تاریخ انتشار:۱۱ فروردین ۱۴۰۰در ۱۰:۱۶ ق٫ظ کد خبر:22209

فرسودگی و قطعی شبکه آبرسانی روستا های ساحلی بخش لیردف

فرسودگی و قطعی شبکه آبرسانی روستا های ساحلی بخش لیردف به گزاش صبح مکران : فرسودگی و شکستگی های شبکه آبرسانی در مناطق ساحلی بخش لیردف ۲۰ روستای کاشی، کمبکی، کیدربالا، کیدرپایین، جهلو، براگ، ریگ مصطفی بالا، ریگ مصطفی پایین، تلادر، کرتی، آبکوهی،کلیرگ ،بیاهی،توگنجک ،تلک لیرک، ...

فرسودگی و قطعی شبکه آبرسانی روستا های ساحلی بخش لیردف

به گزاش صبح مکران : فرسودگی و شکستگی های شبکه آبرسانی در مناطق ساحلی بخش لیردف ۲۰ روستای کاشی، کمبکی، کیدربالا، کیدرپایین، جهلو، براگ، ریگ مصطفی بالا، ریگ مصطفی پایین، تلادر، کرتی، آبکوهی،کلیرگ ،بیاهی،توگنجک ،تلک لیرک، ونک در دهستان پیوشک و نیز روستا های عبد و گتی نسبت به دسترسی آب کافی مصرفی و قابل شرب محروم اند.

لذا آب تامینی روستا های ساحلی بخش لیردف از طریق خط انتقال متصل به دو حلقه چاه آب واقع در زرآباد استان سیستان و بلوچستان می باشد که پس از ذخیره در اولین و بزرگترین مخزن روستای کمبکی توزیع می گردد.

لذا فرسودگی شبکه آبرسانی و نبود نیروی مجرب و کارآمد در جهت تعمیر و نگهداری و ضمن افت فشار و قطعی های مکرر آب بویژه در فصل تابستان و شوری بیش از حد آب سبب می شود تا برای روستائیان غیرقابل مصرف و موجب برانگیختن هجمه ای از نارضایتی ها شود.

در همین زمینه اسحاق رئیسی بخشدار لیردف از مرتفع سازی مشکل شبکه آبرسانی روستا های ساحلی لیردف خبر داد و گفت: با بررسی و پیگیری های بعمل آمده مشکلات شکستگی خط انتقال آب شبکه آبرسانی روستای های ساحلی بخش لیردف مورد ترمیم قرار گرفت و با مشکل پیش آمده فنی در پمپ چاه آب فعلی واقع در زرآباد مسولین آب و فاضلاب بخش و شهرستان در تلاش برای بهبود آن هستند.

ایشان افزود: در جهت رفع شوری آب شبکه از دو گزینه تعیین شده با همکاری فرمانداری شهرستان و شرکت آب و فاضلاب برای حفر و احداث حلقه چاه آب جدید واقع در زرآباد یا بکارگیری آب شیرین کن تصفیه آب دریا رایزنی و مکاتبات لازم صورت گرفته است و تا اعلام نتیجه پیگیر های لازم انجام می شود.

وی عنوان کرد: امید داریم در برنامه بلندمدت از طریق دو مرحله مشخص حفر چاه آب جدید در زرآباد یا آب شیرین کن معضل بی آبی روستا های ساحلی بخش لیردف برطرف شود.

اسحاق رئیسی بخشدار لیردف اظهار داشت: در جهت رفع مشکل آبرسانی سایر روستا های بخش لیردف نیز با تاسیس خط نخست انتقال آب جدید در روستای سدیچ به طول ۳۰ کیلومتر به کمک و مشارکت نیرو های جهادی قرار است کلیه روستا ها عبد، احمدآباد، سیاهان شم، گوهرت، شمشی، گشمی، سورچاه و… با تامین و فراهم سازی تجهیزات و اعتبارات لازم در این طرح برای امسال تحت پوشش دهی شبکه آبرسانی قرار گیرند و پس از مدت ها نیز با اجرای این طرح شبکه آبرسانی شهر لیردف مستقل و به حالت ۲۴ ساعته در خواهد آمد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi