تاریخ انتشار:26 اردیبهشت 1397در 6:21 ب.ظ کد خبر:17564

احمدحمزه: بررسی فروش اینترنتی دارو در کمیسیون بهداشت مجلس/ضعف نظارت سازمان غذا و دارو و کمبود دارو عامل موثر عرضه اینترنتی دارو سرویس اجتماعی

احمدحمزه: بررسی فروش اینترنتی دارو در کمیسیون بهداشت مجلس/ضعف نظارت سازمان غذا و دارو و کمبود دارو عامل موثر عرضه اینترنتی دارو سرویس اجتماعی عضو کمیسیون بهداشت مجلس با هشدار نسبت به اینکه فروش اینترنتی داروی قاچاق و بی کیفیت سلامت مردم را تهدید می کند از ...

احمدحمزه:
بررسی فروش اینترنتی دارو در کمیسیون بهداشت مجلس/ضعف نظارت سازمان غذا و دارو و کمبود دارو عامل موثر عرضه اینترنتی دارو
سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با هشدار نسبت به اینکه فروش اینترنتی داروی قاچاق و بی کیفیت سلامت مردم را تهدید می کند از ورود کمیسیون به این موضوع خبر داد.

حضور احمد حمزه در غرفه خبرگزاری خانه ملت

به گزارش مکران :احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با هشدار نسبت به اینکه فروش داروی اینترنتی قاچاق سلامت مردم را تهدید می کند از بررسی این موضوع در کمیسیون بهداشت مجلس خبر داد و گفت: فروش دارو از طریق فضای مجازی و اینترنت غیرقانونی و خلاف عقل ومنطق است و به صورت جدی می طلبد دستگاه های متولی با عرضه مناسب دارو نسبت به کنترل این معضل اقدام کنند؛ سازمان غذا و دارو باید با ورودی جدی به این موضوع نظارت مناسبی را بر این امر داشته باشد و متخلفان و سوء استفاده کنندگان را شناسایی و به دستگاه قضا معرفی کند.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه اغلب داروهای اینترنتی قاچاق و بی کیفیت است، افزود: تا زمانی که مراکز مجاز و قابل اعتمادی مانند داروخانه ها در کشور برای عرضه دارو وجود دارد خرید اینترنتی دارو از سوی مردم به هیچ وجه شایسته و پسندیده نیست.

وی ضعف نظارت دستگاه های مسئول از جمله سازمان غذا و دارو را در عرضه اینترنتی دارو موثر دانست و ادامه داد: متاسفانه افراد سودجو، شیاد و فرصت طلب از هر فرصتی حتی به قیمت به خطر افتادن سلامت مردم برای کسب درآمد استفاده و با فروش داروی قاچاق و بی کیفیت از طریق اینترنت و فضای مجازی درآمدهای هنگفت و زیادی را به دست می آورند.

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم ورود جدی قوه قضاییه و پلیس فتا به موضوع فروش اینترنتی دارو و شناسایی متخلفان، گفت: نیاز فوری برخی به دارو و همچنین کمبود دارو باعث تشدید فعالیت سایت های فروش داروی قاچاق و بی کیفیت شده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از آنجایی که در رابطه با تامین دارو از طریق اینترنت نیاز وجود دارد بنابراین می طلبد وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به رفع احتیاجات مردم در این زمینه توجه داشته باشد./

بازدیدها: ۳۰

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi