تاریخ انتشار:۲۸ فروردین ۱۴۰۰در ۷:۳۹ ب٫ظ کد خبر:22251

دریادار رودسری:

۲۹ فروردین روز تجلی یاد ۴۸هزار شهید ارتش است فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش گفت: ۲۹ فروردین ماه هر سال یادآور رشادت فرزندان ملت ایران در ارتش جمهوری اسلامی ایران و تجلی یاد ۴۸ هزار شهید ارتش است.  امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری در یک ...

۲۹ فروردین روز تجلی یاد ۴۸هزار شهید ارتش است

فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش گفت: ۲۹ فروردین ماه هر سال یادآور رشادت فرزندان ملت ایران در ارتش جمهوری اسلامی ایران و تجلی یاد ۴۸ هزار شهید ارتش است.

 امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری در یک نشست خبری اظهار کرد: ۲۹فروردین تجلی یاد ۴۸ هزار شهید ارتش از انقلاب اسلامی تاکنون است و این روز عزیز را یادگار امام راحل می‌دانیم که در برابر توطئه انحلال ارتش ایستادند و در ۲۹ فروردین ۱۳۵۸ فرمان دادند که ارتش با تمام ساز و برگ به خیابان‌ها بیاید و جایگاه ارتش در صیانت از کشور تثبیت شد.

وی با یادآوری خودکفایی غیورانه جاری در قوای مسلح کشورمان، افزود: امروز تمامی نیازهای دفاعی ارتش در داخل تولید می‌شود و ما تمام نیازهای خودمان در حوزه‌های آفندی و پدافندی را خودمان می‌سازیم و این روحیه در وجود ارتش، نهادینه شده است.

فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش با یادآوری حماسه رشادت دلاورمردان ناوشکن‌های سهند، سبلان و جوشن در ۲۹ فروردین ۱۳۵۸ در رویایی مستقیم با آمریکای جنایتکار، خاطرنشان کرد: یاد و خاطره آن شهیدان در وجود نیروی دریایی ارتش جاری است و ما همواره با تاسی به یاد شهید رو به تعالی گام بر میداریم.

امیردریادار شفقت رودسری ادامه داد: امسال رژه عمومی ۲۹ فروردین را نخواهیم داشت اما رژه یگان‌های نمونه ارتش در پایگاه‌ها و پادگان‌های نظامی با حضور مسؤولان لشکری و کشوری برگزار خواهد شد.

راهبرد ارتش بازدارندگی فعال در دریا

فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش، راهبرد این نیرو در دریاها را بازدارندگی فعال عنوان کرد و بیان داشت: برای دفاع از حقوق ملت ایران و کمک به تداوم و برقراری ناوگان تجاری و دریایی کشورمان در آبهای دور، تاکنون ۷۴ ناوگروه به آبهای آزاد و آبهای دور اعزام شده‌اند و این روند ادامه خواهد داشت.

وی در همین زمینه به نقش خانواده‌های رزمندگان ارتش اشاره و بیان داشت: خانواده‌ها با مهر، صبر و درک متقابل در انجام مأموریت‌ها نقش موثری دارند و این نقش اگر چه کمتر بدان اشاره شده اما یکی از مهم‌ترین رموز موفقیت کارکنان نیروی دریایی ارتش در انجام مأموریت‌ها است.

بیمارستان ولی عصر و درمانگاه نداجا در بندرعباس در خدمت مردم

امیردریادار شفقت رودسری با اشاره به نقش ارتش در مقابله با بحران کرونا در کشور، عنوان داشت: بیمارستان ولی عصر نداجا و درمانگاه نیروی دریایی ارتش در بندرعباس و دیگر مراکز بهداشتی و درمانی ما در سواحل مکران و جاسک و … همگی از زمان فراگیری کرونا در خدمت عموم جامعه درآمده‌اند و در این زمینه نیز آمادگی ارائه خدمات هرچه بیشتر به مردم نیز وجود دارد.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای سلامت، به شهادت خانم «حکیمه شب روا» از کارکنان اداره بهداشت نیروی دریایی ارتش در بندرعباس نیز اشاره و گفت: حسب تدابیر عالیه در ارتش جمهوری اسلامی ایران و با نهایت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در یگان‌های مختلف نیروی دریایی ارتش، شاهد حداقل ابتلا به کرونا در میان کارکنان، افسران و نیروهای بخش‌های مختلف هستیم اما این مسأله هرگز سبب عادی انگاری این بیماری نشده است و رعایت پروتکل‌ها با جدیت جریان دارد.

ناوگروه ۷۴ ایران در آبهای دریای سرخ است

فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه درباره وضعیت استقرار کنونی ناوگروه ۷۴ نیروی دریای ارتش، گفت: این ناوگروه متشکل از دو ناوشکن شهید نقدی و شهید بایندر و ناو پشتیبانی تنب اکنون در آبهای خلیج عدن و دریای سرخ قرار دارند و این حضور با اقتدار را در راستای حفظ امنیت خطوط تجاری کشورمان حفظ کرده‌اند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس درباره مأموریت‌های ناوبندر مکران نیز گفت: ناوبندر مکران یک شناور عظیم با قابلیت‌های گسترده پشتیبانی است که بزودی شاهد اولین مأموریت آبهای دور آن خواهیم بود.

دوران «بزن درو » تمام شده است

امیردریادار شفقت رودسری در بخش دیگری از اظهارات خود با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرمانده کل قوا در طی شدن دوران بزن درو، خاطرنشان کرد: فرزندان ملت ایران در نیروی دریایی ارتش آماده‌اند تا قدرت برآمده ایمان راستین خویش را در برابر هر متجاوزی به کار گرفته و آنان را زمین‌گیر کنند و در آینده نزدیک شاهد افول قدرت‌های استکباری و رشد و تعالی بیش از پیش جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های منطقه‌ای و جهانی خواهیم بود./فارس

بازدیدها: ۱۹۷

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi