی است که خود عامل توسعه کشور هستند و باید توجه داشت هیچ توسعه ‌ای در کشور بدون نقش این سه استان رخ نداده است.

وی افزود: در کنار توسعه ملی در این استان‌ها باید توسعه مکمل با محوریت تصمیمات درون استانی داشته باشیم چرا که این استان‌ها زیربنای توسعه کشور هستند.

در بخش دیگری از این نشست فتح ‌الله معین استاندار سابق هرمزگان بیان داشت: هرمزگان و زیرساخت‌ها و صنایع آن پیشرفت‌های شگرفی کرده است که جا دارد از همه قدردانی شود.

وی اضافه کرد: در قبل از انقلاب مقرر بود بندرعباس، به عنوان یک شهر و مرکز تجارت و خدمات بازرگانی مطرح باشد که با وقوع انقلاب و جنگ تحمیلی به این رویه به تاخیر افتاد که با تشکیل کشورهایی همانند امارات متحده عربی شاید آن پیش بینی‌ها دیگر توجیهی نداشته باشد.

نصرت الله تاجیک استاندار اسبق هرمزگان نیز بر لزوم تشکیل احزاب و تشکل های قوی تاکید کرد و بیان داشت: باید به سمت مجامع مردم نهاد برویم تا بتوانیم مشکلات کشور را حل کنیم و محور رشد و توسعه هرمزگان باید به سمت زیرساخت های مهم و نیروی انسانی باشد.

وی ادامه داد: مجمع استانداران کشور پروژه ای برای تاسیس ۴۰ تعاونی در کل کشور دارد که در حال پیگیری و اجرای این پروژه هستیم.

سید محسن خردمند سرپرست سابق استانداری هرمزگان نیز بیان داشت: ساحل هرمزگان باید توسعه یابد و اگر بتوانیم زیرساخت ها را در سواحل برای پرورش ماهی و میگو آماده کنیم و آنها را در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم، موفقیت قابل توجهی پیدا می کنیم.

حسینعلی عظیمی استاندار اسبق هرمزگان نیز عنوان کرد: نگاه برنامه ریزی برای استان هرمزگان باید اصلاح رویکردها و حفظ سنت های مناسب باشد.

علی اصغر تصدیقی سرپرست سابق استانداری هرمزگان نیز اظهار داشت: هرمزگان امروز پیشرفت های خوبی دارد در حالی که در گذشته این استان مشکلات و کمبودهای بسیاری داشته است.

مرتضی بازرگان دومین استاندار هرمزگان پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز در این نشست بیان داشت: هرمزگان از دو موهبت الهی شامل خورشید و دریا برخوردار است که از انرژی خورشیدی در این استان می توان هزاران مگاوات برق تولید کرد.

وی ادامه داد: با ساخت شناورهای جدید و مدرن در این استان می توان استفاده بهتری از ظرفیت های دریا داشت و همچنین باید به صیادی هم توجه بیشتری شود.لازم به ذکر است استان هرمزگان ۲۰ مدیر اجرایی در سطح استان را به خود دیده است که از این تعداد ۱۵نفر در این نشست حضور داشتند.

.دکتر جاسم جادری در نخستین اجلاس استانداران ادوار هرمزگان که در قالب کمیته استانی مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، ضمن تبریک ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت، با بیان اینکه استانداران ادوار، برای مسئولان استان الگو و اسوه هستند، اظهار داشت: ما افتخار داریم که ادامه دهنده راه و مسیر شما استانداران ادوار باشیم.

وی با بیان اینکه خدمت‌ رسانی به مردم به عنوان صدقه جاریه محسوب می‌شود و اثرات خدمات و تلاش‌های استانداران ادوار در هرمزگان مشهود است، اضافه کرد: به خود می ‌بالم که در ادامه راه استاندارانی موفق در حال تلاش هستیم.

استاندار هرمزگان افزود: همه می ‌دانند که هرمزگان کارکردی ملی دارد و به گفته دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری هرمزگان یکی از سه استانی است که استانداران آن در حد وزیر هستند و از همین رو مسئولان کشور امور هرمزگان را با حساسیت خاصی دنبال می‌کنند.

جادری با بیان اینکه اثرات خوبی از استانداران ادوار هرمزگان به جا مانده است، یادآور شد: در دولت تدبیر و امید نیز در ادامه فعالیت‌ها و تلاش‌های استانداران ادوار امور در حال پیشبرد است.

وی ادامه داد: در مدت سه‌ ساله‌ ای که امور مدیریتی و اجرایی استان را تحویل گرفته‌ ام براساس گزارش‌های رسمی موفقیت‌های خوبی به دست آمده که در این میان می ‌توان به کسب رتبه نخست در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.

جادری تصریح کرد: کسب رتبه‌های برترهای برتر در حوزه‌های پدافند عامل، تسهیلات صندوق توسعه ملی، تسهیلات مشاغل خانگی، ارتقا ۱۰ پله‌ ای در جدول قبولی کنکور، انعقاد و به نتیجه‌ رسیدن ۱۲ قرارداد آب‌ شیرین‌کن و مواردی دیگر از جمله دستاوردهای دولت تدبیر و امید در هرمزگان بوده است.

استاندار هرمزگان با اشاره به هدفگذاری ۱۰ میلیون‌ تنی برای ایجاد ظرفیت تولید فولاد در هرمزگان، اضافه کرد:‌ در بخش کشتی‌ سازی و فولاد و ذوب و احیا فلزات دستاوردهای خوبی حاصل شده است.

وی با اشاره به علمیاتی شدن خط کشتیرانی بین ایران و عمان و توسعه روابط بین مسندام و هرمزگان به راه‌اندازی دفاتر اقتصادی متقابل در هر دو کشور اشاره کرد و بیان داشت: درآمد حاصله گمرکات استان در سه ساله اخیر به میزان ۲۶ درصد رشد داشته است.

جادری گفت: تولید فولاد در هرمزگان از ۱٫۸ به ۳٫۲ میلیون تن افزایش یافته که در کنار موفقیت های صنعتی جا دارد به صرفه ‌جویی‌های حاصله در تغییر سوخت نیروگاه بخار بندرعباس از مازوت به گاز نیز اشاره کرد.

وی به توسعه سایت‌ها و زیرساخت‌های پرورش آبزیان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری استان در فصل بهار ۹۵ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴٫۵ درصد کاهش یافته است که عمده دلایل آن تسهیلات پرداخت شده و فعالیت های صورت گرفته در استان در راستای سیاست‌های رفع موانع تولید است.

جادری افزود: تاکنون به بیش از ۵۰۰ واحد مشکل دار، تسهیلات رفع موانع تولید اعطا شده که این امر تاثیرات روانی و درازمدتی در حوزه تولید و اشتغال استان دارد.

استانداران ادوار هرمزگان، بخشی از تاریخ هرمزگان هستند

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی هرمزگان نیز در این نشست با بیان اینکه استانداران ادوار هرمزگان، بخشی از تاریخ هرمزگان هستند، اظهار داشت: انباشت تجربیات مدیریتی استانداران، که بخشی از ظرفیت‌های نظام است می‌تواند به کمک توسعه استان بیاید.

بهروز اکرمی با بیان اینکه بخشی از راه توسعه هرمزگان به دست استانداران ادوار رقم خورده است، اضافه کرد: هرمزگانی‌ها هیچ وقت عملکرد و کارکرد استانداران خود را فراموش نخواهند کرد و دستاوردهای هر دوره برای مردم تا ابد ماندگار خواهد ماند.

وی با بیان اینکه مردم هرمزگان کماکان چشم انتظار مساعدت‌ها و رایزنی‌های استانداران ادوار خود هستند، افزود: راه توسعه هرمزگان می‌ تواند با کمک مدیرانی همانند استانداران اسبق استان، مساعد شود.

۲۰ استاندار در هرمزگان خدمت کرده‌اند

نایب رئیس مجمع استانداران جمهوری اسلامی ایران نیز در ادامه این نشست ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت محمد (ص)، عنوان کرد:‌ از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ۲۰ استاندار در استان هرمزگان خدمت کرده‌اند.

سید محمود میرلوحی با بیان اینکه توسعه هرمزگان در این مدت فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است، افزود:‌ اگر به رویه‌های توسعه استان رجوع کنیم به خوبی می‌توان کتاب سیر توسعه را تدوین کرد.

میرلوحی اظهار داشت: همواره تلاش استانداران ادوار بر این بوده که این خطه از ایران توسعه‌ یافته‌ تر از شهرهای جنوبی خلیج فارس باشد.

وی در ادامه پیشنهاد ایجاد کمیته ‌هایی برای همفکری بیشتر مسئولان کنونی با استانداران ادوار گذشته را داد و افزود: این امر می‌تواند سرعت توسعه را بیشتر کند.

حسین طاهری دبیر مجمع استاندران جمهوری اسلامی ایران نیز با بیان اینکه نشست‌های استانی دارای برکات خوبی برای استان‌هاست، اظهار داشت: فرصت دیدار دوباره از استان و انعکاس اجتماعی این موضوع تاثیرات خوبی دارد چرا که مردم می‌ببینند که استاندارن ادوار علی‌ رغم اینکه ممکن است دیدگاه‌های سیاسی متفاوتی داشته باشند، با حضور در استان تجربیات خود را به استاندار فعلی منتقل می‌کنند که این امر بسیار مثبت و کارآمد است که می‌تواند در افزایش تجربه و توسعه میدان نگاه استان اثرگذار باشد.دکتر جادری استاندار فعلی و استانداران اسبق در بخش دوم اجلاس نیز به سوالات خبرنگاران در رابطه با توسعه استان و سایر حوضه ها  پاسخ دادند و افزودند ما از جامعه خبر انتظار مطالبه گری و پرسش گری را داریم زیرا این پرسش ها تلنگری و نقشه راهی برای ما خواهد بود در جهت پیشرفت و بالندگی استان.

عکس و گزارش: محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi

https://techque.xyz/slot-gacor/

https://azbba.org/wp-includes/slot-gacor/

https://commongroundva.com/slot-gacor/

https://fmartbd.com/slot-gacor-hari-ini/

https://www.dermatude-shop.nl/wp-includes/slot-gacor/

https://aiplgurugram.com/nowyouseeme/

http://www.periodicosanjuan.com/wp-includes/slot-gacor/

https://azbba.org/wp-includes/slot-gacor/

https://plasticsurgeryuniverse.com/slot-gacor/

https://urbankitchen.shop/wp-includes/slot-gacor/

https://homedust.com/slot/

https://www.chemfreecarpetcleaning.com/slot-gacor-2022/

https://damyngheanhduc.com/wp-includes/slot-gacor/

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-online-gampang-menang/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/daftar-slot-anti-rungkad-kalah-boncos/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ccdt.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.endersisland.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ainfgib.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.aesthetics.school/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru-2022/profile

https://www.visitcomboyne.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.ccdt.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.endersisland.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.letistitch.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-slot-terpercaya/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.letistitch.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/daftar-slot-anti-rungkad-kalah-boncos/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ccdt.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.endersisland.org/profile/daftar-10-judi-slot-online-jackpot-terbesar/profile

https://www.ainfgib.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.aesthetics.school/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru-2022/profile

https://www.visitcomboyne.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.moralesfordistrict145.com/profile/slot-gacor-hari-ini-terbaru/profile

https://www.pandararephotography.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.ccdt.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.wakamono-support.jp/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.infonorthcyprus.com/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.endersisland.org/profile/17-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-judi-slot-terbaik-dan-terpercaya-no-1/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/slot-bonus-new-member/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-bonus-new-member/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.letistitch.com/profile/situs-slot-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-situs-slot-terpercaya/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.letistitch.com/profile/kumpulan-daftar-situs-judi-slot-online-terpercaya-2022/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-situs-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-situs-slot-gacor-gampang-menang/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/slot-bet-kecil/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/slot-bet-kecil/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-slot-bet-kecil/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-slot-bet-kecil/profile

https://www.letistitch.com/profile/daftar-slot-bet-kecil/profile

https://www.chemobrionics.eu/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-ini/profile

https://www.worsleyphysioclinic.co.uk/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-ini/profile

https://www.magdalenasanchezblesa.com/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-iniprofile/profile

https://www.sacredearthmusic.com/profile/daftar-bocoran-slot-gacor-malam-ini/profile

http://epusenergy.com/slot-gacor-maxwin/

http://epusenergy.com/rtp-slot-tertinggi-hari-ini/

http://epusenergy.com/bonus-slot-new-member-di-awal/

http://epusenergy.com/slot-bet-kecil/

https://epusenergy.com/slot-pragmatic-gacor-hari-ini/