تاریخ انتشار:۲۳ شهریور ۱۳۹۷در ۵:۵۵ ب٫ظ کد خبر:17835

گردهمایی سران طوائف جنوب کرمان

گردهمایی سران طوائف جنوب کرمان دومین گردهمایی بزرگ علما، سران طوایف، معتمدان و ریش سفیدان جنوب و شرق استان کرمان با محوریت امنیت و توسعه در کهنوج برگزار شد . به گزارش  مکران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از کرمان معاون اجتماعی و پیشگیری از ...

گردهمایی سران طوائف جنوب کرمان

دومین گردهمایی بزرگ علما، سران طوایف، معتمدان و ریش سفیدان جنوب و شرق استان کرمان با محوریت امنیت و توسعه در کهنوج برگزار شد .

به گزارش  مکران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما از کرمان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: این گردهمایی با گردهمایی سران طوائف جنوب کرمان با هدف کمک به ارتقا امنیت و توسعههدف بررسی نتایج مثبت اجرای میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار و بررسی راهکارهای جدید برای ارتقای شاخص های امنیتی و بهبود سطح زندگی در شهرستان های جنوبی و شرقی استان کرمان برگزار شد.
آقای محمدباقر اسلامی با اشاره به اینکه میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار در اولین گردهمایی علما و سران طوایف که آذر پارسال در جیرفت برگزار شد به امضای سران طوایف و مسئولان دستگاه های انتظامی و امنیتی استان رسید ، گفت: این میثاق نامه در نخستین سال اجرای خود ، نتایج خوبی در شهرهای جنوبی استان به همراه داشت و به طور مثال در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ شاهد کاهش ۲۲ درصدی آمار قتل ، کاهش تیراندازی ، افزایش صلح و سازش و میانجیگری در شهرهای جنوبی و شرقی بودیم.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان خطاب به مسئولان گفت: این میثاق نامه ، بندهای دیگری هم دارد از جمله در زمینه حل مشکلات مردم که باید مثل گذشته و بهتر از گذشته ، به آن ها هم توجه شود.

مدیرکل پیشگیری های قوه قضاییه هم در دومین گردهمایی سران وعلما طوایف شرق وجنوب کرمان گفت: در بحث پیشگیری اگردهمایی سران طوائف جنوب کرمان با هدف کمک به ارتقا امنیت و توسعهز آسیب های اجتماعی باید از ظرفیت های مردمی استفاده کنیم و همانطور که ظرفیت های مردمی در دفاع مقدس یا بحران هایی نظیر زلزله های مهیب به کمک کشور آمد اکنون هم مردم می توانند به حل مشکلات کمک کنند و هنر مسئولان آن است که مردم را پای کار بیاورند.

آقای سید علی اصغر رفاهی پیشنهاد کرد اگر افرادی در هر شهر می توانند به عنوان میانجی به حل اختلافات و دعاوی کمک کنند از طرف دادگستری ها به کمک گرفته شوند.

نماینده پنج شهرستان جنوبی استان کرمان در مجلس شورای اسلامی هم در این همایش گفت : امنیت فراگیر در جامعه ، توسعه و پیشرفت ملت را ضمانت می کند و باید به مسئله امنیت با حساسیت ویژه ای نگاه کرد. آقای حمزه افزود: امروز جنگ روانی دشمن، در جهت نا امید کردن مردم است و در مقابل این نقشه باید امید آفرینی را در مردم تقویت کنیم تا سبب حرکت رو به رشد کشور باشیم .
این نماینده مجلس ، ظلم و تعدی را مهمترین عامل تفرقه بر شمرد و گفت: قانع نبودن به حق خود ، زیاده خواهی ، اختلاف سلایق و مراجعه نکردن به قانون از دیگر عوامل ایجاد تفرقه و اختلاف است و در نقطه مقابل آن می توان با تکیه بر اصول و منافع مشترک ، رعایت حقوق دیگران و پیروی از رهبری واحد ، وحدت در جامعه را استحکام بخشید.
آقای حمزه با بیان اینکه مومنان با هم برادرند ، افزود: هیچ توجیهی برای بیان سخنان تفرقه انگیز در امت اسلامی وجود ندارد.

آقای فدایی سرپرست استانداری کرمان هم ضمن تشکر از قوه قضاییه جهت اجرای این میثاق نامه گفت: ما بدون امنیت نمی‌توانیم گردهمایی سران طوائف جنوب کرمان با هدف کمک به ارتقا امنیت و توسعهزندگی خوبی داشته باشیم و امیدواریم با استمرار و دوام این میثاق نامه شاهد امنیت پایدار در جنوب و شرق استان باشیم .
وی با اشاره به اینکه همزمان با امنیت شاخص های توسعه در جنوب هم باید ارتقا پیدا کند گفت این شاخص ها در جنوب و شرق استان نسبت به متوسط کشوری پایین است و کمبودها باید جبران شود و این با همکاری دولت و مردم امکان پذیر است.
فدایی با اعلام اینکه وظیفه دولت فراهم کردن زیر بناهای توسعه است افزود: پروژه های بزرگی در منطقه با مشارکت معین های اقتصادی در حال اجرا هستند اما متاسفانه در تامین آب عقب هستیم اما در حوزه گاز مشکلات به زودی حل می شود.

سردار بنی اسدی فر فرمانده انتظامی استان کرمان در دومین “گردهمائی علما و سران طوایف ، معتمدان و ریش سفیدان جنوب و شرق استان از ابتکار عمل دادگستری استان به واسطه اجرای طرح میثاق ، امنیت و عدالت پایدار قدردانی و تشکر کرد و گفت: اقدامات پیشگیرانه متنفذین و سران طوایف جنوب و شرق استان هم برای کاهش جرایم خشن موثر واقع شده و در حوزه قتل با کاهش ۱۷ درصدی آمار و در موضوع جمع آوری سلاح های غیرمجاز با افزایش ۱۰۰ درصدی آمار مواجه هستیم.

رئیس کل دادگستری استان کرمان هم در دومین “گردهمائی علما و سران طوایف، معتمدین و ریش سفیدان جنوب و شرق استانگردهمایی سران طوائف جنوب کرمان با هدف کمک به ارتقا امنیت و توسعه گفت میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار محصول یک خرد جمعی است که با هدف تقویت تعامل و مشارکت ارکان امنیتی استان با معتمدین و متنفذین مردم تنظیم شده است. اقای یدالله موحد افزود: در پارسال ۴۵ فقره حکم قصاص نفس با همکاری مردم و سران طوایف منتهی به صلح و سازش شد که این محصول خیراندیشی مردم است. با وجود این پیشرفت ها ، امنیت فعلی هنوز در شان مردم نیست و برای رسیدن به وضعیت مطلوب باید از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

در نشست سران طوایف جنوب و شرق استان در کهنوج ، نمایندگان سران طوایف شهرستان رودبار جنوب هم گفت: شرایط اقلیمی نامناسب در مناطق جنوبی استان کرمان و ده ها عامل دیگر ، زمینه ساز ایجاد جرائم در این منطقه شده است.

وی افزود: رویکرد جهادی مسئولان و ارتباط تنگاتنگ مردم و مسئولان توانسته به کاهش آسیب های اجتماعی منجر شود و این رویکردهای مثبت باید توسعه پیدا کند.

نماینده سران طوائف قلعه گنج هم از نتایج مثبت اجرای میثاق نامه امنیت و عدالت پایدار در این شهرستان ابراز خرسندی کرد و خواستار توجه بیش از پیش مسئولان به مشکلات مردم و تلاش برای حل آنها شد.

گزارش علی سعیدی از محل همایش  را هم در ادامه خبر مشاهده فرمائید.

 

بازدیدها: ۲۴۳

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi