تاریخ انتشار:08 خرداد 1398در 2:35 ب.ظ کد خبر:19389

۱۸ هزار تن گندم توسط تعاون روستایی هرمزگان خریداری شد

مدیر تعاون روستایی هرمزگان: ۱۸ هزار تن گندم توسط تعاون روستایی هرمزگان خریداری شد بندرعباس - مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: افزون بر ۱۸ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از ابتدای فصل خرید تاکنون از کشاورزان هرمزگانی توسط شبکه تعاون روستایی خریداری شده است. به گزارش مکران، ...

مدیر تعاون روستایی هرمزگان:

۱۸ هزار تن گندم توسط تعاون روستایی هرمزگان خریداری شد
بندرعباس – مدیر تعاون روستایی هرمزگان گفت: افزون بر ۱۸ هزار تن گندم مازاد بر مصرف از ابتدای فصل خرید تاکنون از کشاورزان هرمزگانی توسط شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.

به گزارش مکران، سیروس اسدپور صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امسال ۴ مرکز خرید گندم در شهرستان حاجی آباد شامل مراکز گهکم، طاشکوئیه، احمدی و فارغان و یک مرکز خرید نیز در بستک توسط تعاون روستایی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه هر ساله حدود ۱۲ هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به کشت گندم اختصاص داده می شود تصریح کرد: ازابتدای فصل خرید تاکنون بیش از ۱۸ هزار تن گندم معمولی و دروم به ارزش ۳۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط شبکه تعاون روستایی خریداری شده است.

اسدپور با اشاره به قیمت خرید گندم اظهار داشت: نرخ مصوب خرید تضمینی گندم معمولی و نان را برای هر کیلوگرم هزار و ۷۰۰ تومان و گندم دروم را هزار و ۷۷۰ تومان با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید یک درصد در نظر گرفته شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی هرمزگان افزود: بر اساس مصوبه ابلاغ شده برای حمایت از گندم کارانی که مزارع آنان دارای کنترل کیفی و بهداشتی مطلوب و گندم تولیدی شان در حد استاندارد و کیفیت ممتاز باشد گندم معمولی با نرخ هزار و ۷۵۰ تومان و گندم دروم تا هزار و ۸۰۰ تومان با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید یک درصد خریداری می شود.

وی ادامه داد: خرید گندم از کشاورزانی که در سامانه جامع پهنه بندی ومدیریت داده های کشاورزی وزارت جهادکشاورزی ثبت مشخصات کرده باشند ملاک عمل خواهد بود.

برداشت گندم هر ساله از اواخر فروردین آغاز شده و تا اواخر خردادماه در مناطق مختلف استان هرمزگان ادامه دارد.

بازدیدها: ۵۰

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi