تاریخ انتشار:21 شهریور 1396در 3:11 ب.ظ کد خبر:16080

▪️امام جمعه قشم؛ حج ۹۶ نماد عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود

▪️امام جمعه قشم؛ حج ۹۶ نماد عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود ▫️امام جمعه شهرستان قشم در نخستین نشست ماهیانه روحانیون شهرستان که پس از بازگشت ایشان از سفر بیت الله الحرام، شامگاه دوشنبه برگزار شد، گفت: برگزاری حج ۹۶ در اوج سلامت، امنیت، عزت ...

▪️امام جمعه قشم؛ حج ۹۶ نماد عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود

▫️امام جمعه شهرستان قشم در نخستین نشست ماهیانه روحانیون شهرستان که پس از بازگشت ایشان از سفر بیت الله الحرام، شامگاه دوشنبه برگزار شد، گفت: برگزاری حج ۹۶ در اوج سلامت، امنیت، عزت و آرامش، نمادی از عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود.

?حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار حج ۹۶ را بسیار مطلوب ارزیابی نموده با بیان اینکه حج امسال بواسطه تدابیر رهبر معظم انقلاب و پیگیری های حکیمانه نماینده ایشان در حج و زیارت در اوج سلامت، امنیت، عزت و آرامش برگزار شد، اظهار کرد: به اذعان وزیر حج و زیارت عربستان در اختتامیه حج، بیش از ۱۰۰ هزار نفر نیروی امنیتی برای حفظ امنیت و نظم حج به کارگیری شده و سعودی تمام تلاش خود را جهت حفظ آرامش حجاج بویژه حجاج ایرانی به کار بسته است.

جوکار با تشریح و تحلیل تغییرات مشهود در اداره امور حج، تطهیر چهره عربستان و بازگردانی آبروی از دست رفته آنان در جهان اسلام و مجامع بین المللی بواسطه فاجعه منا را از دلایل تغییرات مطلوب و رضایت بخش در اداره امور حج دانست و افزود: برگزاری حجی با اقتدار و پذیرش شروط ایران برای حضور در حج توسط عربستان سعودی از برکات خون شهدای منا بود؛ عدم حضور جمهوری اسلامی ایران در حج ۹۶ موجب هدر رفت خون آن شهدا می شد.

امام جمعه قشم وحدت جهان اسلام و اقتدار بیش از پیش نظام جمهوری اسلامی ایران را دعایی همگانی در بین حجاج برشمرده و با تقدیر از تلاش های مخلصانه سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: مطلوبیت حج امسال بر تمامی تردیدها جهت حضور در حج خط بطلان کشید.

وی تصریح کرد: امید است همچون وضعیت مطلوب حج ۹۶، روابط سیاسی ایران و عربستان بعنوان دو کشور اثرگذار در جهان اسلام نیز تقویت شود تا امکان تحقق اهداف و سوءاستفاده جهان استکبار از تفرقه مسلمین سلب گردد.

بازدیدها: ۱۲

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi