تاریخ انتشار:۲۸ فروردین ۱۴۰۰در ۷:۲۷ ب٫ظ کد خبر:22248

آرامی: رد صلاحیت سیاسی در شوراها بعید است/ تأکید بر بررسی دقیق صلاحیت‌ها متضمن مشارکت بالا است

ییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای هرمزگان گفت: در این دوره تصمیم بر آن شده است که نظارت بیشتری انجام شود چرا که بنده نیز معتقدم تأکید بر تأیید دقیق صلاحیت‌ها تضمینی بر مشارکت بالا است. منصور آرامی عنوان داشت: ثبت نام شوراهای اسلامی شهرها و ...

ییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای هرمزگان گفت: در این دوره تصمیم بر آن شده است که نظارت بیشتری انجام شود چرا که بنده نیز معتقدم تأکید بر تأیید دقیق صلاحیت‌ها تضمینی بر مشارکت بالا است.

منصور آرامی عنوان داشت: ثبت نام شوراهای اسلامی شهرها و روستاها بر اساس برنامه زمان بندی به پایان رسیده و پرونده بررسی صلاحیت‌ها در مورد شوراهای اسلامی شهرها که ثبت نام آنها زودتر صورت گرفته بود، اکنون پس از عبور از بررسی هیأت‌های اجرایی به هیأت‌های نظارت شهرستانی رسیده است.

وی افزود: آن چه اهمیت دارد وقوع اتفاقاتی در شوراها در ۴ سال گذشته است که سبب سلب اعتماد مردم شد. شوراها پارلمان‌های محلی هستند که فلسفه وجودی آن رقم زدن قوانین روزمره جوامع خود یعنی شهرها و روستاها است.

به گفته آرامی، دستگیری‌های فراوان در شوراهای شهرها و روستاها دو سه دلیل خاص داشت. اول این که بررسی صلاحیت‌ها به درستی انجام نشد. پس از آن نیز فرمانداری‌ها به عنوان ناظران شوراها خوب عمل نکردند و همچنین قانون نیز در این زمینه مشکلاتی دارد. شرایط انتخاب شوندگان، تعداد اعضا و … نیازمند بازنگری است.

رییس هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای هرمزگان اضافه کرد: در این دوره تصمیم بر آن شده است که نظارت بیشتری انجام شود چرا که بنده نیز معتقدم تأکید بر تأیید دقیق صلاحیت‌ها تضمینی بر مشارکت بالا است به طوری که اگر مردم اطمینان داشته باشند که در بررسی صلاحیت‌ها دقت بیشتری شده و افراد پاکدست‌تر و صالح‌تر و متعهد‌تر و متخصص‌تر آمده‌اند، حتما مشارکت بالاتری خواهند داشت و با اعتماد بیشتری در انتخابات شرکت می‌کنند.

نماینده مردم هرمزگان ادامه داد: اگر غیر از این عمل کنیم، ممکن است سرنوشت شوراهای ما بدتر از آن چیزی که هست، رقم بخورد.

آرامی درباره نگرانی از ردصلاحیت‌های سیاسی و رد صلاحیت افراد به دلیل اختلاف نظر سیاسی با نمایندگان نیز عنوان کرد: من این را قبول ندارم و بعید می‌دانم چون مسیر برای شکایت افراد مهیا است و بعید می‌دانم افراد به دلایل سیاسی رد شوند چون برای رد صلاحیت افراد، مستندات کافی لازم است و به خودِ فرد نیز اعلام می‌شود و اگر جایی این مسأله رخ داد می‌تواند به مرجع عالی‌تر و هیأت عالی نظارت که در مجلس هست، ارجاع شود تا خدای نکرده، تصمیم‌گیری سیاسی نداشته باشیم.

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi