تاریخ انتشار:24 آبان 1400در 5:48 ب.ظ کد خبر:23134

طرح آموزش رایگان هنر در جنوب کرمان اجرا می‌شود

طرح آموزش رایگان هنر در جنوب کرمان اجرا می‌شود مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: طرح آموزش رایگان هنر در راستای تقویت عدالت آموزشی با مشارکت این وزارتخانه در مناطق محروم جنوب کرمان اجرا می‌شود. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا و به نقل از ...

طرح آموزش رایگان هنر در جنوب کرمان اجرا می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: طرح آموزش رایگان هنر در راستای تقویت عدالت آموزشی با مشارکت این وزارتخانه در مناطق محروم جنوب کرمان اجرا می‌شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان، حسین اسحاقی، ارائه آموزش های فرهنگی و هنری برابر در راستای عدالت آموزشی را از اهداف مهم طرح آموزش رایگان هنر دانست و اظهار داشت: برخورداری فرزندان ایران اسلامی از امکان برابر در آموزش های فرهنگی و هنری، رویکرد و شعار تحول و عدالت محوری در دولت سیزدهم و صیانت از هنرهای ملی، بومی و محلی از دیگر اهداف و رویکردهای این مهم است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ادامه داد: برنامه های ویژه ای در حوزه فرهنگ و هنر برای عمل به این شعار در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و مرزی از جمله جنوب کرمان طراحی شده که به تدریج اجرا می شود.
وی ادامه داد: در نخستین گام آموزش رشته های مختلف هنری به صورت رایگان با هدف کمک به رونق کسب و کارهای هنری و کشف استعدادهای هنری در این مناطق اجرا می شود.
وی تصریح کرد: طرح آموزش هنر در ۲ بخش شامل آموزش رشته های مختلف هنری و همچنین کمک به راه اندازی موسسات فرهنگی، هنری، کانون های فرهنگی، هنری مساجد، آموزشگاه های هنری و هنرستان های هنرهای زیبا در مناطق محروم و مرزی در۱۰ استان کشور از جمله استان کرمان انجام می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان ضمن تشکر از این اقدام شایسته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت هنری این وزارتخانه گفت: این طرح در نخستین اقدام، در استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی سیستان و بلوچستان، بوشهر، آذربایجان غربی، جنوب کرمان، هرمزگان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و لرستان اجرا می شود.
وی عنوان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند با هماهنگی، یا تماس تلفنی با اداره کل یا ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ها مراجعه یا از طریق سامانه http://amoozesh.azmoonehonar.ir به منظور ثبت نام در دوره‌های آموزشی اقدام کنند. 
اسحاقی مهلت ثبت‌نام مرحله نخست متقاضیان را تا ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۰ اعلام کرد و گفت: برنامه های آموزشی بر اساس نوع رشته و تعداد متقاضی به صورت حضوری و یا آموزش از راه دور (آنلاین) است و شروع برگزاری دوره‌های آموزش از اول دی ماه ۱۴۰۰ به بعد خواهد بود و برای کلیه شرکت‌کنندگان در پایان دوره گواهی شرکت در دوره صادر می‌شود. 
وی افزود: جاماندگان از ادامه تحصیل در دوره متوسطه با شرکت در این دوره‌ها و پس از کسب مهارت لازم می توانند در آزمون های ادواری ثبت نام و شرکت و در صورت قبولی، گواهینامه مهارتی دریافت و جهت اخذ دیپلم کار و دانش به وزارت آموزش و پرورش ارائه کنند. 
اسحاقی با دعوت از جوانان و نوجوانان و علاقمندان برای شرکت در این دوره ها، اظهار داشت: این طرح یک فرصت بسیار خوب برای کسب مهارت وبازار کار برای آینده است که می طلبد جوانان و نوجوانان از این مهم استقبال کنند.

بازدیدها: ۸۳

اخبار مرتبط

ارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP
logo-samandehi