تاریخ انتشار:۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹در ۱۰:۳۷ ب٫ظ کد خبر:21431

۲۰ اتحادیه تعاون روستایی کشور در حال خرید محصول پیاز جنوب کرمان

۲۰ اتحادیه تعاون روستایی کشور در حال خرید محصول پیاز جنوب کرمان 🔸رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: به منظور جلوگیری از افت قیمت محصول پیاز ، تاکنون ۸۰۰ تن پیاز توسط اتحادیه های تعاون روستایی ۲۰ استان کشور ...

۲۰ اتحادیه تعاون روستایی کشور در حال خرید محصول پیاز جنوب کرمان
🔸رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: به منظور جلوگیری از افت قیمت محصول پیاز ، تاکنون ۸۰۰ تن پیاز توسط اتحادیه های تعاون روستایی ۲۰ استان کشور در جنوب کرمان خریداری شده است.
🔹به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان دکتر برخوری رئیس سازمان در در نشست مشترک بسیج مهندسین کشاورزی استان، فرمانده سپاه ناحیه جیرفت و معاون سازمان صمت جنوب کرمان گفت : با صادر شدن تعرفه ۱۰ هزارتومانی پیاز در اسفند ماه ۹۸ ،کشاورزان از برداشت پیاز خودداری کردند و به محض حذف تعرفه صادراتی در اول فروردین ،شاهد برداشت همزمان این محصول شدیم که در کاهش قیمت این محصول تاثیر زیادی گذاشت.
🔹وی گفت با توجه به تولید بیش از حد پیاز و کاهش تقاضای این محصول به دلیل تعطیل شدن رستورانها، دانشگاهها و …ناشی از بیماری کرونا و از طرفی همزمان شدن با برداشت پیاز در سایر استانهای جنوبی، با افت قیمت این محصول مواجه شدیم لذا در این راستا علی رغم اینکه وزارت صمت به عنوان دبیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی است اما به منظور جلوگیری از دپوی محصول و همچنین جلوگیری از کاهش قیمت و ضرر و زیان کشاورزان، تاکنون ۲۰ اتحادیه تعاون روستایی استانها را جهت خرید این محصول وارد عمل کردیم و تا امروز بیش از ۸۰۰ تن پیاز منطقه را خریداری نموده اند.
🔹 وی افزود: با پیگیری های صورت گرفته از طریق اتاق بازرگانی بخشی از محصول پیاز به کشورهای افغانستان و ازبکستان در حال صادر شدن است و با رایزنی های صورت گرفته به دنبال صادرات این محصول به روسیه نیز هستیم .
🔹دکتر برخوری ضمن تشکر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در جهت جلوگیری از کاهش قیمت محصولات جنوب کرمان اعلام امادگی کرده است ، خطاب به رییس بسیج مهندسین کشاورزی استان گفت: سپاه پاسداران در زمینه حمل و نقل و خرید محصول پیاز جهت عرضه مستقیم در استانها می تواند نقش بسزایی در جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان داشته باشد.
🔸گفتنی است بیش ار ۱۶۰۰ هکتار از مزارع پیاز در منطقه برداشت نشده است.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi