تاریخ انتشار:۰۱ شهریور ۱۳۹۸در ۲:۵۵ ب٫ظ کد خبر:20587

رودبار جنوب با تولید سالانه بیش از ۲۸ هزارتن حنا رتبه نخست کشور

رودبار جنوب با تولید سالانه بیش از ۲۸ هزارتن حنا رتبه نخست کشور 🌿منطقه جنوب کرمان با تولید سالانه بیش از ۲۸ هزارتن برگ سبز گیاه دارویی حنا رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است 🔸به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان مهندس ...

رودبار جنوب با تولید سالانه بیش از ۲۸ هزارتن حنا رتبه نخست کشور

🌿منطقه جنوب کرمان با تولید سالانه بیش از ۲۸ هزارتن برگ سبز گیاه دارویی حنا رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است

🔸به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان مهندس منصور شریف مدیر باغبانی سازمان گفت: مرحله دوم برداشت گیاه دارویی حنا از سطح زیر کشت ۴ هزار و ۶۷۲ هکتار از مزارع جنوب کرمان از اواخر تیرماه آغاز شده است.
🔹وی افزود: برداشت حنا در طول سال در طی سه مرحله اردیبهشت، تیر و مهرماه هر سال انجام می گردد.
🔸مهندس شریف پیش بینی کرد: در طی سه مرحله برداشت مجموعاً میزان ۲۸ هزار و ۳۲ تن برگ سبز گیاه دارویی حنا برداشت و به کارگاه های حناسابی داخل و خارج از استان ارسال گردد.
🔹وی افزود: برداشت به صورت سنتی و یا با ماشین آلات کشاورزی انجام می گردد.
🔸 وی عنوان کرد:حنا تولید شده در ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد .
🔹مدیر باغبانی سازمان در ادامه افزود: جنوب کرمان علی الخصوص رودبار جنوب و قلعه‌گنج یکی از قطب های برتر تولید گیاه دارویی حنا در کل کشور محسوب می گردد.
🔸وی مشکلات اصلی حنا کاران را کمبود بذر اصلاح شده و عدم کارخانه‌های فرآوری در منطقه عنوان کرد و افزود : با پیگیری های صورت گرفته این مشکل در سال آینده با همکاری بخش خصوصی ، کارخانه حناسابی و فرآوری حنا در شهر اقتصاد مقاومتی قلعه گنج راه اندازی که ارزش افزوده محصول و اشتغال جوانان را در پی خواهد داشت .

بازدیدها: ۱۷۷

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi