تاریخ انتشار:17 بهمن 1399در 9:16 ب.ظ کد خبر:22038

امام جمعه فاریاب رمز پیروزی انقلاب انگیزه الهی و وحدت کلمه عنوان کرد

‍ ‍ ‍ فریضه نماز عبادی وسیاسی جمعه شهرستان فاریاب به امامت حجه السلام رفیعی درمحل مسجدجامع شهرستان اقامه گردید:وی در خطبه اول به یکی دیگر از غرائز انسان که غریزه جنسی باشد پرداخت و بیان داشت این نوع غریزه با سایر غرائز دیگر فرق ...

‍ ‍ ‍ فریضه نماز عبادی وسیاسی جمعه شهرستان فاریاب به امامت حجه السلام رفیعی درمحل مسجدجامع شهرستان اقامه گردید:
وی در خطبه اول به یکی دیگر از غرائز انسان که غریزه جنسی باشد پرداخت و بیان داشت این نوع غریزه با سایر غرائز دیگر فرق داردولذا باید جوابش را داد و حق سرکوب آنرا انسان ندارد واین غریزه مثل آتش زیرخاکستر میباشد و اگر جواب داده نشود روی روح و روان تاثیر میگزارد،انسان را بد اخلاق،عصبی، عقده ای میکند لذا برای کنترل این غریزه قرآن وظیفه همه میداند که کمک کنند سوره مبارکه طلاق آیه۷ و سوره مبارکه نور به این مطلب اذعان دارند و جالب اینکه روایات ثواب زیادی نقل کرده اند برای کسانی که مقدمات ازدواج کسی را فراهم کند وامام باقر میفرمایند دو رکعت نماز آدم متاهل بهتر از عبادت مرد مجردی است که شبها را به عبادات و روزها را روزه گرفته باشدو یا پیامبر میفرماید هیج بنایی محبوب تر از بنای ازواج نیست.
خطیب جمعه فاریاب درخطبه دوم
ابتداء ایام الله دهه فجر و بالاخص ۲۲بهمن را تبریک گفت وبیان داشت ۲۲بهمن عید است.عید فطر که شکسته شد عهد ظلم وستم و بی عدالتی،عید قربان، چرا که اسماعیل ها قربانی شدن ،عید غدیر ،چون اتمام نعمت و ولایت و تکمیل نعمت الهی است وی رمز پیروزی انقلاب را انگیزه الهی و وحدت کلمه دانست وتاکیدنمود باید این رمز به نسل های بعدی منتقل شود .
وی در ادامه خواهان تشکیل دولت جوان و انقلابی شدچرا که در گام دوم انقلاب سرعت اهداف انقلاب نباید کمتر شود لذا جوانان چابکتر و سریعتر و مسئولانه کار میکنند چنانچه مثل خود مقام معظم رهبری در سن ۴۲سالگی رئیس جمهور شد و کابینه تشکیل داد و از موفق ترین دولتها بود و پاره ایی از مشکلات دولت فعلی بر میگردد به پیر بودن .
وی در ادامه بیان داشت بایدن مثل روسای قبلی امریکا دچار توهم است و فکر میکند که با فشار حد اکثری میتوان به جنگ انقلاب و ملت ایران آمد واین یک اشتباه محض است و همه باید در مقابل آمریکا یکصدا ، برای تحریم از سلاح خنثی سازی استفاده شود بجای رفع تحریم، هفت سال برای تحریم مذاکره شد و نتیجه آنرا دیدیم که موجب بی ارزش شدن پول ملی و گرانی و شدت بیشتر تحریم ها شد. وی در مورد مکر مکرون بر ورود عربستان در مذاکرات برجامی بیان داشت مکرون دنبال زرنگی خودش است و میخواهد از این گاو شیرده به نفع خود بدوشد.
وی همچنین در خصوص تیم مذاکره طالبان با مسئولین کشور فرمودند ما به دنبال منافع ملی کشور و منطقه هستیم و طالبان امروز در مقابل آمریکائها ایستادن و با هماهنگی دولت افغانستان این مذاکرات انجام شده است. وی در پایان یاد وخاطره شهدای والفجرهشت را گرامی داشت.
✍تهیه وتنظیم:ابراهیم تاجیک خبرنگار__صبح مکران

بازدیدها: ۳۸۲

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi