تاریخ انتشار:۱۷ تیر ۱۳۹۸در ۴:۵۱ ب٫ظ کد خبر:20131

رئیس گروه موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی خبر داد؛صدور پروانه فعالیت مجموعه‌داری «راه لاجورد» در خراسان رضوی

رئیس گروه موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی خبر داد؛ صدور پروانه فعالیت مجموعه‌داری «راه لاجورد» در خراسان رضوی عکس تزئینی است پروانه فعالیت مجموعه آثار ارزشمند نقاشی تحت عنوان راه لاجورد به مالکیت «فریداللّه ادیب آیین» از سوی اداره کل موزه‌های سازمان میراث ...

رئیس گروه موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی خبر داد؛
صدور پروانه فعالیت مجموعه‌داری «راه لاجورد» در خراسان رضوی
عکس تزئینی است پروانه فعالیت مجموعه آثار ارزشمند نقاشی تحت عنوان راه لاجورد به مالکیت «فریداللّه ادیب آیین» از سوی اداره کل موزه‌های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور صادر شد.

به گزارش مکران به نقل از ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمدرضا پهلوان، رئیس گروه موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی با اعلام این خبر افزود: این مجموعه هفتمین مجموعه رسمی و مجوزدار این اداره کل و دومین مجموعه‌ای است که در سال جاری پروانه فعالیت دریافت کرده است.

وی ادامه داد: این مجموعه شامل ۱۳۰ تابلوی نقاشی ارزشمند از آثار زنده یاد استاد «نصراللّه سروری» هنرمند نقاش افغانستانی است که متعلق به آقای دکتر فریدالدّین ادیب آیین است و به شماره ۹۸۲۵۰۰/۸۸۰۶ مورخه ۲۸ خردادماه ۱۳۹۸ ثبت شده است.

رئیس گروه موزه‌های اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی با بیان این‌که، ادیب نیز از هنرمندان نقاش افغانستانی ساکن مشهد است، گفت: این مجوز بر اساس مصوبه هیأت وزیران در سال ۱۳۸۴ تحت عنوان آیین مدیریت ساماندهی و نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال منقول فرهنگی و تاریخی به مدت یک سال و قابلیت تمدید، صادر شده است.

پهلوان یادآورشد: این مجموعه می‌تواند به صورت رسمی نسبت به برگزاری نمایشگاه و یا ایجاد موزه خصوصی فعالیت کند.

بازدیدها: ۱۲۵

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi