تاریخ انتشار:۲۷ شهریور ۱۳۹۷در ۸:۲۸ ب٫ظ کد خبر:17841

همایش امر به معروف و نهی از منکر با محوریت عبرت های عاشورایی برگزار شد

به گزارش مکران- این همایش با حضور آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان و مسوولین استانی و شهرستانی و اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ؛ صبح امروز در سالن منابع طبیعی استان در شهر بندرعباس برگزار گردید . مدیرعامل جمعیت هلال ...

به گزارش مکران- این همایش با حضور آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان و مسوولین استانی و شهرستانی و اعضا و داوطلبان جمعیت هلال احمر استان هرمزگان ؛ صبح امروز در سالن منابع طبیعی استان در شهر بندرعباس برگزار گردید .
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان علی اعمی در این همایش یادآور شد که این فریضه ی مهم که امروز مورد غفلت قرار گرفته ما را بر آن داشته است که علاوه برفعالیتهای امدادی و بشردوستانه ی که جزو وظایف سازمانی ما هستند در این مهم نیز برای جامعه ی داوطلبان خود برنامه هایی را تدارک ببینیم .
مسوول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان هرمزگان حجت الاسلام و المسلمین شهابی گفت این همایش بمناسبت هفته ی آغاز محرم الحرام که تحت عنوان هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است ؛ برگزار می گردد و امر به معروف و نهی از منکر برجسته ترین و گرامی ترین واجبهاست و هدف انبیا و امامان نجات جامعه ی بشری بوده است که موثرترین وسیله برای این مهم امر به معروف و نهی از منکر بوده است .
حجت الاسلام و المسلمین دکتر میرزایی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز در این همایش به این موضوع اشاره نمودند که تمام امور دارای دو جریان اصل و اثر می باشند و اصل امر به معروف و نهی از منکر عملی مهم ولی همگی باید به اثر آن توجه بیشتری نماییم .
حضرت آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه شهرستان بندرعباس نیز در این همایش ضمن عرض تسلیت بمناسبت شهادت سالار شهیدان ؛ فرمودند که عاشورا و عبرت های آن فراتر از تصور و عملی است که در جامعه مشاهده می کنیم و این عبرت ها و درس آموخته ها بسیار متنوع هستند .
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت : همه باید برای شناخت عاشورا کوشا باشیم و از آن به عنوان گریزگاه بهره نبریم . سه عبرت مهم از عاشورا موضوع غفلت مردم و جامعه ، پرهیز از رشوه و پرهیز از شایعه می باشد که بایستی همه ی مسوولین و مردم برای این سه مهم تلاش نموده و مراقب باشند که غفلت و رشوه و شایعه در جامعه شکل نگیرند.
مراسم مداحی و عزاداری و پرده خوانی نیز از دیگر برنامه های این همایش بود.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi