تاریخ انتشار:۲۳ شهریور ۱۳۹۳در ۳:۴۵ ق٫ظ کد خبر:2091

معاونت مطبوعاتی ارشاد مجوز فیلتر سایت‌ها را ندارد

  معاونت مطبوعاتی ارشاد مجوز فیلتر سایت‌ها را ندارد مرجع : خبرگزاری فارس نایب رئیس اول کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد مجوز قانونی برای فیلتر سایت‌های خبری ندارد، گفت: در مواضع و اقدامات دولت دوگانگی وجود دارد. به گزارش افکارنیوز، موسی غضنفرآبادی ...

 

معاونت مطبوعاتی ارشاد مجوز فیلتر سایت‌ها را ندارد
مرجع : خبرگزاری فارس
نایب رئیس اول کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد مجوز قانونی برای فیلتر سایت‌های خبری ندارد، گفت: در مواضع و اقدامات دولت دوگانگی وجود دارد.
معاونت مطبوعاتی ارشاد مجوز فیلتر سایت‌ها را ندارد

به گزارش افکارنیوز، موسی غضنفرآبادی نماینده مردم بم و نایب رئیس اول کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فیلتر گزینشی برخی سایت‌های خبری و شبکه‌های اطلاع‌رسانی توسط معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، اظهار داشت: آقای رئیس‌جمهور در سفر اخیرش به مشهد مقدس مطالبی راجع به فیلتر رسانه‌ها بیان کرد که استنباط بنده از صحبت‌های آقای روحانی این است که نباید حتی سایت‌ها و رسانه‌های خارجی را که علیه نظام و انقلاب فعالیت می‌کنند، فیلتر کرد و در صورت فیلتر این رسانه‌ها، جوانان فیلترشکن درست می‌کنند.

وی افزود: وقتی منظور آقای رئیس‌جمهور این است، دیگر نمی‌شود سایت‌های خبری و شبکه‌های اطلاع‌رسانی داخلی را که اقدام به انتشار اخبار می‌کنند، فیلتر کرد؛ البته اگر قرار باشد چنین اقدامی هم انجام شود، طبق قانون، کمیته رسیدگی به جرایم رایانه‌ای باید موضوع را بررسی کرده و چنین دستوری بدهد، فیلتر سایت‌ها خارج از این کمیته و توسط معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد خلاف قانون است.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تأکید بر اینکه معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد مجوز قانونی برای فیلتر گزینشی سایت‌های خبری و شبکه‌های اطلاع‌رسانی ندارد، یادآور شد: اگر رسانه‌ای مرتکب تخلفی شده باشد، بر اساس قانون، کمیته بررسی جرایم رایانه‌ای زیر نظر دادستانی کل باید به آن تخلف رسیدگی کرده و حکم مناسب را صادر کند.

غضنفرآبادی همچنین متذکر شد: از طرفی آقای رئیس‌جمهور حرف از این می‌زند که منتقدین را می‌تواند تحمل کند و اجازه سخن گفتن به منتقدین را می‌دهد و با فیلتر کردن نمی‌شود جلوی اطلاع‌رسانی را گرفت اما معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد این دولت برخلاف این گفته‌ها عمل می‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما شاهد دوگانگی در فرمایشات آقای رئیس‌جمهور و اقدامات زیر مجموعه دولت هستیم، به قول آقای نعمت‌زاده وزیر صنعت که گفته بود اطلاعات غلط به آقای رئیس‌جمهور می‌دهند، شاید در این زمینه نیز اطلاعات غلط به آقای روحانی دادند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi