تاریخ انتشار:۰۴ خرداد ۱۳۹۹در ۱۱:۲۷ ق٫ظ کد خبر:21471

اولین نفتکش حامل سوخت ایرانی به منطقه آزاد اقتصادی ونزوئلا رسید.

اولین نفتکش حامل سوخت ایرانی به منطقه آزاد اقتصادی ونزوئلا رسید. به گزارش اسپوتنیک، براساس اعلام سفارت ایران در کاراکاس، اولین نفتکش حامل سوخت ایران وارد ونزوئلا شد. سفارت ایران در توئیتر رسمی خود نوشت: " امروز بیش از هر زمان دیگر، پیوندهای دوستی و برادری بین ...

اولین نفتکش حامل سوخت ایرانی به منطقه آزاد اقتصادی ونزوئلا رسید.

به گزارش اسپوتنیک، براساس اعلام سفارت ایران در کاراکاس، اولین نفتکش حامل سوخت ایران وارد ونزوئلا شد.

سفارت ایران در توئیتر رسمی خود نوشت: ” امروز بیش از هر زمان دیگر، پیوندهای دوستی و برادری بین ایران و ونزوئلا قوی و عمیق است. اولین نفتکش وارد شده است. با تشکر از نیروهای مسلح برای اسکورت. زنده باد دوستی بین ایران و ونزوئلا.”

پیش از این وال استریت ژورنال گزارش داده بود که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حال بررسی احتمال اعمال تحریم های جدید علیه ایران برای جلوگیری از صادرات نفت ایران به ونزوئلا است. پس از پیاده شدن پنج تانکر ایرانی برای ونزوئلا، موضوع تحریم علیه خدمه تانکرها یا مصادره این تانکرها در صورت سوخت گیری در بنادر کشورهای سوم مورد بررسی قرار می گیرد.

پیشتر، رئیس جمهور ایران، حسن روحانی قول داده بود که در صورتی از سوی آمریکا که اتفاقی برای نتفتکش‌های ایرانی، از جمله آنهایی که به ونزوئلا می روند، بیفتد، مشابه آن برای ایالات متحده رخ خواهد داد.

بازدیدها: ۳۶۴

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi