تاریخ انتشار:۰۷ مهر ۱۳۹۷در ۱:۴۷ ب٫ظ کد خبر:17923

در معارفه مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان چه گذشت/از بیانیه استانداری تا تکذیب دخالت درعزل و نصب ها توسط نمایندگان

به گزارش مکران-مثل هر معارفه دیگری تودیع و معارفه ورزش و جوانان هرمزگان نیز به دور از حاشیه نماند و حواشی خودش را داشت. بر اساس این گزارش رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: باید ورزش استان از دست کسانی که به دنبال منافع ...

به گزارش مکران-مثل هر معارفه دیگری تودیع و معارفه ورزش و جوانان هرمزگان نیز به دور از حاشیه نماند و حواشی خودش را داشت. بر اساس این گزارش رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: باید ورزش استان از دست کسانی که به دنبال منافع شخصی و سیاست زدگی هستند، خارج شود و به‌صراحت بگویم باید ورزش استان از دست آدم‌های کثیف که تنها به فکر خودشان هستند، خارج و در اختیار عموم مردم قرار بگیرد.

احمد مرادی در آئین تکریم و معارفه مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان با بیان اینکه به سهم خودم باید از زحمات دانشور طی سالیان گذشته و زحماتش برای توسعه ورزش هرمزگان علی‌رغم تمامی مشکلات و کاستی‌ها تشکر کنم، افزود: دانشور طی این سالیان با مدیریت برگرفته از تعامل با مسئولان و هیئت‌های وزشی با اموری که به ذهنش می‌رسید تلاش کرد تا با نگاه خدمت به ورزشی زمینه رشد و تعالی را فراهم سازد.

وی با اشاره به اینکه هنوز هرمزگان فاصله زیادی تا رسیدن به جایگاه اصلی‌اش دارد، اضافه کرد: هرمزگان با کمترین امکانات بیشترین بازده را داشته و برگ زرین افتخارآمیزی برای ورزش کشور بوده است.

مرادی با بیان اینکه هرمزگان به‌واسطه سابقه مدیریتی وزیر ورزش و جوانان در این استان دین بزرگی به گردن سلطانی فر دارد، خاطرنشان کرد: تیم‌های لیگ برتری استان هرمزگان با کم‌توجهی و بی‌مهری سقوط کردند و جوانان قهرمان هرمزگان آن‌قدر بی‌مهری و بی‌عنایتی دیدند که امروز باید در کوچه‌ها به دنبال آن‌ها بگردیم و به‌طورکلی با تصمیم‌ها و بی‌توجهی‌مان سبب نابودی ظرفیت‌ها شدیم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه مردم هرمزگان مطالبه گرد هستند و نخبگان و مسئولان وظیفه‌دارند که صریح و شفاف با مردم سخن بگویند، عنوان کرد: تمامی نمایندگان هرمزگان در مجلس و شخص استاندار به دنبال انتصاب نیروی بومی بودند و در نخستین گام تمامی نمایندگان بر سر گزینه آقای علیرضا باقری به تفاهم رسیدند و حتی نام دکتر سایبانی هم از نیروهای بومی ارائه شد اما وزارت ورزش و جوانان به دلیل نبودن نیروی درون‌سازمانی این گزینه‌ها را رد کرد.

مرادی با بیان اینکه سپس از سوی استاندار آقای پایدار و خانم رضایی نیز معرفی شد که این فرد هم به دلیل عدم درون‌سازمانی بودن وزارت ورزش و جوانان رد شد، ادامه داد: مدتی بعد از سوی وزارت ورزش و جوانان آقایان امیاری و امینازاده معرفی شد که نمایندگان فرصت ارزیابی خواستند و در این مدت آقای امیاری با تمامی نمایندگان ارتباط و جلسه برقرار کرد اما بازهم نمایندگان برای انتخاب فرصت خواستند.

وی با اشاره به اینکه استاندار هرمزگان بدون هماهنگی با نمایندگان نام آقای جهانبخش از نیروهای بومی را به وزارت ورزش و جوانان ارسال کرد، افزود: بنده هیچ‌گاه دخالتی در عزل و نصب‌ها ندارم و تنها بر عملکرد مدیران نظارت می‌کنم و اگر مدیری اندکی از سمیر اصلی‌اش خارج شود به مردم خیانت نکرده و مانع از انحراف مدیر می‌شوم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با بیان اینکه استاندار اعلام کرد که هر چهار نماینده با آقای جهانبخش موافق هستند و تنها شما مخالف هستید، خاطرنشان کرد:بله مخالف بودم زیرا احساس می‌کنم هنوز برای آقای جهانبخش مدیرکلی زود است.

وی ادامه داد: با آقای جهانبخش جلسه داشتم که خادم(معاون وزیر ورزش و جوانان) تماس گرفت و از تأیید آقای جهانبخش خبر داد و بنده چون بنا نداشتم در چهار سال نمایندگی با نیروی بومی مخالف باشم و سنگ‌اندازی کنم و فرصت بیشتری دهم انتخاب جهانبخش را تأیید کردم.

مرادی با بیان اینکه پس‌ازآن در فضای مجازی حواشی فراوانی به وجود آمد و چهار نماینده هرمزگان در مجلس به نزد استاندار رفته و صادقانه اعلام کردیم که با این شرایط کار کردن سخت است و حواشی زیاد و سنگینی وجود دارد، تصریح کرد: پس‌ازآن مسئولان وزارت ورزش و جوانان این حواشی را تأیید و گزینه آقای امیاری بار دیگر مطرح شد و پس از جمع‌بندی‌ها به این نتیجه رسیدیم که انتخاب امیاری مناسب است.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس با اشاره به اینکه مردم هرمزگان صادق، مردم‌دار، محترم و باعزت هستند و از مدیران کار بی‌منت می‌خواهند، اضافه کرد: حمایت از تیم‌های ورزشی گروهی و انفرادی را در دستور کار قرار دهد.

مرادی در پایان با بیان اینکه آقای دانشور یک سال بود که از بازنشستگی‌اش گذشته بود و دو ماه دو ماه حکمش تمدید می‌شد و این موضوع به آینده ورزش استان ضربه می‌زد، عنوان کرد: باید ورزش استان از دست کسانی که به دنبال منافع شخصی و سیاست زدگی هستند، خارج شود و به‌صراحت بگویم باید ورزش استان از دست آدم‌های کثیف که تنها به فکر خودشان هستند، خارج و در اختیار عموم مردم قرار بگیرد.

برای خدمت آمده بودم نه کسب منفعت

مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان هرمزگان گفت: سعی کردم سمت مدیرکلی را به‌عنوان سنگر خدمت ببینم نه طعمه‌ای برای رسیدن به اهداف شخصی و تلاشم بود انتظاراتی که از یک مدیرکل می‌رفت را دو برابر عملیاتی کنم.

دانشور افزود: در سال ۹۱ که توفیق مدیرکلی را به دست آوردم همه تلاشم خدمت صادقانه و بی‌منت در عرصه ورزش و امور جوانان بود.

وی با بیان اینکه سابقه مدیریت ورزش در شهرستان‌های رودان، میناب، بندرخمیر، جاسک، قشم و معاونت اداره کل ورزش و جوانان را در کارنامه داشتم، اظهار کرد: سعی کردم سمت مدیرکلی را به‌عنوان سنگر خدمت ببینم نه طعمه‌ای برای رسیدن به اهداف شخصی و تلاشم بود انتظاراتی که از یک مدیرکل می‌رفت را دو برابر عملیاتی کنم.

دانشور با اشاره به اینکه در سال ۹۱ تنها ۲۴۱ پروژه ورزشی در استان هرمزگان وجود داشت درحالی‌که در این مدت ۸۴ پروژه ورزشی به بهره‌برداری رسیده است، خاطرنشان کرد: در دوران خدمتم با سه وزیر ورزش و جوانان عباسی، گودرزی و سلطانی فر و سه استاندار عزیزی، جادری و همتی کار کردم و توانستم در سایه تعامل با این افراد و مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس به پیشرفت ورزش استان هرمزگان کمک کرده باشم.

مدیرکل سابق ورزش و جوانان استان هرمزگان با بیان اینکه باید مجمع نمایندگان به علت دریافت اعتبارات ویژه در بهره‌برداری از ۳۰ سالن ورزشی در سراسر استان هرمزگان تقدیر کرد، اضافه کرد: تعداد مدال کسب شده در طول سال‌های مدیریتم از ۱۱۰ نفر به ۲۷۱ نفر و تعداد ملی پوشان از ۱۶ نفر به ۷۶ نفر رسید و تعداد سمن‌ها از ۱۴ به ۳۰ سمن افزایش یافت.

پیگیر انتصاب یک مدیر بومی بر مسند ورزش و جوانان هرمزگان  بودیم

به گزارش مکران روابط عمومی استانداری طی بیانیه ای اعلام کرد: “سیاست دکتر همتی به عنوان نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، حمایت از نیروهای توانمند بومی و ماندگار استان هرمزگان جهت حضور در مناصب مدیریتی بوده است، به شکلی که این مهم در انتصاب مدیران کل استانداری و دیگر دستگاه ها توسط ایشان نمود یافته است.

در ارتباط با انتصاب مدیران کل دستگاه های اجرایی استان هرمزگان، دکتر همتی استاندار هرمزگان از طریق مکاتبه با وزارتخانه های مربوطه و در دیدار با وزرا و معاونین وزارتخانه ها بر اولویت قرار داشتن نیروهای توانمند بومی و ماندگار هرمزگان تاکید داشته اند.

دکتر همتی استاندار هرمزگان نسبت به استفاده از ظرفیت هرمزگانی های توانمند در جایگاه های مختلف مدیریتی، اعتقاد راسخ دارد و همان طور که تاکنون این برنامه را به پیش برده اند، در آینده و برای انتصاب دیگر مدیران دستگاه ها نیز چنین راهبردی را مدنظر خواهند داشت.

در زمینه انتصاب مدیرکل جدید ورزش و جوانان هرمزگان، چندین نیروی بومی توسط استاندار محترم به این وزارتخانه جهت انتصاب به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان معرفی شدند و ایشان تا آخرین لحظه پیگیر انتصاب یک مدیر بومی بودند، اما در نهایت این امر میسر نشد و وزارت ورزش و جوانان به دلایلی، مصلحت را بر این دید که یک نفر از نیروهای این وزارتخانه را به این سمت منصوب نماید.

باید این نکته را مد نظر داشته باشیم که ایران اسلامی متعلق به تمامی ایرانیان است و هرمزگان استانی است که در آن مردمانی از جای جای ایران، مشغول کار و زندگی هستند و به مانند یک ایران کوچک است.

در سالیان اخیر شاهد بوده ایم که نیروهای توانمندی از استان هرمزگان در سمت های مدیریتی در دیگر استان ها منصوب شده اند و در مواجهه با انتصاب مدیران یکی از وزارتخانه ها در این استان نیز باید رفتار و موضع گیری های توام با منطق داشته باشیم.”

محمدرضا قنبرپور

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi