تاریخ انتشار:۲۲ آبان ۱۳۹۶در ۳:۱۴ ب٫ظ کد خبر:16529

کشف محموله ۲۲ میلیارد ریالی کالای قاچاق در مرزهای هرمزگان

به گزارش مکران فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از کشف محموله بزرگ قاچاق به ارزش بیش از ۲۲ میلیارد ریال در مرزهای هرمزگان خبر داد. سرهنگ"علی اصغر خرم روی"در تشریح این خبر گفت: مأموران پایگاه دریابانی بندرعباس پس از کسب خبری مبنی بر تخلیه محموله قاچاق از ...

به گزارش مکران فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از کشف محموله بزرگ قاچاق به ارزش بیش از ۲۲ میلیارد ریال در مرزهای هرمزگان خبر داد.
سرهنگ”علی اصغر خرم روی”در تشریح این خبر گفت: مأموران پایگاه دریابانی بندرعباس پس از کسب خبری مبنی بر تخلیه محموله قاچاق از یک فروند شناور تجاری به داخل یک دستگاه کامیون مراتب به صورت ویژه در دستور کار اطلاعاتی دریابانان قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: پس از دقایقی گشت‌زنی در محل مورد نظر شناور را که فاقد علائم دریانوردی بوده و در حال تخلیه کالای قاچاق توسط جرثقیل به داخل یک دستگاه کامیون می باشد مشاهده کردند.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان افزود: مأموران بلافاصله شناور و خودروهای متخلف را توقیف و در بازرسی از آنها موفق شدند انواع کالای قاچاق شامل ۲۶۹ قطعه لوازم ماشین سنگین؛ ۴۸۰ لیتر روغن موتورهای دریایی؛ ۶۴۵ کیلوگرم انواع ادویه جات؛ ۱۰۲ دستگاه انواع مانیتور خودرو؛۲دستگاه موتور برق و هزاران قلم کالای قاچاق دیگر را کشف و ضبط کنند.
سرهنگ علی اصغر خرم روز ادامه داد: همچنین دریابانان شهرستان سیریک در یک عملیات دیگر با ناکام کردن قاچاقچیان و توقیف یک فروند شناور تجاری موفق به کشف مقادیر قابل توجهی کالای قاچاق شامل:۷۷هزارو۳۶۰کیلوگرم برنج ۱۷۲ هزار و ۸۰۰ پاکت آبمیوه؛۹۳۶کیلوگرم چای؛۱۰هزارو۵۰۰رشته لامپ؛۲هزارو۱۰۶ تخته پتو؛۱۲۱هزارو۲۰۰بسته سوپ؛۶هزارو۷۹۲قوطی شربت فیمتو و … شدند.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان با اشاره به توقیف دو فروند شناور و دو دستگاه خودرو در این عملیات ها گفت :در این رابطه ۸ نفر متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده راهی دادسرا شدند.
این مقام مسئول در خاتمه خاطر نشان کرد:کارشناسان ارزش ریالی این دو محموله قاچاق را۲۲میلیاردو۵۶میلیون و ۴۴۰هزار ریال براورد کرده اند.

قاتل فراری بعد از ۱۷ سال در دام دریابانان بندرلنگه گیر افتاد

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان از دستگیری قاتل فراری بعد از ۱۷ سال توسط دریابانان شهرستان بندرلنگه خبر داد.
سرهنگ علی اصغر خرم روی در تشریح این خبر گفت: دریابانان شهرستان بندرلنگه در اجرای طرح جمع آوری سلاح غیرمجاز پس از کسب خبری مبنی بر وجود تعدادی اسلحه در منزلی واقع در یکی از روستاهای شهرستان بندرلنگه مراتب را به صورت ویژه در دستور کار اطلاعاتی خود قرار دادند.
وی افزود : مأموران پس از اخذ حکم قضایی به محل اعزام و در بازرسی از منزل موفق به کشف سه قبضه سلاح شکاری غیرمجاز و دستگیری دو نفر متهم شدند.

سرهنگ خرم رودی ازعان داشت: در بازجویی و تحقیقات تخصصی عوامل اطلاعات پایگاه دریابانی بندرلنگه از متهمین دستگیر شده مشخص شد یکی از متهمان به اسم اختصاری”ح.ا”به اتهام قتل عمد و سرقت مسلحانه چندین سال متواری بوده است.
فرمانده مرزبانی استان هرمزگان در خاتمه افزود: نامبرده با تیزهوشی ماموران بندرلنگه بعد از ۱۷ سال فرار از چنگال قانون دستگیر و تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بندرلنگه جهت پیگیری اتهام قتل و سرقت هه و همچنین نگهداری سلاح غیرمجاز  گردید.

محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi