تاریخ انتشار:10 آبان 1399در 9:27 ب.ظ کد خبر:21682

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه ۲۷۷ دامپروری برای فعالیت در این منطقه موافقت اصولی دریافت کردند گفت: این موافقت اصولی برای پرورش ۸۰ هزار و ۵۳۰ راس دام صادره شده است.

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه ۲۷۷ دامپروری برای فعالیت در این منطقه موافقت اصولی دریافت کردند گفت: این موافقت اصولی برای پرورش ۸۰ هزار و ۵۳۰ راس دام صادره شده است. سعید برخوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار ...

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب کرمان با بیان اینکه ۲۷۷ دامپروری برای فعالیت در این منطقه موافقت اصولی دریافت کردند گفت: این موافقت اصولی برای پرورش ۸۰ هزار و ۵۳۰ راس دام صادره شده است.

سعید برخوری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی یک سال گذشته پروانه تاسیس برای ۸۲ دامپروری در هفت شهرستان جنوبی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی صادر شده است.
وی از واگذاری صدور مجوز فعالیت‏‌های موضوع ماده ۱۶ قانون نظام جامع دامپروری کشور (صدور مجوز دامپروی) به سازمان نظام مهندسی کشاورزی جنوب کرمان خبر داد.
« در ماده ۱۶ این قانون آمده است: از تاریخ تصویب این قانون، صدور هرگونه مجوز اعم از موافقت اصولی، پروانه تأسیس و پروانه بهره‌برداری آزمایشگاه‌های تجزیه خوراک دام، آزمایشگاه‌های تجزیه شیرخام، میادین دام، مراکز جمع آوری شیر، مراکز تولید مواد ژنتیکی (اسپرم، جنین، تخمک) و آزمایشگاه‌های مرتبط با تخصص‌های موضوع این قانون، بر عهده سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و بر اساس سیاست‌ها و نظارت وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود»
برخوری این تصمیم را در راستای کاهش تصدی‏‌گری دولت و واگذاری امور به بخش خصوصی دانست و گفت: با حضور نمایندگان سازمان نظام مهندسی کشاورزی، اداره کل دامپزشکی، معاون بهبود تولیدات دامی، مدیر امور دام و کارشناسان مربوطه، این تصمیم اتخاذ شد.
وی با یادآوری اینکه آزمایشگاه تجزیه خوراک دام، آزمایشگاه تجزیه شیرخام، میادین دام، مراکز جمع‌آوری شیر و مراکز تولید مواد ژنتیکی از موضوعات ماده ۱۶ قانون نظام جامع دامپروری کشور است،افزود: براساس دستورالعمل ابلاغ شده، این امور به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان واگذار شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان ادامه داد: همچنین تمامی امور مربوط به سازماندهی و استقرار شبکه تلقیح مصنوعی دام نیز به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی جنوب کرمان واگذار شد.
رییس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان هدف اصلی از واگذاری این فعالیت‏‌ها به بخش خصوصی را ارتقای ضریب نفوذ دانش در واحدهای تولیدی محصولات و فراوردهای دامی، افزایش بهره‌وری با استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش غیردولتی در راستای تولید محصول سالم و امنیت غذایی پایدار دانست.
وی ادامه داد: ایجاد و تکمیل چرخه مدیریت دانش، بیشترین بهره‏‌گیری از ظرفیت‏‌ها و توانمندی‏‌های بخش غیردولتی و تسهیل و تسریع در امور سرمایه‏‌گذاری، افزایش تولید و افزایش سطح بهره‏‌وری نیز از دیگر اهداف این طرح است.
بیش از ۴۰ هزار راس دام سبک و سنگین در این منطقه هویت‌بخشی شده است.

بازدیدها: ۲۸۵

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi