تاریخ انتشار:۳۰ شهریور ۱۳۹۴در ۸:۳۶ ب٫ظ کد خبر:7366

عارفی تاکید کرد:فعالیت گسترده باندهای قاچاق اتباع غیرمجاز/ وزیر کشور لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را سریع‌تر ارایه کند

عارفی تاکید کرد: فعالیت گسترده باندهای قاچاق اتباع غیرمجاز/ وزیر کشور لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را سریع‌تر ارایه کند فعالیت گسترده باندهای قاچاق اتباع غیرمجاز/ وزیر کشور لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را سریع‌تر ارایه کند سرویس: اجتماعی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم همکاری دستگاه ها با وزارت ...

عارفی تاکید کرد:
فعالیت گسترده باندهای قاچاق اتباع غیرمجاز/ وزیر کشور لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را سریع‌تر ارایه کند

فعالیت گسترده باندهای قاچاق اتباع غیرمجاز/ وزیر کشور لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را سریع‌تر ارایه کند

سرویس: اجتماعی

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم همکاری دستگاه ها با وزارت کشور برای ساماندهی اتباع غیرمجاز تاکید کرد وگفت: ضرورت دارد وزیر کشور هر چه سریع‌تر لایحه ساماندهی اتباع بیگانه را به مجلس ارایه کند.

فرج‌الله عارفی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه لازم است نیروی انتظامی و دستگاه قضایی برای ساماندهی افاغنه غیرمجاز با وزارت کشور همکاری لازم را داشته باشند، گفت: البته وزارت کشور باید به عنوان متولی به این مهم ورود جدی داشته باشد.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی،‌ با انتقاد از ورود سازمان یافته اتباع غیرمجاز به کشور، تصریح کرد: متاسفانه در حال حاضر شاهد افزایش تردد و ورود سازمان یافته اتباع غیرمجاز افغان و پاکستانی به کشور هستیم.

انتقاد از ورود سازمان یافته اتباع غیرمجاز

این نماینده مردم در مجلس نهم، بر ضرورت برخورد قاطع و جدی با باندهای سازمان یافته قاچاق اتباع غیرمجاز‌ تاکید کرد وگفت: باند قاچاق اتباع غیرمجاز در طول مسیر و به هنگام نزدیک شدن به ایست بازرسی پلیس، افاغنه را از خودرو پیاده وافاغنه نیز با عبور از کوه ها و دشت‌های صعب‌العبور و دور زدن ایست بازرسی خود را به جاده رسانده و سوار بر خودروی باند قاچاق به صورت غیرقانونی وارد کشور می شوند که اگر وزارت کشور، نیروی انتظامی و قوه قضائیه به این معضل به صورت جدی ورود نکنند در آینده نزدیک به یک مشکل جدی و حاد تبدیل می شود.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، بر لزوم همکاری دستگاه‌های ذی ربط با وزارت کشور برای ساماندهی اتباع غیرمجاز در کشور تاکید کرد وگفت: بهتر است وزارت کشور به عنوان متولی ساماندهی افاغنه غیرمجاز جلساتی را با حضور دستگاه‌های ذی ربط تشکیل داده و با تعیین وظایف آنها موجبات تحقق هرچه سریعتر ساماندهی اتباع خارجی را در کشور فراهم کند.

وی تصریح کرد: حضور افاغنه غیرمجاز در کشور پیامدهای نامطلوب اجتماعی، امنیتی، فرهنگی و بهداشتی را به همراه خواهد داشت.

عارفی گفت: با توجه به اینکه ممکن است برخی از افاغنه غیرمجاز پس از ورود غیرقانونی به کشور در دام افراد سودجو، مخالفان نظام، ‌بزهکاران و قاچاقچیان مواد مخدر بیفتند و مورد سوء استفاده قرار گیرند لذا لازم است وزارت کشور هر چه سریعتر ساماندهی اتباع غیرمجاز را در دستور کار خود قرار داده و نظارت بیشتری را بر مرزها اعمال کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با اشاره به طرح ساماندهی اتباع غیرمجاز در کشور، یادآور شد: البته این طرح در برخی استان‌ها به اتمام رسیده و در برخی دیگر هنوز کامل نشده است بنابراین امیدواریم وزارت کشور هر چه سریعتر افاغنه غیرمجاز ساکن در کشور را شناسایی و ساماندهی کرده و از تردد و مهاجرت غیرقانونی این افراد به کشور جلوگیری کند.

عارفی‌ افزود: به خاطر اینکه زمان ساماندهی اتباع خارجی توسط وزارت کشور رو به اتمام است امیدواریم وزیر کشور قول مساعدی که در خصوص ساماندهی اتباع غیرمجاز داده را هر چه زودتر عملیاتی و به تعهدات خود در این زمینه عمل کند، البته بعید است این کار به زودی عملیاتی شود چون حداقل حدود یک سال زمان خواهد برد تا اتباع غیرمجاز در کشور شناسایی و ساماندهی شوند.

نماینده جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به وضعیت اتباع غیرمجاز در استان کرمان،‌ گفت: در حال حاضر تردد اتباع غیرمجاز با تلاش‌های وزارت کشور در جنوب استان کرمان ممنوع و در برخی از مناطق استان نیز گلوگاه هایی برای نظارت بر تردد این افراد ایجاد شده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته در شمال استان کرمان هنوز شاهد تردد و حضور افاغنه غیرمجاز و قاچاق آنها از سوی قاچاقچیان و باند اتباع غیرمجاز هستیم که لازم است دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با بررسی مسیرهای ورود این افراد به کشور توضیح دهند که چگونه این افراد به کشور وارد می شوند و در جاده‌ها به راحتی تردد می کنند بدون اینکه با آنها برخوردی صورت گیرد

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi