تاریخ انتشار:27 اردیبهشت 1398در 6:08 ب.ظ کد خبر:19198

عملیات احداث محور فاریاب به ارزوئیه آغاز شد

عملیات احداث محور فاریاب به ارزوئیه آغاز شد مدیرکل راه و شهر سازی جنوب کرمان گفت: عملیات اجرایی ساخت محور شهرستان فاریاب به ارزوئیه به طول ۵۳ کیلومتر در جنوب کرمان با حضور معاون عمرانی استاندار کرمان آغاز شد. عملیات احداث محور فاریاب به ارزوئیه آغاز ...

عملیات احداث محور فاریاب به ارزوئیه آغاز شد
مدیرکل راه و شهر سازی جنوب کرمان گفت: عملیات اجرایی ساخت محور شهرستان فاریاب به ارزوئیه به طول ۵۳ کیلومتر در جنوب کرمان با حضور معاون عمرانی استاندار کرمان آغاز شد.
عملیات احداث محور فاریاب به ارزوئیه آغاز شد
محمد ساردویی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طول مجموع محور مورد نظر، از شهرستان فاریاب تا محل اتصال به شهرستان ارزوئیه حدود ۵۳ کیلومتر بوده که تقریبا همه این مسیر، کوهستانی است.
وی تصریح کرد: این راه به ۲ قطعه تقسیم شده که قطعه اول آن فاریاب به روستای زهمکان به طول ۳۳ کیلومتر که ۶ کیلومتر آن آسفالت شده و ۱۲ کیلومتر آن آماده آسفالت است و ۱۰ کیلومتر آن در حال خاکبرداری و اقدامات بعدی است.
ساردویی ادامه داد: قطعه دوم، محور زهمکان به ارزوئیه بوده که تا روستای سرنی پنج و نیم کیلومتر آماده آسفالت و پنج و نیم کیلومتر آن در دست اجرا و ۱۱ کیلومتر از آن نیز باقی مانده است.
مدیر کل راه و شهر سازی جنوب کرمان گفت: برای اجرای این طرح، علاوه بر هزینه ۲۰۰ میلیارد ریالی که تاکنون انجام شده، اعتباری حدود ۳۰۰ میلیارد ریال نیاز است که با تامین این اعتبار بتوانیم هر چه سریعتر، پروژه را به بهره برداری برسانیم.
ساردویی همچنین از افتتاح کارخانه آسفالت قمادین فاریاب خبر داد و گفت: این کارخانه نخستین کارخانه آسفالت شهرستان فاریاب است که با هزینه ۶۰ میلیارد ریال راه اندازی شده که ۱۵۰ تن آسفالت در روز تولید می کند.
وی افزود: این کارخانه توسط بخش خصوصی و با حمایت های دولتی احداث و با اشتغال ۶۰ نفر مورد بهره برداری قرار گرفته است.
مرکز شهرستان فاریاب در ۳۳۰ کیلومتری جنوب مرکز استان است.

بازدیدها: ۹۴

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi