تاریخ انتشار:۱۲ شهریور ۱۳۹۳در ۰:۰۰ ق٫ظ کد خبر:1748

استاندار کرمان: مثلث توسعه ورزش استان کرمان تهیه شود

استاندار کرمان: مثلث توسعه ورزش استان کرمان تهیه شود خبرگزاری تسنیم: استاندار کرمان گفت: مثلث توسعه ورزش استان کرمان از جمله برنامه‌هایی است که باید در کنار تهیه سند ورزش تهیه و برای تصمیم‌گیری در اختیار مدیران قرار گیرد. نسخه قابل چاپ به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، ...

استاندار کرمان

استاندار کرمان:

مثلث توسعه ورزش استان کرمان تهیه شود

خبرگزاری تسنیم: استاندار کرمان گفت: مثلث توسعه ورزش استان کرمان از جمله برنامه‌هایی است که باید در کنار تهیه سند ورزش تهیه و برای تصمیم‌گیری در اختیار مدیران قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی عصر امروز در نشست شورای عالی سیاست‌گذاری ورزش استان که در سالن پیامبر اعظم استانداری کرمان برگزار شد، اظهار کرد: باید طرح جامعی برای مثلث توسعه ورزش استان تهیه و از تاریخی که آمادگی آن در استان وجود داشته باشد، کار اجرایی آغاز شود.

وی با بیان اینکه همه مدیران باید برای تهیه سند ورزش استان دعوت شوند، گفت: سند توسعه ورزش استان کرمان را می‌توان بر مبنای عدالت ورزشی ایجاد کرد تا در آینده مورد استفاده مدیران بعدی قرار گیرد و قانون‌مند باشد.

استاندار کرمان افزود: در قدم نخست باید از ظرفیت‌ها و هم افزایی بین مدیران استان برای توسعه ورزش استفاده کرد.

پیشکسوتان را در تهیه سند ورزش دخالت دهید

رزم‌حسینی تصریح کرد: اجرای این مثلث توسعه ورزش و مصوبات این شورای ورزشی را پیشکسوتان نیز باید تایید کنند و حتی ۹رشته‌ای را که به عنوان پایه انتخاب می‌شود نیز پیشکسوتان تایید کنند تا در تهیه سند ورزش استان لحاظ شود.

وی با تاکید بر استفاده از حضور کارشناسان برای برنامه‌های تهیه سند ورزش استان گفت: باید از نظر همه افراد با تجربه و صاحب نظر برای تهیه سند ورزش استفاده کرد.

استاندار کرمان اظهار کرد: اگر این رشته‌های هدف به عنوان کار اولیه در توسعه ورزش استان پذیرفته شود، باید ۲۰ سال دیگر بزرگان ورزشی و قهرمانانی را در این رشته‌ها به ایران و دنیا معرفی کنید.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ورزش استان با اشاره به اینکه باید برای رشته‌های ورزشی جدول زمان‌بندی و تقویم ورزشی تهیه شود گفت: باید به شکلی برنامه‌ریزی شود که همه رسانه‌ها تقویم ورزش استان  را داشته باشند و روزانه آن را اطلاع رسانی کنند.

ورزش را به مساجد نیز ببرید

رزم‌حسینی تاکید کرد: حتی از حیاط مساجد استفاده شود، زیرا شاخص استان در بخش  اماکن ورزشی پایین است و علت آن به عدم حضور و دخالت همه دستگاه‌ها در ورزش برمی‌گردد.

وی بیان کرد: اماکن ورزشی دانشگاه‌ها درمدت ۴ماهی که تعطیل هستند باید در خدمت ورزش استان باشند، زیرا امکانات با بودجه استان ساخته شده و استفاده از آنها حق همه مردم است.

اسپانسرهای ورزشی را زیاد کنید

استاندار کرمان با بیان اینکه ۲۵۰۰واحد صنعتی در استان وجود دارد، گفت: در استان کرمان بنگاه‌های پول سازی داریم که باید آنها را به مرور زمان به سیستم حمایت از ورزش وارد کرده و اسپانسرها را به هزار نفر برسانید.

وی تاکید کرد: چه ایرادی دارد وقتی ورزشکار بین‌المللی کرمانی برای مسابقات می‌رود با پروازهای ویژه  و امکانات خوب به محل مسابقات برسد.

رزم‌حسینی با بیان اینکه طرح جامع ورزش در استان باید تهیه شود، تصریح کرد: باید در برنامه زمانی چند ساله روی این طرح کار کرده، اما مراحل آن را فاز به فاز اجرا کنید.

وی با تاکید بر برنامه حمایتی که بین باشگاه‌ها ترتیب داده شده گفت: اگر قرار است باشگاه مس کرمان به عنوان حامی فوتبال کرمان معرفی شود، همان  وظیفه‌ای که در رفسنجان دارد را در نرماشیر نیز باید داشته باشد و نباید ورزشکار منطقه محروم از کشف استعدادش محروم بماند.

استاندار کرمان خواستار حضور جدی‌تر رسانه‌ها در بحث برگزاری مسابقات ورزشی در قالب جدول‌های زمانی مشخص شد و گفت: رسانه‌ها باید با موضوع درگیر شوند، به گونه‌ای که در نشریات و سایت‌ها روزانه و هر هفته جدول برگزاری مسابقات ورزشی استان با سالن و ساعت برگزاری منتشر شده باشد تا مردم بتوانند از بازی‌ها دیدن کنند.

موج برگزاری مسابقات ورزشی در محلات احیا شود

رزم‌حسینی با بیان اینکه در گذشته مردم موجی برای استفاده از بازی‌ها را در شهرهایی نظیر کرمان شاهد بودند افزود: متاسفانه  امروز آن موج در شهرها دیده نمی‌شود، به همین سبب موج برگزاری مسابقات در محلات مختلف را باید احیا کرد.

وی اظهار کرد:نباید به ورزش‌های بی‌ثمر و بی خاصیت که عده‌ای در کنار آن مدیرعامل شوند یا بازیکن غیربومی  و حاشیه‌های مختلف داشته باشیم ، دامن زد.

مدیرعالی اجرایی استان کرمان بیان کرد: اهالی ورزش نیز باید سند معتبر جامعی که مورد حمایت همگان باشد، داشته باشند تا در دوره‌های بعدی نیز این سند مبنای کار در ورزش استان باشد، زیرا قرار است برمبنای قانون و نیاز استان طراحی شود.

سهم ورزش بانوان را مساوی با مردان در نظر بگیرید

رزم‌حسینی خواستار احقاق حق بانوان در ورزش شد و گفت: در ورزش بانوان عدالت را رعایت کنید، به سهم ورزش بانوان دقت کنید و به همان نسبتی که در ورزش مردان کار و هزینه می‌طلبد، برای بانوان انجام شود.

وی توجه به ورزش بانوان را امری خداپسندانه دانست و بیان کرد: در جامعه ایران همه نیاز به تحرک و ورزش دارند و در این میان نباید حق بانوان در ورزش قهرمانی و همگانی تضییع شود.

استاندار کرمان افزود:  اماکن ورزشی باید شناسنامه‌دار شوند، یعنی اگر  دانشگاهی در کهنوج سالن ورزشی دارد یا مسجدی حیاط  مناسب برای ورزش دارد، عموم جوان‌ها حق استفاده از آن را داشته باشند و اداره کل ورزش و جوانان استان نیز از وضعیت این سالن با خبر باشد.

بانک اطلاعاتی از اماکن ورزشی تهیه شود

رزم‌حسینی تصریح کرد: باید بانک اطلاعاتی از اماکنی که می‌تواند در اختیار ورزش باشد، تهیه شود.

وی بیان کرد: موقعی کشور پیشرفت می‌کند که استان‌ها خودگردان و خودکفا باشند، نگاه به دولت مرکزی نکنید، بلکه فقط سیاست‌های اصلی را از دولت بگیرید، اما کار و تلاش برای پیشرفت را از خودتان آغاز کنید، بدون آنکه چشمداشتی به دیگران داشته باشید.

کرمانی‌ها در بخش‌های مختلف استعداد دارند

رزم‌حسینی از برگزاری شوراهای بی خاصیت در استان انتقاد کرد و گفت: قرار نیست تنها در این شوراها چای بخورید و بروید، بلکه  باید کاری کنید نتایجی دربر داشته باشد و در کشور نمونه شوید، زیرا استعداد کرمانی‌ها در کسب رتبه‌های نخست  بخش‌های مختلف بر کسی پوشیده نیست.

وی یکی از دلایل ایجاد مثلث توسعه اقتصادی را نبود اختیارات کافی برای دستگاه‌های اجرایی دانست و خاطرنشان کرد: از آن جایی که دستگاه‌های اجرایی اختیارات کافی ندارند، بهتر دانستیم مدل مدیریتی مثلث توسعه اقتصاد را تعریف کنیم و امروز نیز مدل مدیریتی مثلث توسعه ورزش استان را معرفی کردیم.

استاندار کرمان تصریح کرد: شهرداری باید از نهاد ارائه خدمات شهری به نهادی با زمینه  ارائه  خدمات سلامت و نشاط  عمومی تبدیل شود.

افراد تاثیرگذار در جلسات شورای ورزش حضور یابند

وی با انتقاد از ضعیف بودن فرهنگ مشارکتی در کشور افزود: در جلسات شورای عالی ورزش افراد تاثیرگذار و صاحب رای حضور داشته باشند و قرار بر حضور نمایندگان آنها نباشد.

استاندار کرمان بیان کرد: صدا و سیما نقش تعیین کننده‌ای در ورزش دارد و در جلسه‌ای که به زودی  با مدیر صداوسیما  خواهیم داشت، سیاست استان برای آبادانی و پیشرفت را اعلام می‌کنیم.

رزم‌حسینی افزود: در مراحل بعدی این کار حتی می‌توان از تیم‌های خارجی به کرمان دعوت کرد.

نیازهای ورزش استان در مثلث توسعه ورزش مشخص شود

وی خواستار مشخص شدن تمام جوانب مثلث توسعه ورزش استان با نظر پیشکسوتان شد و اظهار کرد: به زودی از مثلث توسعه ورزش استان رونمایی خواهد شد که در آن همه آیتم‌ها  از بودجه، ورزشکار، جدول مسابقات، سالن، نحوه برگزاری و حتی مقام‌ها مشخص خواهد بود.

رئیس شورای عالی ورزش استان گفت: بعد از طراحی مثلث توسعه ورزش، باید هرکسی عاشق ورزش باشد بتواند از طریق وب سایت ورزش استان این مثلث را پیگیری کند.

زمینه حضور خیران در ورزش فراهم شود

رزم‌حسینی با اشاره به وجود دانشکده‌های ورزشی و اماکن مختلف در استان افزود: متاسفانه از امکانات موجود نیز استفاده بهینه نمی‌شود و اغلب افراد با وجود رشته‌های مختلف ورزشی، دارای اضافه وزن هستند.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: مدیران باید مزیت‌ها و هزینه‌های ورزش را برای مردم مشخص کرده و امکان حضور خیران و پول‌های سرگردان مردم را در ورزش همگانی و قهرمانی فراهم کنند.

بازدیدها: ۲۲

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi